Obnoviť stránku

Realme 12 Pro+ (RECENZIA): Vydarená stredná trieda s elegantným vzhľadom, dobrým teleobjektívom i slušnou výdržou

Realme 12 Pro+ 5G, recenzia, úvod

Realme 12 Pro+ (RECENZIA): Vydarená stredná trieda s elegantným dizajnom, dobrým teleobjektívom i slušnou výdržou

Recenzia

Aktualizované  • Autor: Ondřej Chabr

Masívny dopyt po mobilných telefónoch strednej triedy dáva výrobcom ťažkú úlohu predstaviť svetu telefón, ktorý stojí za to. Nám sa do rúk dostal smartfón Realme 12 Pro+ 5G, ktorý sa určite nenechá zahanbiť. Ako sa mu darilo v recenzii? 

Realme 12 Pro+ 5G – OBSAH

 1. Realme 12 Pro+ 5G opakuje preverený štýl, pôsobí ako klenot
 2. Rýchly a jemný displej s jednou neobvyklou funkciou, ale aj miernym nedostatkom
 3. Moderný, ale slabší čip. Realme však ponúkne 2 dni prevádzky
 4. Realme 12 Pro+ 5G má neuveriteľne podrobný zoom
 5. Teleobjektívov v strednej triede nie je veľa, konkurencia je preriedená
 6. Elegancia nie je pre Realme 12 Pro+ 5G nutne na prvom mieste
 7. Čo sme o mobilných telefónoch Realme 12 Pro a 12 Pro+ písali skôr

Realme 12 Pro+ 5G opakuje preverený štýl, pôsobí ako klenot 

Minuloročný model Realme 11 Pro+ 5G si získal pozornosť aj priaznivcov najmä svojim vydareným dizajnom. Chrbát béžového variantu mal zvrásnený povrch pripomínajúci kožu. Tohtoročná nová generácia Realme 12 Pro+ 5G preto v tomto trende pokračuje. Hlavné rozlíšenie medzi obidvomi generáciami môžeme hľadať predovšetkým v prerobenom fotografickom výstupku, inak sa takmer nelíšia. Každý telefón strednej triedy totiž takto rozhodne nevyzerá.

Realme 12 Pro+ 5G, recenzia, predná strana Realme 12 Pro+ 5G, recenzia, zadná strana Realme 12 Pro+ 5G, recenzia, boky
Realme 12 Pro+ 5G je minuloročnému modelu dosť podobný, odlišuje ho prerobený fotomodul a tiež modrá farba.

Čelné sklo modelu 12 Pro+ 5G je na všetkých stranách zaoblené, čo už samo o sebe pôsobí luxusným dojmom. Niektorí to môžu brať s veľkou rezervou a poukazovať na nepraktickosť a väčšie riziko poškodenia, výrobca však situáciu nepodcenil. Realme 12 Pro+ 5G síce nemá najznámejšie odolné sklo Gorilla Glass, ale zato sa výrobca Realme na svojom webe pýši prítomnosťou dvojitého zosilneného skla.

Chrbát je tentokrát vyhotovený v obidvoch farbách, v modrej i béžovej, pokrytý pogumovanou koženkou príjemnou na dotyk. Prostredný predel je hladký a na obidvoch variantoch v rovnakej zlatistej farbe korešpondujúci s bokmi. Osobne si myslím, že celkovo chrbát mobilného telefónu skôr lepšie vyzerá, než že sa drží pohodlne v ruke. Samozrejme, to však môže hodnotiť každý inak. V základnom balení nájdete aj silikónový priehľadný obal, takže chrbát hneď od začiatku používania ľahko ochránite.

Realme 12 Pro+ 5G, recenzia, spodná hrana Realme 12 Pro+ 5G, recenzia, fotografický výstupok
Dizajnové prvky zaujmú. Napríklad zlatistý pozdĺžny predel chrbta alebo sklenený fotografický výstupok lemovaný prstencom.

Eleganciu zadnej strany mobilného telefónu Realme 12 Pro+ 5G dotvára vydarený masívny sklenený fotografický výstupok. Má vyvýšený profil a smerom dole k chrbtu sa zvažuje cez zlatý prstenec so zárezmi podľa vzoru hodiniek. Vnútri výstupku sa nachádzajú 4 otvory na fotoaparáty, blesk a uprostred potom nápis s informáciou o masívnej miere priblíženia. Aby som nezabudol ani na bočné hrany, tie sú zaoblené, iba horné a spodné hrany sú rovné, a je možné na ne telefón postaviť a nechať stáť.

Rýchly a jemný displej s jednou neobvyklou funkciou, ale aj miernym nedostatkom

Hneď pri vybaľovaní zo škatuľky si všímam, že telefón Realme 12 Pro+ 5G má vpredu  nalepenú ochrannú fóliu. Nie je teda potrebné ju v rámci príslušenstva dokupovať. Fólia určite príde zaoblenému 6,7" AMOLED displeju vhod, pretože plocha je pre prípadné šrámy dosť veľká. Rohy aktívnej plochy displeja sa s pomerne veľkým polomerom zaobľujú a celú plochu narúša len predná selfie kamera.

i

Vivo X100 Pro (RECENZIA): Fotografický skvost s výkonným procesorom MediaTek, bez chyby však nie je

Rozlíšenie Full HD+ je pre takú uhlopriečku úplne typické. Obrazu nechýba jemnosť. Živé farby vyhotovených fotografií v kombinácii s režimom Pro-XDR pôsobia naozaj príjemne. Iba jas by mohol byť ešte o chĺpok vyšší, ale aj na priamom slnku to mobilný telefón Realme celkom zvláda. V displeji má 12 Pro+ 5G čítačku odtlačkov prstov a musím uznať, že vskutku rýchlu.

Realme 12 Pro+ 5G, recenzia, zaoblený displej Realme 12 Pro+ 5G, recenzia, displej
Na stranách zahnutý displej chráni z výroby nalepená fólia.

Všetko prekresľovanie na displeji prebieha rýchlou 120 Hz frekvenciou, ktorú je možné v nastavení vymeniť za pomalších a úspornejších 60 Hz. Panel toho zvládne viac, než len zobrazovať. V sekcii Realme Lab v nastavení nájdeme možnosť merať frekvenciu tepu pomocou palca priloženého na displej.

Moderný, ale slabší čip. Realme však ponúkne 2 dni prevádzky

Výrobca Realme predstavil v jednej chvíli 2 veľmi podobné modely 12 Pro a 12 Pro+, pričom práve čítate recenziu toho výkonnejšieho. Do vienka dostal čip Snapdragon 7s Gen 2 od Qualcommu s taktom až 2,4 GHz. Opäť je to procesor určený do mobilov strednej triedy, ale vyrábaný je modernou šetrnou 4nm technológiou. Brzdí ho práve napríklad nižší takt. Naproti tomu grafika Adreno 710 sa hráčom bude páčiť. Rozhranie operačného systému má ako motor nový Android 14, ale vzhľadovo je to samozrejme Realme UI. Možnosti úprav rozhrania sú dostatočné.

i

Poco X6 Pro 5G (RECENZIA): Skvelý telefón strednej triedy, ktorý konkuruje aj vlajkám

Čo sa týka pamäte a úložiska, Realme 12 Pro+ 5G je k dispozícii iba v jednej verzii. Kapacita úložiska nadchne aj náročnejších používateľov vďaka hodnote 512 GB. Ľahko preto odpustíme absenciu slotu na pamäťové karty. Ale späť na výkon. Operačná pamäť tiež nezaostáva, naopak. Celkom 12 GB v základe s možnosťou rozšíriť ju až na 24 GB skutočne nie je nič štandardné.

Realme 12 Pro+ 5G, recenzia, home screen Realme 12 Pro+ 5G, recenzia, špeciálne funkcie Realme 12 Pro+ 5G, recenzia, vzhľad systému Realme 12 Pro+ 5G, recenzia, ovládací panel Realme 12 Pro+ 5G, recenzia, Geekbench
Možnosti úprav systému sú dostatočné. Výkon procesora podľa aplikácie Geekbench práve neoslní.

Nie všetkým však novinka svojho predchodcu Realme 11 Pro+ 5G zvládne tromfnúť. Nabíjací výkon sa od minule síce prepadol na 67 W, to však nepovažujem za mínus. Extrémne rýchlonabíjanie telefónu rovnako škodí a súčasný výkon je viac než dostačujúci. Inak sa ale akumulátor s kapacitou 5 000 mAh stará o veľmi peknú 2-dennú výdrž.

Realme 12 Pro+ 5G má neuveriteľne podrobný zoom

Poďme konečne predstaviť 3 fotoaparáty usadené v štýlovom zadnom výstupku. Výpočet začína hlavným 50 Mpx fotoaparátom. Je to snímač Sony IMX890 a logicky prichádza s optickou stabilizáciou obrazu. Ďalej sa pridáva, ako býva obvyklé, širokouhlý fotoaparát s najbežnejším rozlíšením 8 Mpx. Do tretice ale Realme poteší najviac. Prvýkrát sa do mobilného telefónu dostáva periskopický teleobjektív. Fanúšikovia približovania sú nadšení, toto znie naozaj dobre.

Realme 12 Pro+ 5G, recenzia, foto deň Realme 12 Pro+ 5G, recenzia, 3-násobný zoom Realme 12 Pro+ 5G, recenzia, 6-násobný zoom
Bežná snímka počas oblačného počasia, 3-násobné optické priblíženie a následné 6-násobné hybridné.

Aby sa vám snímky z hlavného fotoaparátu Realme 12 Pro+ 5G páčili, nie je potrebná veľká snaha. V ideálnom prípade by ale mala byť scéna pekne osvetlená, a to predovšetkým prirodzeným svetlom. Potom sa dá hovoriť o veľmi vydarených fotografiách s množstvom detailov, striedmejším farebným podaním s pekným kontrastom. Širokouhlé snímky uchovávajú dosť obrazových informácií aj v rohoch a tiež na okrajoch. Samozrejme to nie je ideálna plocha fotografie širokáčov, ale ani pri ľahkom priblížení nie som sklamaný. 

Ak už hovoríme o približovaní, nemôžeme sa presunúť inam ako na teleobjektív. Premiéru má úspešne za sebou a určite sa nemusí hanbiť. Fotografie pri 3-násobnom priblížení skrátka vyzerajú tak, ako by som chcel. Pokiaľ by niekto čakal, že pôjde o niečo ako výrez z vysokého 64 Mpx rozlíšenia, nie je to tak. Našťastie. Detaily sú vykreslené dobre, aj farby sa zbytočne neposunuli do spektra tých príliš saturovaných. 

Realme 12 Pro+ 5G, recenzia, širokouhlý Realme 12 Pro+ 5G, recenzia, makro
Dokonca aj širokouhlé snímky dokáže mobilný telefón Realme 12 Pro+ 5G podať lepšie ako jeho konkurencia.

Zväčšovať sa však dá ešte ďalej, pokiaľ vám 3× optické priblíženie nestačí. Bol som spokojný aj so 6-násobným, ktoré má tiež svoje tlačidlo v aplikácii fotoaparát. Keď pôjdete prstom ešte viac smerom do strany, maximum je 120-násobok. Ani pri takto extrémnom priblížení nie je problém udržať mobil v pokoji v ruke. Musím pochváliť stabilizáciu. Tá obraz dokáže podržať na mieste. Postprodukcia snímku zvýrazní, takže sa nezľaknite náhľadu v hľadáčiku.

Realme 12 Pro+ 5G, recenzia, foto noc Realme 12 Pro+ 5G, recenzia, nočný režim Realme 12 Pro+ 5G, recenzia, svetelná stopa
Fotografia vyhotovená okamžite po stlačení tlačidla verzus fotografia, kde expozícia vykresľovala scénu v nočnom režime.

Pri fotografovaní v noci sa oplatí nechať aktívny nočný režim. Nielen na prvý pohľad dokáže zo scény zobraziť viac. Na fotografiách je zrejmé, že drobné detaily sú o poriadny kus lepšie s aktívnym nočným režimom. V horších svetelných podmienkach v šere som vyskúšal aj funkciu dlhej expozície. Aj pri nedostatku prírodného svetla sa záber vcelku podaril.

Teleobjektívov v strednej triede nie je veľa, konkurencia je preriedená

Pokiaľ sa uspokojíte s trochu slabším čipom a dvojnásobným teleobjektívom, tak výbornú službu urobí vzhľadovo totožný mobilný telefón Realme 12 Pro 5G. Čo ak vám však nesadne používateľské rozhranie Realme a chceli by ste iného výrobcu?

i

Xiaomi Redmi Note 13 Pro+ 5G (RECENZIA): Najlepší model Redmi Note má mnoho predností, negatíva problémom nie sú

Také Oppo Reno10 Pro 5G sa za svoj vzhľad tiež nemusí hanbiť a upúta. Najmä jeho hrúbka necelých 8 mm má vplyv na celkovú eleganciu. Vnútri telefónu sa tiež nachádza Snapdragon, telefón je však starší, preto nedosahuje úspornosť 4nm novšieho procesora. Vnútorná pamäť dosahuje polovičnú hodnotu, aspoň RAM sa drží aj na 12 GB. Oppo som do výberu zaradil pre totožný fotoaparát vrátane teleobjektívu. Ten tu ale nie je vo forme periskopu.

Xiaomi Redmi 13C, recenzia, konkurencia, Motorola Moto G23

Oppo má fanúšikom štýlových smartfónov určite čo ponúknuť. Zdroj: oppo.com
   

Tiež Xiaomi 13T je smartfónom minulého roku 2023. Použitý procesor z dielne MediaTek sa však už drží moderného 4nm poňatia. Xiaomi má podobnú textúru zadnej strany, aj tu je umelá koža. Konštrukcia ale odolá prachu aj vode. Ochranu potom završuje sklo Gorilla Glass 5 kryjúce displej. Do tretice máme aj tu 50 Mpx fotoaparát, tentoraz ale také rozlíšenie dosahuje aj teleobjektív. Jednu z najväčších odlišností nájdeme v nadstavbe operačného systému. 

   
Xiaomi Redmi 13C, recenzia, konkurencia, Realme C53
Xiaomi 13T je síce starší, ale zahanbiť sa nenechá. Zdroj: mi.com
Parametre/Model Realme 12 Pro+ 5G OPPO Reno10 Pro 5G Xiaomi 13T
Displej Uhlopriečka: 6,7" Uhlopriečka: 6,7" Uhlopriečka: 6,67"
Rozlíšenie: 2 412 × 1 080 px, 394 ppi Rozlíšenie: 2 412 × 1 080 px, 394 ppi Rozlíšenie: 2 712 × 1 220 px, 446 ppi
Typ: AMOLED Typ: AMOLED Typ: AMOLED
Obnovovacia frekvencia:
až 120 Hz
Obnovovacia frekvencia:
až 120 Hz
Obnovovacia frekvencia:
až 144 Hz
Ochrana: Double-Reinforced Glass Ochrana: odolné sklo Ochrana: Gorilla Glass 5
Zadné fotoaparáty Hlavný: 50 Mpx Hlavný: 50 Mpx Hlavný: 50 Mpx
Širokouhlý: 8 Mpx Širokouhlý: 8 Mpx Širokouhlý: 12 Mpx
Teleobjektív: 64 Mpx Teleobjektív: 32 Mpx Teleobjektív: 50 Mpx
Predný fotoaparát 32 Mpx 32 Mpx 32 Mpx
Čipset Qualcomm Snapdragon 7s Gen 2 Qualcomm Snapdragon 778G MediaTek Dimensity 8200 Ultra
GPU Adreno 710 Adreno 642L Mali G610 MC6
RAM 12 GB 12 GB 12 GB
Interné úložisko 512 GB 256 GB 256 GB
Operačný systém Android 14, Realme UI Android 13, ColorOS Android 13, HyperOS
Podpora sietí 5G
3,5 mm jack
Stupeň krytia IP65 IP68
Akumulátor 5 000 mAh 4 600 mAh 5 000 mAh
Rýchlonabíjanie / bezdr. nabíjanie 67 W / - Rýchlonabíjanie / bezdr. nabíjanie: 80 W / - Rýchlonabíjanie / bezdr. nabíjanie: 67 W / -
USB-C
Rozmery 161,5 × 74 × 8,8 mm 162,3 × 74,2 × 7,9 mm 162,2 × 75,7 × 8,5 mm
Hmotnosť 196 g 185 g 193 g
Obsah balenia telefón, adaptér, USB-C kábel, nástroj na vybratie SIM karty, obal, používateľská príručka telefón, adaptér, USB-C kábel, nástroj na vybratie SIM karty, používateľská príručka telefón, adaptér, USB-C kábel, nástroj na vybratie SIM karty, ochranný obal, používateľská príručka
Cena 499 € 499 € 499 €
Ceny sú platné k 8. 4. 2024.

Elegancia nie je pre Realme 12 Pro+ 5G nutne na prvom mieste

Realme 12 Pro+ 5G, recenzia, zhodnotenie

Realme 12 Pro+ 5G

Mobily

Moderné parametre naskladané do pôsobivého zovňajšku robia z mobilného telefónu Realme 12 Pro+ 5G zaujímavú voľbu. Veľa podobných smartfónov v strednej triede zase toľko nie je. Kruhový výstupok s fotoaparátmi sa vlastne na nič nehrá, minimálne približovať telefón Realme zvláda viac ako dobre. Celkovo aj kvalita fotografií mobilu strednej triedy poteší. Pokiaľ neprahnete po najvyššom možnom výkone a zlaté prvky vás nepohoršujú, môže byť Realme 12 Pro+ 5G tým ideálnym telefónom pre vás.

Klady

 • Luxusný zovňajšok známy z drahších telefónov
 • Vydarené približovanie
 • 512 GB vnútorné úložisko
 • Výdrž batérie 2 dni

Zápory

 • Vyšší jas by mu pristal viac
 • Niekomu môže chýbať bezdrôtové nabíjanie
i Mohlo by vás zaujímať

Značka Realme zas a znova preukazuje, že má so svojou ponukou mobilných telefónov vždy čo povedať. Smartfón Realme 12 Pro+ 5G sa vydaril a jeho nedostatky nemusia pre niektorých záujemcov hrať príliš veľkú úlohu. Čo sľubuje, že dokáže skvele, to dodržiava. Predovšetkým v ničom nezaostáva za drahšími telefónmi, a navyše sa z neho kľuje sľubný fotomobil.

Čo sme o mobilných telefónoch Realme 12 Pro a 12 Pro+ písali skôr

Aktualizované • Autor: Ondřej Chabr

Smartfónom Realme sa dostáva priazne fanúšikov, pretože to sú telefóny, ktoré dobre vyzerajú a veľa toho dokážu. Najnovšími prírastkami do ponuky výrobcu je dvojica Realme 12 Pro a Realme 12 Pro+. Čím sa nová generácia populárneho dua chváli tentoraz?

Realme 12 Pro, úvod

Realme 12 Pro a 12 Pro+ – OBSAH

 1. Ani nová generácia Realme 12 Pro neupustila od koženého chrbta
 2. Obidva modely zdieľajú skvelý AMOLED displej, elegantne zahnutý
 3. Realme 12 Pro+ ukazuje svoju silu, najnovší systém z nej bude čerpať
 4. Teleobjektív prvýkrát a hneď s takto jemným rozlíšením
 5. Cena Realme 12 Pro bude pravdepodobne silnou motiváciou pre mnohých

Ani nová generácia Realme 12 Pro neupustila od koženého chrbta

Obidva modely sú vizuálne rovnaké a rozdiel spoznáte vlastne len pri pohľade na zadnú stranu. Model Realme 12 Pro+ má totiž v kruhovom fotografickom výstupku, vyrobenom v spolupráci s dizajnérom švajčiarskych hodiniek, teleobjektív v obdĺžnikovom tvare, vzhľadom na svoju povahu periskopovej sústavy. Model Realme 12 Pro dostal teleobjektív kruhový. Odlišujú sa aj číslovkou, ktorá vyjadruje maximálny zoom. Inak ide vývoj zadnej strany v stopách originálneho dizajnu minulej generácie Realme 11. Zadná strane mobilného telefónu je pokrytá materiálom pripomínajúcim kožu a uprostred je rozdelená elegantným prúžkom.

Realme 12 Pro, dizajn Realme 12 Pro+, dizajn
Realme 12 Pro a 12 Pro+ sú vizuálne natoľko podobné, že je ťažšie ich odlíšiť. Vrcholný model aspoň dostal exkluzívnu červenú farbu. Zdroj: realme.com

Predný panel telefónov Realme 12 Pro 5G a 12 Pro+ 5G nemá na druhej strane čím očariť. Teda minimálne sa nevymyká z radu iných telefónov konkurencie. Displej obklopujú iba drobné rámčeky, viditeľné predovšetkým v hornej a spodnej časti. Bočné hrany sú totiž na bokoch zahnuté.

Uprostred hornej časti displeja nájdeme už len drobný priestrel selfie kamerky. Tlačidlá na tenkých bokoch trčia len decentne, snáď pôjdu dobre nahmatať. Rovná spodná hrana sa 3,5 mm jacku nedočkala.

Obidva modely zdieľajú skvelý AMOLED displej, elegantne zahnutý

Kvalita aj vyhotovenie obidvoch displejov je na vysokej úrovni. Nedostalo sa na overené odolné sklá Gorilla Glass, musíme dôverovať odolnosti dvojito vystuženého skla z výroby samotného Realme. Displeje noviniek majú rovnakú uhlopriečku 6,7", rovnaké rozlíšenie a tiež rovnocenných 120 Hz obnovy. AMOLED panely sú zaoblené, majú podporu HDR zobrazenia a ich jas sa zastavil na prijateľných 950 nitoch.

Realme 12 Pro, displej
Displeje obidvoch noviniek sú totožné, zahnutý AMOLED so 120 Hz frekvenciou obnovy. Zdroj: realme.com

Samozrejmosťou zobrazovačov je vysokofrekvenčné stmievanie a redukcia nežiaduceho modrého svetla. Majú tiež vysoký kontrastný pomer 5 miliónov ku jednej a zobrazia miliardu farieb. Vďaka minimálnym rámčekom sa zobrazenie rozprestiera na 93 % celej čelnej strany mobilného telefónu. Nadšenci zaobleného obsahu musia mať z noviniek Realme 12 Pro a 12 Pro+ radosť.

Realme 12 Pro+ ukazuje svoju silu, najnovší systém z nej bude čerpať

Aby bolo modely ľahké odlíšiť od seba po stránke výkonu, dal každému z nich výrobca odlišný procesor. Zatiaľ čo základný Realme 12 Pro šiel cestou Snapdragonu 6 Gen 1, Realme 12 Pro+ dostal Snapdragon 7s Gen 2. Nie príliš nároční používatelia si rozdiel všimnúť vôbec nemusia, a to v zásade aj kvôli použitej operačnej pamäti. Obidva telefóny majú pre systém Android 14, prípadne tiež Realme UI 5.0, zhodne pripravených 8 GB, hoci 12 Pro+ bude vo vyhotovení aj s 12 GB.

i

Konkurencii zamrzol úsmev. Špičkové telefóny Honor Magic6 a Magic6 Pro majú silné zbrane

Grafická jednotka potom postačí väčšine hrám na solídnu kvalitu zobrazenia, máme tu Adreno 710. S úložiskami sú na tom obidve novinky radu Realme 12 rovnako, pamäťové karty neponúkajú, takže si musíme vybrať medzi 128 a 256 GB vnútorného flashového záznamu. Pripojenie k najrýchlejšej mobilnej sieti 5G tu dostupné je, samozrejme, rovnako tak aj Bluetooth vo verzii 5.2 či podpora WiFi 6. Zvuk certifikovaný ako Dolby Atmos poteší stereo reproduktory.

Realme 12 Pro, čip Snapdragon
Realme 12 Pro+ si prisvojuje vydarený a moderný procesor Snapdragon 7s Gen 2. Zdroj: realme.com

Na rovnakej vlne sú batérie obidvoch modelov. Vysokých 5 000 mAh kapacity dobijete rýchlymi 67 W drôtovo cez SuperVOOC. Indukčného nabíjania sme sa opäť nedočkali. Ochranu prístupu do telefónu zaisťuje čítačka odtlačkov prstov priamo v displejoch.

Teleobjektív prvýkrát a hneď s takto jemným rozlíšením

Základný model Realme 12 Pro má pre hlavný fotoaparát vyhradený snímač Sony IMX882 s optickou stabilizáciou. S rozlíšením sa dostal na 50 Mpx a svetelnosť si drží vcelku bežných f/1,8. Novinka prináša aj teleobjektív. Ten navyše vôbec nezaháľa v rozlíšení, 32 Mpx je dosť. Ponúkne 2× optické priblíženie. Ultraširokouhlý fotoaparát zhotovuje snímky maximálne v 8 Mpx rozlíšení, predné selfie spolieha na 16 Mpx.

Realme 12 Pro, periskopový teleobjektív
Toto je zostava periskopového teleobjektívu modelu Realme 12 Pro+. Zdroj: realme.com

Model Realme 12 Pro+ sa síce opäť dostáva s hlavným fotoaparátom na 50 Mpx, tentoraz je však kvalita povýšená snímačom Sony IMX890. Širokouhlý fotoaparát má rovnaké parametre ako vyššie uvedený základný model 12 Pro. Potom ale prichádza hlavná zmena v teleobjektíve. Už sme sa zmienili, že pre drahší model padla voľba výrobcu Realme na periskopové priblíženie. Taká sústava toho zvládne viac, predovšetkým sa dostávame až na 3× priblíženie bez straty kvality. Navyše sa rozlíšenie zdvojnásobilo na 64 Mpx.

Dvojité navýšenie bolo priklepnuté aj pre selfie, ktorá sa tým dostáva k detailnému 32 Mpx spracovaniu.

i

Poco X6 5G a X6 Pre 5G predstavené. Konkurencia v strednej triede to s nimi bude mať ťažšie

Cena Realme 12 Pro bude pravdepodobne silnou motiváciou pre mnohých

Realme zatiaľ dostupnosť obidvoch modelov oznámilo len pre Indiu. Môžeme však očakávať, že ako v predošlých rokoch sa nakoniec dočkáme aj u nás.

Pre svoje elegantné spracovanie s kožou, obsiahlu výbavu a dúfajme aj atraktívnu cenovku to budú horkí kandidáti na jedny z najlepších mobilov v pomere cena / výkon. S prihliadnutím na prepočet cien a súčasných cien Realme 11 Pro a Realme 11 Pro+ môže nová generácia začínať na sume 319 € alebo 449 € v prípade Realme 12 Pro +.

Parametre/Model Realme 12 Pro Realme 12 Pro+
Displej Uhlopriečka: 6,7" Uhlopriečka: 6,7"
Rozlíšenie: 2 412 × 1 220 px, 394 ppi Rozlíšenie: 2 412 × 1 080 px, 394 ppi
Typ: AMOLED Typ: AMOLED
Obnovovacia frekvencia: až 120 Hz Obnovovacia frekvencia: až 120 Hz
Ochrana: Double-Reinforced Glass Ochrana: Double-Reinforced Glass
Zadné fotoaparáty Hlavný: 50 Mpx Hlavný: 50 Mpx
Širokouhlý: 8 Mpx Širokouhlý: 8 Mpx
Teleobjektív: 32 Mpx Teleobjektív: 64 Mpx
Predný fotoaparát 16 Mpx 32 Mpx
Čipset Qualcomm Snapdragon 6 Gen 1 Qualcomm Snapdragon 7s Gen 2
GPU Adreno 710 Adreno 710
RAM 12 GB 8 GB / 12 GB
Interné úložisko 128 / 256 GB 128 / 256 GB
Operačný systém Android 14 Android 14
Podpora sietí 5G
3,5 mm jack
Stupeň krytia IP65 IP65
Akumulátor 5 000 mAh 5 000 mAh
Rýchlonabíjanie / bezdr. nabíjanie: 67 W / - Rýchlonabíjanie / bezdr. nabíjanie: 67 W / -
Rozmery 161,5 × 74 × 8,8 mm 161,5 × 74 × 8,8 mm
Hmotnosť 190 g 196 g
Obsah balenia telefón, adaptér, USB-C kábel, nástroj na vybratie SIM karty, obal, používateľská príručka telefón, adaptér, USB-C kábel, nástroj na vybratie SIM karty, obal, používateľská príručka
Cena od 319 € od 449 €
Ceny sú predpokladané.
i Mohlo by vás zaujímať

Novinky z pera Realme budú šliapať na päty konkurencii vyššej strednej triedy. K overenému základu pridávajú navyše ďalšie schopnosti ako teleobjektív či úspornejšie procesory. Ako sa im bude dariť? To už bude záležať na používateľoch.

Na vašom súkromí nám záleží

My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.

Viac informácií
Rozumiem Podrobné nastavenia Odmietnuť všetko
P-DC1-WEB04