Obnoviť stránku

Rowenta RH9472WO Air Force Flex 560 Animal - uprace každé zákutie (RECENZIA)

Aktualizované

Bezdrôtový tyčový vysávač Rowenta RH9472WO Air Force Flex 560 Animal s flexibilnou hubicou sľubuje povysávať každú medzeru a každé zákutie vašej domácnosti. Vďaka vysokému výkonu, unikátnej konštrukcii a bohatému príslušenstvu by mal zvládnuť vysať aj to, čo sa vám s bežným vysávačom pozbierať nepodarí. Mal by ušetriť veľa času pri upratovaní domácnosti a mal by byť skvelým pomocníkom pre majiteľov domácich miláčikov. Prístroj sme podrobili dôkladnému testu a teraz sa poďme pozrieť, či obstál navzdory veľkým očakávaniam. 

Recenze tyčového bezdrátového vysavače Rowenta RH9472WO Air Force Flex 560 Animal

Rowenta RH9472WO Air Force Flex 560 Animal (RECENZIA) – OBSAH

 1. Test bezdrôtového vysávača Rowenta RH9472WO Air Force Flex 560 Animal 3v1
 2. Príslušenstvo a obsah balenia
 3. Prvé spustenie vysávača Rowenta RH9472WO Air Force Flex 560 Animal
 4. Výkon, výdrž batérie a dobíjanie bezdrôtového tyčového vysávača Rowenta RH9472WO Air Force Flex 560
 5. Ergonómia a ovládanie vysávača Rowenta Air Force Flex 560
 6. Flexihubica
 7. Turbokefa - neodmysliteľné príslušenstvo k domácim miláčikom
 8. Integrovaný ručný vysávač
 9. Upratovanie interiéru vozidla s bezdrôtovým vysávačom Rowenta RH9472WO Air Force Flex 560
 10. Čistenie a údržba vysávača Rowenta RH9472WO Air Force Flex 560 Animal
 11. Hodnotenie bezdrôtového vysávača Rowenta RH9472WO Air Force Flex 560 Animal

Testovanie bezdrôtového vysávača Rowenta RH9472WO Air Force Flex 560 Animal 3v1

Bezdrôtový tyčový vysávač Rowenta RH9472WO Air Force Flex 560 Animal sme si vzali na testovanie do menšieho bytu o rozlohe do 40 m2, kde prevládajú tvrdé podlahy. Doteraz sme byt upratovali klasickým bezvreckovým podlahovým vysávačom, ktorý svoju funkciu zvládal obstojne (až na zber dlhších vlasov), ale chýba mu ďalšie príslušenstvo a v menšom byte sa s ním horšie pohybuje. Navyše pri uskladnení zaberá príliš veľa miesta. Od vysávača Rowenta RH9472WO Air Force Flex 560 Animal sme si sľubovali rýchlejšie a pohodlnejšie upratovanie a možnosť lepšie sa dostať do ťažko prístupných miest. 

Príslušenstvo a obsah balenia

Tyčový vysávač Rowenta RH9472WO Air Force Flex 560 Animal k nám dorazil veľmi pekne a pevne zabalený. V krabici s uchom na prenášanie má každý diel svoje miesto a vďaka molitanovým a igelitovým obalom nehrozí, že by sa pri transporte poškodili. V balení okrem samotného tela vysávača s motorom je kovovo plastová flexibilná noha vysávača, podlahová turbokefa, mini elektrická kefa, hubica na čalúnenie, štrbinová hubica, 2 kefky na drobné nečistoty, 2 filtre, dobíjacia základňa a napájací kábel. Nechýba ani prehľadný obrázkový návod.

Recenze tyčového bezdrátového vysavače Rowenta RH9472WO Air Force Flex 560 Animal Recenze tyčového bezdrátového vysavače Rowenta RH9472WO Air Force Flex 560 Animal
Vysávač je zabalený do pevnej krabici s uchom na prenášanie. Každý diel v krabici má svoje miesto a je zabalený do molitanovej fólie, takže nehrozí poškodenie (pre potreby fotenia sme diely vybalili). 

Prvé spustenie vysávača Rowenta RH9472WO Air Force Flex 560 Animal

Aj keď sa na prvý pohľad môže zdať, že sa bezdrôtový vysávač Rowenta RH9472WO Air Force Flex 560 Animal skladá z veľkého množstva dielov, jeho zostavenie zaberie len chvíľku. Všetko je intuitívne, nie je k tomu potrebný ani návod. Diely do seba presne zapadajú a pôsobia veľmi pevne, nemusíte mať strach, že niečo zlomíte. Za 5 minút od rozbalenia bol prístroj pripravený na vysávanie.

Výkon, výdrž batérie a dobíjanie bezdrôtového tyčového vysávača Rowenta RH9472WO Air Force Flex 560

Výrobca sľubuje na jedno nabitie 35 minút vysávania pri základnom výkone. Pri režime Boost (tj. maximálny výkon) potom iba 6 minút. Nejde o nijako dlhý čas a zdá sa to byť potenciálnou slabinou vysávača. Nechali sme vysávač plne nabiť, čo trvalo prekvapivo len 3 hodiny. Potom sme sa pustili do upratovania. 

Behom chvíle sa ukázalo, že základný výkon vysávača je úplne dostačujúci a režim Boost je potrebný len pri odolnejších nečistotách.  Pri občasnom zapnutí režimu Boost tak vysávač zvládol upratať našu malú domácnosť na jedno nabitie. Bez toho aby sme vysávač opäť dobíjali, pustili sme sa do vysávania interiéru vozidla, kde bol režim Boost potrebný oveľa častejšie. K nášmu prekvapeniu sa ale batéria ani tak nevybila. Dych vysávača došiel až po ďalších niekoľkých minútach testovania vysávača. Na jedno nabitie teda bezdrôtový tyčový vysávač Rowenta RH9472WO Air Force Flex 560 dôkladne vysaje menší byt a interiér vozidla k tomu.

Recenze tyčového bezdrátového vysavače Rowenta RH9472WO Air Force Flex 560 Animal Recenze tyčového bezdrátového vysavače Rowenta RH9472WO Air Force Flex 560 Animal
Vysávač umožňuje dva spôsoby dobíjania. Buď pripojíte vysávač cez napájací kábel priamo do zásuvky, alebo využijete praktickú nabíjaciu základňu namontovanú na stenu aj s držiakmi na príslušenstvo.

Ergonómia a ovládanie vysávača Rowenta Air Force Flex 560

Ergonómia a komfort mali byť podľa očakávania silné stránky vysávača Rowenta RH9472WO Air Force Flex 560 Animal 3v1 a musímepovedať, že tu sa vysoké očakávania naplnili takmer úplne. 

Spúšťacie tlačidlo je priamo na držadle a pre chod vysávača ho nie je potrebné držať, iba raz stlačiť. Vypnutie potom opäť jedným stlačením. Pretože je tlačidlo umiestnené dobre pri ruke, nie je problém vysávač opakovane zapínať a vypínať, čím sa predlžuje výdrž batérie na jedno nabitie. Drobné výhrady máme k tlačidlu Boost, pri ktorého stlačení potrebujete druhú ruku, a ktoré sme najmä pri upratovaní interiéru vozidla niekoľkokrát nechtiac stlačili.

Napriek pomerne slušnému saciemu výkonu je vysávač veľmi tichý. Ak máte samostatne zapnutý ručný vysávač, je možné sa cez jeho zvuk rozprávať. S nasadenou turbokefou je vysávanie o niečohlučnejšie, ale oproti bežnému podlahovému vysávaču je stále tichší.

   

Ak budete využívať nabíjaciu základňu, budete mať vysávač vždy po ruke a stále nabitý. Základňa má prípravu pre skrutky na navŕtanie do steny. My sme ju kvôli nevhodnému murivu iba prilepili a drží bez problému. Základňa má navyše dva držiaky na príslušenstvo. 

Najväčším nedostatkom vysávača je absencia parkovacej polohy. Keď potrebujete voľné ruky, musíte vysávač položiť na zem alebo ho oprieť, ale chce to trochu šikovnosti, pretože má tendenciu schádzať na zem. Je to daň za verzatilitu vysávača, kedy najťažšia časť, teda motor, je umiestnená až na samom konci vysávača pri držadle. Tým je ťažisko veľmi vysoko a vysávač by sa v parkovacej polohe prepadával. Avšak o to lepšie sa s ním zase zatáča. 

Flexihubica

Z čoho sme boli u vysávača Rowenta RH9472WO Air Force Flex 560 Animal nadšení, je špeciálna flexihubica. Na hubici je možné stlačením tlačidla uvoľniť kĺb, ktorý umožňuje pohodlné vysávanie pod sedačkou, pod stoličkami a na iných ťažko prístupných miestach. Šetrí váš chrbát a vysávanie je aj oveľa rýchlejšie a efektívnejšie.  

Turbokefy - neodmysliteľné príslušenstvo k domácim miláčikom

Turbokefy ocenia najmä majitelia domácich miláčikov a ľudia s dlhými vlasmi. Veľká turbokefa zbiera chlpy aj vlasy ako z hladkých podláh, tak z nízkych kobercov a vďaka integrovanému LED osvetleniu mu neunikne žiadna nečistota. Bohužiaľ s turbokefou výrobca neodporúča vysávať vysoké koberce. Menšia turbokefa potom veľmi efektívne pozbiera chlpy z čalúneného nábytku, vankúšov a matracov. 

Recenze tyčového bezdrátového vysavače Rowenta RH9472WO Air Force Flex 560 Animal Recenze tyčového bezdrátového vysavače Rowenta RH9472WO Air Force Flex 560 Animal
Väčšia turbokefa si skvele poradí so zberom chlpov a vlasov z kobercov a hladkých podláh, menšia turbokefa ich zase pozbiera z čalúneného nábytku.

Integrovaný ručný vysávač

Keď z vysávača odpojíte veľkú turbokefu alebo celú flexihubicu, získate praktický ručný vysávač. S nasadenou flexihubicou môžete pohodlne vysať pavučiny pod stropom a pozbierať prach na ráme dverí. Bez tyčového nadstavca s ním zase môžete pozbierať prach a nečistoty na poličkách a parapetoch. Nám sa doma skvele osvedčil pri upratovaní zásuviek v kuchyni. 

Recenze tyčového bezdrátového vysavače Rowenta RH9472WO Air Force Flex 560 Animal Recenze tyčového bezdrátového vysavače Rowenta RH9472WO Air Force Flex 560 Animal
Ručný vysávač sa hodí na zber nečistôt na poličkách, ale aj na vysávanie pavučín pod stropom.

Upratovanie interiéru vozidla s bezdrôtovým vysávačom Rowenta Air Force Flex 560

Vďaka bohatému príslušenstvu sa tyčový vysávač Rowenta RH9472WO Air Force Flex 560 Animal skvele hodí na upratovanie interiéru auta. Ručný vysávač sa dostane všade a dobre sa s ním manipuluje, pretože vám neprekáža pri práci hadica, ako u klasického vysávača. Štrbinová hubica sa dostane takmer všade, aj keď by mohla byť ešte o kúsok užšia. Hubica na čalúnenie sa zase hodí na vysatie prachu zo sedadiel a malá turbokefa skvele pozbiera vlasy prilepené na čalúnení a na koberčekoch. 

Recenze tyčového bezdrátového vysavače Rowenta RH9472WO Air Force Flex 560 Animal Recenze tyčového bezdrátového vysavače Rowenta RH9472WO Air Force Flex 560 Animal
Bezdrôtový tyčový vysávač Rowenta RH9472WO Air Force Flex 560 Animal je neoceniteľný pomocník pri upratovaní interiéru vozidla.

Čistenie a údržba vysávača Rowenta RH9472WO Air Force Flex 560 Animal

Rozobratie a vyčistenie vysávača je intuitívne a nenáročné. Jedným tlačidlom uvoľníte nádobu na prach a následne z nej vytiahnete filtre. Nádobu vysypete a plastové časti aj textilný filter môžete umyť pod tečúcou vodou. Následne textilný filter vyžmýkate a necháte vysušiť. Potom všetko celkom ľahko poskladáte naspäť. Výrobca odporúča toto vykonávať raz týždenne, ale asi to bude tiež závisieť od množstva vysatých nečistôt a frekvencie vysávania. Dvakrát do roka by ste mali textilný filter vymeniť. V balení sú dva filtre, takže máte zásobu na rok. Opäť v závislosti na intenzite vysávania. Dvakrát do roka je potom ešte potrebné pod tečúcou vodou vyčistiť penový filter na výstupe vzduchu z motora. 

Čistiť by ste tiež mali rotačné kefy od vlasov a chlpov, aby sa mohli voľne otáčať a plniť svoju funkciu. K tomu slúži špeciálna drážka, pomocou ktorej namotané vlasy a chlpy prestrihnete a ľahko z kefy odstránite. Uvoľniť kefu je na prvýkrát trochu náročnejšie, ale nesmiete sa báť zabrať. Na druhýkrát už získate grif. 

Tí zručnejší si môžu v prípade potreby podľa priloženého návodu celkom ľahko vymeniť batériu, ale rovnako tak to môžete nechať na niektorom servisnom partnerovi značky Rowenta, u ktorého si môžete náhradnú batériu zaobstarať. 

iOpravitelný výrobek – záruka 10 letIste oceníte, že výrobca garantuje možnosť opraviť vysávač po dobu 10 rokov pomocou originálnych náhradných dielov u niektorého zo servisných partnerov značky Rowenta. Máte teda istotu, že v prípade potreby bude možné zaobstarať novú batériu, filter alebo nejakú opotrebovanú súčiastku.

Hodnotenie bezdrôtového tyčového vysávača Rowenta RH9472WO Air Force Flex 560 Animal

Bezdrôtový tyčový vysávač Rowenta RH9472WO Air Force Flex 560 Animal je najlepším upratovacími nástrojom, aký sme v domácnosti mali. Pri prvom použití trvalo síce upratovanie napriek očakávaniam výrazne dlhšie, ale to preto, že bolo možné s vysávačom vysávať aj bežne neprístupné miesta. Keďže je vysávač v nabíjacej základni šikovne po ruke a stále nabitý, vysávame dokonca častejšie, než predtým. V súčte je ale čas strávený upratovaním kratší a naša domácnosť je čistejšia. Za pomerne vyššiu obstarávaciu cenu získate vysávač, ktorý vám umožní kvalitnejšie upratovanie a dopraje viac voľného času.

Vďaka prepracovanej ergonómii je manipulácia s vysávačom veľmi pohodlná. Dobre sa drží a ovláda, spúšťacie tlačidlo je na správnom mieste, avšak chýba parkovacia poloha, v ktorej by vysávač samostatne stál. Výdrž batérie sa ukázala ako úplne dostačujúca. Keď budete vysávač pravidelne umiestňovať do praktickej nabíjacej základne, čo človek robí tak nejako automaticky, bude stále pripravený na použitie. Samotné nabitie je potom pomerne rýchle (3 hodiny do plného nabitia). Vysávač sa tiež veľmi ľahko čistí a oceňujeme umývateľné filtre, vďaka ktorým je filtrácia stále plne funkčná. 

iAk sa vám vysávač páči, máte teraz možnosť si ho na 45 dní vyskúšať. Kúpte vysávač Rowenta RH9472WO Air Force Flex 560 Animal a ak s ním nebudete spokojní, môžete ho vrátiť. Akcia Rowenta 45 dní na vyskúšanie platí do 31. 12. 2019.

Tyčový vysávač Rowenta RH9472WO Air Force Flex 560 Animal

Rowenta RH9472WO Air Force Flex 560 Animal

Rowenta Air Force Flex 560 Animal

Tyčové aku vysávače

Bezdrôtový tyčový vysávač Rowenta RH9472WO Air Force Flex 560 Animal sa vďaka širokému príslušenstvu, ktoré zahŕňa okrem iného flexibilnú hubicu, ručný vysávač a motorizované turbokefy používa veľmi príjemne a dosiahne aj na miesta, ktoré s iným vysávačom nie je možné upratať. Skvele zbiera dlhé vlasy a chlpy po domácich miláčikoch a výrazne uľahčí aj upratovanie vozidla. Vďaka funkcii Boost mu rozhodne nechýba sacia sila a ak ho budete odkladať do nabíjacej základne, bude stále nabitý.

Klady

 • Široké príslušenstvo 
 • Flexihubica s kĺbom
 • Motorizované turbokefy
 • Funkcia vysokého výkonu Boost
 • Bezdrôtové prevedenie
 • Výborná manévrovateľnosť
 • Dobíjacia základňa na stenu
 • Ručný vysávač s tyčou na vysávanie pod stropom
 • Pevná konštrukcia
 • Tichý chod
 • Vydarený dizajn
 • Garancia opraviteľnosti 10 rokov
 • Obrázkový návod

Zápory

 • Absencia parkovacej polohy
 • Vyššia obstarávacia cena
WEB6