Obnoviť stránku

Oppo Find N2 Flip (PREVIEW): silná konkurencia vyklápacích telefónov

Aktualizované • Autor: Ondřej Chabr

Moderné telefóny „véčkovej“ konštrukcie zhodne prinášajú dvojicu ohybných displejov. Medzi ďalších výrobcov vyklápacích telefónov sa k značke Samsung či Motorola zaradil aj výrobca Oppo. Nový model tejto značky Oppo Find N2 Flip sa navyše pýši skutočne veľkorysou uhlopriečkou vonkajšieho panelu. Ďalšia výbava a inovatívne funkcie rozhodne potešia každého používateľa. 

Oppo Find N2 Flip, úvod

Oppo Find N2 Flip (PREVIEW) – OBSAH

  1. Oppo Find N2 Flip je prvé „véčko“ výrobcu
  2. Tenký profil telefónu a žiadna medzera v zatvorenom stave
  3. Oppo Find N2 Flip dostáva 2 displeje, vonkajší má iba obmedzené využitie
  4. Procesor MediaTek dopĺňa dostatok operačnej pamäte a sľubné nabíjanie
  5. Fotoaparáty oslnia slušným rozlíšením a niekoľkými fotografickými režimami 
  6. Oppo Find N2 Flip znesie porovnanie s konkurenčným Flipom od značky Samsung

Oppo Find N2 Flip je prvé „véčko“ výrobcu

Spoločnosť Oppo má v ponuke nielen „véčkový“ telefón Find N2 Flip, ale vydalo sa aj cestou formátu knihy. V takej konštrukcii má model Find N2. Ten sa však na našom trhu neukázal. Výrobca to preto teraz skúša aspoň s vyklápacím mobilom. Segment stále nie je široký. Do výroby ohybných telefónov sa pustilo len zopár výrobcov, ktorých modely sú si navzájom veľmi podobné. Požívatelia majú pri výbere jedinečnú možnosť porovnať si podrobne jednotlivé parametre. 

Oppo Find N2 Flip, farby
Vybrať si medzi dvojicou farieb nemusí dostačovať, aspoň sú kontrastné. Zdroj: oppo.com

Ponúka sa, aby značka Oppo, aj jej konkurenti, okrem kvalitne spracovanej konštrukcie prišli s výbornými hardvérovými parametrami. Do tenkého tela nie je problém vmestiť kvalitný čip. Iba fotoaparátov stále vidíme málo a prítomnosť teleobjektívu zostáva skôr výsadou ohybných telefónov práve vo formáte knihy. 

Tenký profil telefónu a žiadna medzera v zatvorenom stave

Konštrukcia ohybného mobilu Oppo Find N2 Flip ničím nevybočuje z radu vyklápacích flipov. V porovnaní so značkou Samsung sa navyše výrobca Oppo nedržal skrátka ani rozmerovo a najmä jeho šírka je znateľne väčšia. Výrobca musel vyhradiť priestor väčšiemu displeju. Hrúbka zatvoreného mobilu sa vplyvom šošoviek dostala až na 17 mm a otvorený sa drží väčšinou na veľmi tenkých 7 mm. Na pravom boku sú zoskupené tlačidlá hlasitosti a zapínacie tlačidlo. 

Oppo Find N2 Flip, kĺb
Detail vnútornej konštrukcie ohybu Oppo, veľmi podstatnej časti „véčkových“ smartfónov. Zdroj: oppo.com

Kĺb v ohybe veľmi pripomína mobilný telefón Galaxy Z Flip. V zatvorenom stave je do neho dokonca viditeľne vyrazený výrobca, rovnako ako na mobilných telefónoch značky Samsung. Porovnať môžeme aj medzeru vzniknutú pri ohnutí telefónu, kedy smartfón Oppo N2 Flip nemá viditeľné rozšírenie, ale obidve polovice k sebe tesne priliehajú po celej svojej dĺžke.

Oppo Find N2 Flip, konkurencia Samsung Galaxy Z Flip4
Hlavná konkurencia vyklápacieho telefónu Oppo Find N2 Flip - Samsung Galaxy Z Flip4. Zdroj: samsung.com

Find N2 Flip sa chváli naleštenými hranami, hoci budú ľahko kĺzať v ruke. Bohužiaľ, vyklápací mobil Oppo N2 Flip sa nedočkal žiadnej certifikácie odolnosti proti vode a prachu. Pre aspoň trochu lepší úchop a základnú ochranu prináša značka Oppo už v základnom balení dvojdielny priehľadný kryt. 

Oppo Find N2 Flip dostáva 2 displeje, vonkajší má iba obmedzené využitie

Jedným z hlavných viditeľných prvkov vyklápacieho telefónu Find N2 Flip je nepochybne vonkajší displej krytý odolným sklom Gorilla Glass. S uhlopriečkou 3,26" nejde o žiadneho drobca. Na displej roztiahnutý zhora nadol na jednej vonkajšej polovici sa toho zmestí dosť. Panel by možno bol aj širší, vľavo mu však prekáža dvojica fotoaparátov. S daným rozlíšením 720 × 382 px nie je výsledná jemnosť príliš očarujúca, na rýchlu kontrolu času a notifikácií ale 250 ppi bohato dostačuje. Viac toho s displejom aj tak nie je možné robiť. 

Oppo Find N2 Flip, displej
Cez vonkajší panel Oppo Find N2 Flip zvládnete obslúžiť len to najzákladnejšie. Zdroj: oppo.com

Vo vnútri sklápacieho mobilu Find N2 Flip sa skrýva obrovský 6,8" AMOLED s rýchlou a dynamickou obnovou 120 Hz. Tu si už na jemnosť výrobca potrpí a Full HD+ rozlíšenie vykresľuje hustotu bodov cez 400 ppi. Exceluje aj maximálnym jasom až 1 600 nitov a podporou HDR 10+. 

Ohyb je poznať, stále sme sa nedostali do stavu, kedy by bol úplne neznateľný. Okolo displeja sú takmer rovnako široké rámčeky, ako má model Galaxy Z Flip4.

i

Samsung Galaxy Z Flip4 (RECENZIA): aká je skladačka za rozumnú cenu?

Procesor MediaTek dopĺňa dostatok operačnej pamäte a sľubné nabíjanie

Výkon tu hrá prím. Výrobca Oppo Find N2 Flip sa rozhodol, že novinka bude vyhovovať všetkým, hoci aj náročnejším požiadavkám používateľov. Prítomný MediaTek Dimensity 9000+ so 4nm výrobným procesom plní očakávania. 

Značka Oppo sa dokonca rozhodla šliapnuť na pedále a priniesť varianty s operačnou pamäťou 8, 12 aj 16 GB. Operačný systém Android 13 s nadstavbou ColorOS by mal podľa predpokladov na telefóne fungovať bez ťažkostí a zásekov.

Oppo Find N2 Flip, nabíjanie
Nabíjanie SuperVOOC by mohlo byť aj rýchlejšie, na smarfóne Oppo Find N2 Flip však zamrzí skôr chýbajúce bezdrôtové nabíjanie. Zdroj: oppo.com 

Minimálna kapacita úložiska 256 GB je v zásade poriadna. Ide o typ UFS 3.1. Rozšíriť mobil o ďalšiu kapacitu cez pamäťové karty nie je možné, čo je v obmedzenom priestore takto náročnej konštrukcie pochopiteľné. 

Mobilný telefón Oppo Find N2 Flip podporuje WiFi 6 alebo najnovšie Bluetooth 5.3. Čítačku odtlačkov prstov nájdeme, ako býva zvykom, na bočnom zapínacom tlačidle. Na ďalšie zabezpečenie nie je problém zvoliť aj detekciu tváre.  

i

Samsung Galaxy Z Flip5 (PREVIEW): Väčší druhý displej a opäť špičkový výkon aj výbava 

V telefóne, bohužiaľ, chýba bezdrôtové nabíjanie 4 300 mAh batérie. Výrobca Oppo sa snaží vynahradiť absenciu aspoň výkonným 44 W rýchlonabíjaním cez kábel. Nabíjať môžeme aj ďalšie príslušenstvo jeho položením na zadnú stranu telefónu vďaka reverznému nabíjaniu

Fotoaparáty oslnia slušným rozlíšením a niekoľkými fotografickými režimami 

Viditeľné 2 fotoaparáty už indikujú, že sa tu dočkáme hlavného snímača a širokouhlého. Prvý spomínaný sa odpútava výrazne od konkurenčného Galaxy Z Flip svojim rozlíšením 50 Mpx. Chýba tu však optická stabilizácia obrazu. Fotoaparát zvládne točiť aj 4K video, avšak snímkovanie sa zastavilo na 30 fps. Skromnejšie rozlíšenie 8 Mpx sa týka širokouhlého snímača, svetelnosť sa drží na f/2,2. 

Oppo Find N2 Flip, fotografovanie
Fotografovaná osoba môže kontrolovať záber na vonkajšom displeji. Zdroj: oppo.com 

Oppo vo vyšších detailoch fotografuje prednou 32 Mpx kamerou, v rámci videa počítajte iba s Full HD. Obraz z fotoaparátu je samozrejme možné zobraziť na vonkajšom displeji, takže je možné takto z mobilného telefónu urobiť aj vreckové zrkadlo, prípadne sa môže fotografovaná osoba upraviť v náhľade, keď po vás chce, aby ste ju fotografovali. V telefóne je niekoľko ďalších snímacích režimov, medzi nimi aj nočný režim.  

Oppo Find N2 Flip znesie porovnanie s konkurenčným Flipom od značky Samsung  

Vyklápací mobilný telefón Oppo Find N2 Flip si môžete kúpiť na Alze vo fialovom a čiernom vyhotovení. K dispozícii je variant s 8 GB RAM a 256 GB vnútorným úložiskom. 

Nižšie v tabuľke prikladáme porovnanie parametrov medzi Oppo Find N2 Flip a konkurenčným modelom Samsung Z Flip4. 

Parametre/Model Oppo Find N2 Flip Samsung Galaxy Z Flip4
Displej 6,8" (21 : 9)
3,26"
6,7" (19 : 9)
1,9"
2 520 × 1 080 px, 403 ppi
720 × 382 px, 250 ppi
2 640 × 1 080 px, 426 ppi
512 × 260 px
AMOLED, 120 Hz AMOLED, 120 Hz
Zadné fotoaparáty  hlavný: 50 Mpx, f/1,8, 4K video s 30 fps
hlavný: 12 Mpx, f/1,8, OIS, 4K video s 60 fps
širokouhlý: 8 Mpx, f/2,2, 112 °
širokouhlý: 12 Mpx, f/2,2, 123 °
Predný fotoaparát 32 Mpx, f/2,4, Full HD video s 30 fps
10 Mpx, f/2,4, 4K video s 30 fps
Čipset MediaTek Dimensity 9000+, 8-jadrový Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, 8-jadrový
GPU Mali-G710 Adreno 730
RAM 8 /12 / 16 GB 8 GB
Interné úložisko  256 / 512 GB 128 / 256 / 512 GB
Operačný systém  Android 13 Android 12 
Podpora sietí 5G  
Akumulátor  4 300 mAh 3 700 mAh
rýchlonabíjanie / bezdr. nabíjanie: 44 W/- rýchlonabíjanie / bezdr. nabíjanie: 25 W/15 W
USB-C
3,5 mm jack
Stupeň krytia IPX8
Audio stereo, Dolby stereo, Dolby
Rozmery  166,2 × 75,2 × 7,5 mm
85,5 × 75,2 × 16 mm
165,2 × 71,9 × 6,9 mm
84,9 × 71,9 × 17,1 mm
Hmotnosť 191 g  187 g 
Cena  1 099 €  799 € 
*Ceny sú platné k 23. 7. 2023.
i Mohlo by vás zaujímať 

Výrobca Oppo si berie za cieľ udomácniť sa na trhu vyklápacích mobilov. Po modeli Find N2 prichádza „véčkový“ Flip, ktorý akoby z oka vypadol konkurenčnému mobilu značky Samsung. Konkurencia je zdravá, model N2 Flip je navyše veľmi vydarený, takže môže súpera donútiť svoje „véčka“ popohnať o kus ďalej. Prvá generácia modelu Flip od výrobcu Oppo nás zaujala. 

Na vašom súkromí nám záleží

My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.

Viac informácií
Rozumiem Podrobné nastavenia Odmietnuť všetko
P-DC1-WEB17