Obnoviť stránku

Naše pobočky sú otvorené iba v režime výdajní.
Viac informácií k prevzatiu objednávok.

Pre rýchlejší výdaj na pobočkách odporúčame využiť vyzdvihnutie cez aplikáciu.

Reklamácie počas lockdownu prijímame bohužiaľ iba cez online formulár.

• Autor: Jiří Fait

V posledných dňoch internetom kolovali leaky, ktoré v podstate potvrdzovali, že sa chystá návrat legendy z roku 2003. Bezmenný princ z Perzie sa vracia, ale nepôjde o pokračovanie pôvodnej trilógie, ako sa mohlo jednu dobu zdať, namiesto toho sa v prerábke znovu vrátime v čase a pozrieme sa na začiatky mladého princa. Oznámenie prišlo na štvrtkovej akcii Ubisoft Forward – na začiatku roka sa dočkáme remaku Prince of Persia: The Sands of Time.

Prince of Persia: The Sands of Time remake; screenshot: cover

Alza Magazín

Prince of Persia: The Sands of Time Remake (hra) | Prince of Persia (IP)

Akčná adventúra Prince of Persia: The Sands of Time Remake je remake rovnomenného titulu z roku 2003 a súčasť hernej série Prince of Persia. Titul vyvíja štúdio Ubisoft Pune a Mumbai a vydáva spoločnosť Ubisoft. Hra vychádza 21. 1. 2021na PC, PS4, PS5, Xbox One a Xbox Series X bez českej lokalizácie a multiplayeru. | Homepage

Čo môžeme od remaku očakávať?

Ubisoft vôbec prvýkrát zabŕdol do „pieskov remakov“ a skúša to rovno so značkou Prince of Persia, ktorá v minulosti ustúpila do pozadia na úkor série Assassin's Creed. Keď už je reč o Assassin's Creed: remake princa z roku 2003 by mal bežať na engine Anvil, ktorý sa používa na moderné asasínské hry. Nemôžeme si však pomôcť a musíme konštatovať, že čo sa grafickej stránky týka, čakali by sme od remaku takto slávnej série trochu viac... posúďte sami:

Prince of Persia: The Sands of Time Remake Official Trailer | Ubisoft Forward 2020

Prince of Persia patrí medzi jedny z najikonickejších herných značiek a tento remake by nám mal pripomenúť, prečo tomu tak je. Fanúšikovia ho však zatiaľ prijímajú, mierne povedané, chladne, o čom svedčí aj pomer pozitívnych vs. negatívnych hodnotení pri traileri.

Prince of Persia: The Sands of Time vo svojej dobe sledoval dobrodružstvo mladého princa, ktorý kvôli svojej nadutosti nedopatrením otvoril tzv. Sands of Time (Piesky času), ktoré v oblasti premenili všetko živé na piesočnaté stvory a celkovo spôsobili chaos. Mohla za to malá dýka, ktorú mal vo vlastníctve bezmenný princ. Tá dokázala kontrolovať plynutie času a bolo teda na vás, aby ste všetky zachránili.

Remake majú na starosti indické štúdiá Ubisoftu, Mumbai a Pune – obe to sú štúdiá indické. Pune v minulosti spolupracovalo napríklad na Just Dance tituloch, ale toto je jeho prvotina, čo sa vedenia vývoja týka. Vedúca producentka Annu Koul tvrdí, že: „Chceli sme dať hráčom možnosť prežiť si hru znova, ale v modernej podobe.“

Jadro Prince of Persia: The Sands of Time zostane zachované

Aj keď je remake Prince of Persia budovaný znovu od základov a obsahuje niektoré upravené herné prvky, vývojári poznamenávajú, že ide v podstate o ten rovnaký titul, s akým mnohí hráči vyrastali. Je vytváraný ako pre tých, ktorí si chcú znovu prežiť princove dobrodružstvá, tak aj pre hráčov, ktorí o značke Prince of Persia zatiaľ nepočuli. Veľa herných elementov teda zostane zachovaných a vráti sa aj pôvodný dablér princa Yuri Lowenthal.

Default; screenshot: koridor Default; screenshot: Farah Default; screenshot: pokoj pre návštevy
Atmosféra pôvodnej hry z roku 2003 by tu bola, ale rovnako sa nemôžeme zbaviť pocitu, že „tomu niečo chýba“.

Nejakých zmien sa ale predsa len dočkáme. Tak napríklad Ubisoft do hry zakomponuje motion capture, vďaka čomu budú cut-scény a filmíky vyzerať „reálnejšie“. Zmeny sa tiež dotknú hernej kamery a bojového systému – ako veľké budú, zatiaľ nie je úplne isté. Prostredie by malo byť upravené a vyladené a v neposlednom rade pôvodnú dablérku princeznej Farah nahradí herečka Supinder Wraich.

V remaku bude aj možnosť odomknúť a zahrať si úplne prvého princa z Perzie, ktorý v roku 1989 ešte behal na operačnom systéme DOS. Prerábka Prince of Persia: The Sands of Time vyjde na PC, PS4 a Xbox One a má byť spätne kompatibilná s PS5 a Xbox Series X. Cenovka by sa mala pohybovať okolo 40 dolárov a hry sa dočkáme 21. januára roku 2021. Uvidíme, ako remake obstojí proti... prúdu času a či to bude úspech. Nadšenie zatiaľ nechávame pod pokrievkou a počkáme si, či nás princ v najbližších mesiacoch nenavnadí viac.

• Zdroje: Ubisoft.com, YouTube (Ubisoft Forward)

i Mohlo by vás zaujímať
Alza Magazín

Sme Alza Magazín

Všetky naše články, kde sa dočítate nielen o informáciách zo sveta hier, herného hardvéru a mobilných technológií nájdete na stránke Alza Magazínu. Naše herné recenzie a spravodajstvo sledujte tiež na kanáli Alza Gaming (facebook, instagram), kde sa okrem denného prídelu noviniek, dojmov, recenzií a memov môžete tešiť aj na pravidelné súťaže.

P-DC1-WEB25