Detské slúchadlá sú nevyhnutné, ak chcete svojim deťom poskytnúť dostatočne hlasný a nerušený zvuk napríklad pri cestovaní a zároveň nechcete byť sami rušení. Musia spĺňať určité parametre, aby boli slúchadlá pre deti bezpečné a tiež pohodlné. Prečítajte si o ich vlastnostiach viac a vyberte tie pravé. Veríme, že vám nasledujúci popis pomôže k tomu, aby ste vybrali tie najlepšie detské slúchadlá.
Tápete v tom, aké detské slúchadlá vybrať? Máme pre vás niekoľko odporúčaní, podľa ktorých určite vyberiete tie najlepšie. A prečo vôbec siahnuť priamo po detských slúchadlách? Poďme sa tomu pozrieť bližšie na zúbok a povedať si pár konkrétnych plusov, ktoré vám slúchadlá pre deti ponúknu.
Sú vyrobené tak, aby šetrili detský sluch s hlasitosťou maximálne 85 dB.
Sú tiež mäkké a príjemné na nosenie.
Slúchadlá pre deti často hýria farbami a obľúbenými dizajnmi.
Majú vhodnú veľkosť na menšie uši.
Slúchadlá na uši
Slúchadlá okolo uší
Slúchadlá do uší – kôstky
Detské slúchadlá cez hlavu alebo do uší?
Podľa vyhotovenia existujú detské slúchadlá cez hlavu, alebo do uší. Každý typ je inak vhodný pre detské uši a každý z nich inak reguluje zvuk vychádzajúci zo slúchadiel i prichádzajúci z okolia. Správna voľba záleží na tom, čo vaše dieťa preferuje. Poďme sa teraz teda pozrieť na to, aké výhody a nevýhody tieto detské slúchadlá ponúkajú, a možno vám tak pomôžeme si vybrať.
Slúchadlá pre deti na uši
Slúchadlá pre deti na uši ponúkajú množstvo predností. Sú ľahké, pohodlné, a dieťa ich tak vydrží mať na ušiach napríklad aj pri dlhej ceste autom. Poteší vás tiež, že sú dostupné v širokej škále dizajnov od tých jednoduchých po rôzne motívy. Jedinou nevýhodou je to, že okolo nich môže prenikať hluk z okolia.
Detské slúchadlá okolo uší
Detské slúchadlá okolo uší lepšie izolujú od okolitého hluku. To je výhodou pri cestovaní, keď nebude deti rušiť napríklad hluk idúceho auta. Tým pádom nebude mať dieťa potrebu zbytočne zvyšovať hlasitosť a predídete tým poškodeniu sluchu. Detské slúchadlá okolo uší sú navyše pohodlné a netlačia.
i
Detské slúchadlá do uší – štuple a kôstky
Detské slúchadlá do uší v podobe štupľov a kôstok by ste nemali vyberať pre úplne malé deti, pretože zle držia v ušiach. Naopak, sú menšie, skladnejšie a nenápadnejšie. Detské slúchadlá do uší sa tiež viac hodia na športovanie. Môžu byť tak dobrou voľbou napríklad pre staršie deti.
Slúchadlá pre deti a ich konštrukcia
Slúchadlá pre deti môžu mať rôznu konštrukciu, ktorá nie je na prvý pohľad úplne viditeľná. Aj tá ale určuje, ako veľmi preniká zvuk z okolia dovnútra a von. Poďme sa spoločne pozrieť na to, ako detské slúchadlá v tomto smere rozdeľujeme.
Otvorené slúchadlá menej skresľujú reprodukovaný zvuk. Naopak, práve kvôli konštrukcii prechádza viac zvuku do okolitého prostredia a môže tu rušiť.
Uzavreté slúchadlá pre deti chránia lepšie pred zvukom prichádzajúcim z okolia a nenechajú ho preniknúť ani von. Nebudete tak rušení, ani sami rušiť nebudete.
Polouzavreté slúchadlá sú na pomedzí predchádzajúcich dvoch typov.
Zaujíma vás, aké majú jednotlivé detské slúchadlá recenzie? Prečítajte si ich. Naši spokojní zákazníci v nich hodnotia a popisujú všetky potrebné parametre, ktoré sú dôležité, pokiaľ vyberáte nové slúchadlá pre deti.
Bluetooth slúchadlá pre deti alebo kábel?
Vybrať môžete Bluetooth slúchadlá pre deti alebo klasické s káblom. Každý typ má svoje výhody a nevýhody. Je iba na vás, respektíve na vašom dieťati, ktoré sa budú hodiť viac. Poďme sa na tieto detské slúchadlá pozrieť bližšie.
Drôtové slúchadlá pre deti poskytnú lepší zvuk
Drôtové slúchadlá pre deti ponúkajú všeobecne lepší zvuk. Drôty ale môžu prekážať a byť nepraktické, a to najmä v prípade, že je kábel kratší ako 1 m (dĺžka býva od 0,8 do 1,5 m). Zvuk môže byť vedený len do jedného slúchadla pre deti alebo do oboch. Jednostranné sú praktickejšie, pretože sa drôty do seba nezamotajú.
Niektoré detské slúchadlá majú kábel, ktorý je možné aj vypojiť. Bude s nimi vďaka tomu lepšia manipulácia a jednoducho ich v prípade potreby rozmotáte. Veľkú výhodu predstavuje aj lepšia skladnosť, ktorú tieto slúchadlá pre deti ponúkajú.
Voľný pohyb dovolia bezdrôtové detské slúchadlá
Bezdrôtové detské slúchadlá sú vhodnejšou voľbou, a to najmä u malých detí. Kábel nebude prekážať, deti sa do neho nezamotajú, nevytrhnú ho z prístroja a kábel sa nevhodnou či častou manipuláciou nezlomí. Jedinou nevýhodou je to, že bezdrôtové slúchadlá pre deti môžu mať horšiu kvalitu zvuku a musíte ich sem-tam nabíjať.
Drôtové slúchadlá pre deti
Bezdrôtové detské slúchadlá
i
Výdrž batérie je dôležitá, ak ste si vybrali bezdrôtové slúchadlá pre deti
Bezdrôtové slúchadlá pre deti treba nabíjať. Overte si preto, že batéria vydrží dostatočne dlho na všetky aktivity a výlety. Maximálna výdrž môže byť až 30 hodín. Záleží však na konkrétnom modeli, ktorý si zvolíte.
Detské slúchadlá a ich vlastnosti
Ak sú vo vašom výbere detské slúchadlá, tak nezabudnite prihliadnuť aj na ich technické vlastnosti, nech si deti zvuk poriadne užijú a šetríte aj ich sluch. V zásade si treba postrážiť tri základné parametre na ktoré sa teraz spoločne pozrieme.
Čím vyššia frekvencia, tým kvalitnejší zvuk detské slúchadlá majú
Frekvenčný rozsah je jedným z parametrov pri výbere. Čím je vyššia, tým by mali mať detské slúchadlá kvalitnejší zvuk. Spodná hranica udáva reprodukciu basov a horná naopak reprodukciu výšok. Pohybuje sa od 6 do 42 000 Hz, avšak ľudské ucho vníma frekvenciu zhruba 20 až 20 000 Hz, takže si vystačíte aj s takým rozmedzím.
Slúchadlá pre deti a ich citlivosť
Citlivosť udáva akustický výkon, ktorý ponúknu slúchadlá pre deti. Čím je vyššia, tým hlasnejšie vedia slúchadlá hrať a zároveň sú energeticky nenáročnejšie. To je vhodné napríklad pri kombinácii s telefónom, tabletom alebo MP3. Rozmyslite si teda, ako veľmi potrebujete, aby boli detské slúchadlá hlasné.
Lepší a tichší zvuk pre detské slúchadlá zaistí dostatočná impedancia
Impedancia určuje elektrický odpor meničov v slúchadlách. Dohromady s citlivosťou má vplyv na hlasitosť a kvalitu hudby. Čím vyššia impedancia, tým je zvuk lepší a tichší. Detské slúchadlá s vyššou impedanciou ale spotrebúvajú viac energie.
Hodnota do 32 Ω je vhodná pre väčšinu prenosných zariadení.
33 – 300 Ω môže niektorým prístrojom ešte stačiť, ale ďalšie už budú potrebovať zosilňovač.
Slúchadlá pre deti s impedanciou nad 300 Ω je už nutné používať so zosilňovačom.
i
Detské slúchadlá proti hluku
Ak hľadáte vyložene niečo, čo zabráni vášmu dieťaťu počuť hlasné zvuky, tak sa pozrite na detské slúchadlá proti hluku. Môžete vďaka nim vziať vaše dieťa napríklad aj na festival. Poslúžiť môžu dobre aj napríklad ako detské slúchadlá do lietadla, pokiaľ dieťaťu vadí zvuk motorov.
Funkcie, ktoré slúchadlá pre deti povýšia
Slúchadlá pre deti môžu mať aj ďalšie užitočné funkcie, ktoré spríjemnia malým používateľom ich používanie. Poďme sa na ne pozrieť. Možno zistíte, že ste ani nevedeli, že takéto funkcie môžu slúchadlá pre deti ponúknuť.
Aktívne potlačenie hluku (ANC) majú prevažne detské bezdrôtové slúchadlá a funguje jednoducho. Stačí stlačiť tlačidlo a okolité rušivé zvuky zmiznú.
Hlasový asistent vám dovolí ovládať hlasitosť aj prehrávať skladby cez aplikáciu.
Priestorový zvuk 7.1 je skvelý, ak bude slúchadlá dieťa používať na sledovanie filmov. Zvuk v nich prichádza z rôznych strán, a dojem z neho je tak reálnejší.
Detské slúchadlá s ovládaním hlasitosti majú na tele koliesko, ktorým môžete hlasitosť regulovať.
Zabudovaný mikrofón nebude pri komunikácii pomocou slúchadiel nikde prekážať. Mikrofón môže byť umiestnený aj na kábli alebo byť sklápací.
Prijímanie hovorov je funkcia, ktorá umožní telefonovať, keď prepojíte slúchadlá pre deti a mobilný telefón.
i
Niečo navyše – detské slúchadlá pre chlapcov aj dievčatá
Vyberte si detské slúchadlá pre chlapcov aj dievčatá. Okrem zaujímavých farieb a dizajnov môžu byť tiež podsvietené alebo majú vymeniteľné štuple. Ďalšie typy slúchadiel cez hlavu sú na lepšie ukladanie a prenášanie skladacie.
Detské slúchadlá od 2 rokov, je to možné?
Detské slúchadlá je samozrejme možné používať aj od 2 rokov. Avšak, je dôležité dbať na niekoľko zásadných faktorov. Dané slúchadlá pre deti by mali mať ideálne zabudovaný obmedzovač hlasitosti, aby si dieťa nemohlo poškodiť sluch. Kľúčový je aj dohľad nad dieťaťom, aby bolo v úplnom bezpečí.
Hľadáte tie najlacnejšie, ale zároveň kvalitné slúchadlá pre deti? Bazár by teda mal zaručene byť tým miestom, kde sa poobzerať. Nájdete tam detské slúchadlá za tie najlepšie ceny bez straty na kvalite.
My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.