Obnoviť stránku

Ohromujúci tablet Huawei MatePad 11 s HarmonyOS

Aktualizované

Huawei predstavuje dlho očakávaný tablet MatePad 11. Už teraz môžeme prezradiť, že ide o výkonné zariadenie s prémiovou výbavou. Márne však budete hľadať operačný systém Android, ktorý je nahradený systémom HarmonyOS. Ako takýto tablet funguje v praxi? A koľko stojí?

Ohromujúci Huawei MatePad 11 s HarmonyOS – OBSAH

  1. Tablet pre každú rodinu
  2. Huawei MatePad 11 má kúzelný displej s frekvenciou 120 Hz
  3. Výkon a konektivita
  4. HarmonyOS
  5. Odporúčané príslušenstvo pre Huawei MatePad 11
  6. Huawei MatePad 11 vs. Lenovo Tab P11 Pro vs. Samsung Galaxy TAB S7 LTE: parametre, výkon a cena

Tablet do každej rodiny

V minulom roku bolo v dôsledku celosvetovej pandémie potrebné zabezpečiť pre každého člena domácnosti vlastné komunikačné a pracovné zariadenie. To, samozrejme, prinieslo obrovský nárast predaja notebookov ale aj tabletov. V roku 2020 sa predalo o 30 % viac tabletov ako predtým. Celosvetovo sa predalo takmer 170 miliónov tabletov.

Spoločnosť Apple hrá v tomto segmente hlavnú úlohu so svojím ikonickým, ale pomerne drahým iPadom. Nasleduje Samsung a až potom sa objavujú ďalšie značky vrátane Huawei. A my vám s radosťou predstavujeme úplne nový tablet Huawei MatePad 11, ktorý sa môže pochváliť hneď celým radom technologických inovácií. Tak ideme na to.

Huawei MatePad 11; tablet; HarmonyOS
Huawei MatePad 11 so samostatne predávanou klávesnicou, ktorá slúži ako kryt.

Huawei MatePad 11 má kúzelný displej s frekvenciou 120 Hz

Najprv sa pozrieme na spracovanie tabletu Huawei MatePad 11, ktoré je na jednej strane ukážkové, ale rozhodne nepôsobí nejakým luxusným dojmom. Uvidíme, či časom prídu aj zaujímavejšie farebné varianty. Ak si tablet prezrieme zo všetkých strán, na tele nájdeme štyri výstupy reproduktorov Harman Kardon, regulátor hlasitosti, vypínacie tlačidlo s červeným motívom, port USB-C a slot na kartu MicroSD. Zadnej strane tabletu Huawei MatePad 11 dominuje logo výrobcu a 13Mpx hlavný fotoaparát. Na prednej strane sa nachádza 8 Mpx fotoaparát na videohovory, notifikačná dióda a predovšetkým úplne nádherný displej.

Najväčšou zbraňou tabletu Huawei MatePad 11 je takmer 11-palcový displej s jemným rozlíšením 2 560 × 1 600 pixelov. Je to vôbec prvý tablet Huawei, ktorý podporuje 120 Hz obnovovaciu frekvenciu. Najnovší MatePad 11 tak pracuje s vyššou obnovovacou frekvenciou ako drvivá väčšina konkurenčných tabletov. Možno sa však pýtate, na čo je vyššia frekvencia v praxi dobrá?

Huawei MatePad 11; tablet; HarmonyOS
Tenké rámčeky okolo špičkového 120 Hz displeja.

Na prvý pohľad si to všimnete, najmä pri sledovaní videí alebo hraní hier (ak vývojári podporujú vysoké snímkové frekvencie). Užijete si viac detailov alebo výrazne plynulejšie animácie. Podobne aj pri prezeraní webových stránok a dokumentov sa obsah zobrazuje rýchlejšie. Vďaka pôsobivej obnovovacej frekvencii displeja umožňuje tablet aj veľmi rýchlu odozvu pri písaní rukou pomocou stylusu. Na druhej strane by sme mali spomenúť, že 120 Hz obnovovacia frekvencia má vplyv na výdrž batérie, takže je príjemné, že v systéme HarmonyOS môžete nastaviť buď základnú 60 Hz alebo dynamickú až 120 Hz frekvenciu v závislosti od obsahu, ktorý sledujete.

Príjemným zistením je, že MatePad 11 podporuje farebný gamut DCI-P3, vďaka čomu vyzerajú obrázky a videá na displeji realisticky. Okrem schopnosti vytvárať neuveriteľné farby je Huawei MatePad 11 navrhnutý tak, aby minimalizoval vystavenie používateľov modrému svetlu a blikaniu, čo sú dva hlavné faktory spôsobujúce únavu očí. Tablet získal dôležité certifikáty TÜV Rheinland Low Blue Light a TÜV Rheinland Flicker Free, takže váš zrak zostane chránený aj po hodinách používania.

Huawei MatePad 11; tablet; HarmonyOS
Vďaka farebnému gamutu DCI-P3 je sledovanie filmov a videí veľkolepým zážitkom.

Výkon, konektivita a výdrž batérie

Vnútri tabletu Huawei MatePad 11 sa nachádza osvedčený čipset Qualcomm Snapdragon 865. Znalejší z vás už pravdepodobne tušia, že ide o veľmi kvalitnú výpočtovú jednotku. Snapdragon 865 je totiž vyrobený moderným 7nm procesom, takže od neho môžete očakávať vysokú účinnosť. Tento čipset obsahuje osemjadrový procesor (1× Kryo 585 2,84 GHz + 3× Kryo 585 2,42 GHz + 4× Kryo 585 1,8 GHz) a grafický čip Adreno 650.

Spokojné pokývanie hlavou vyvolá pohľad do pamäte tabletu. 6 GB RAM v kombinácii so 128 GB úložiskom ešte doplňuje slot pre kartu microSD s kapacitou až 1 TB. A keď už hovoríme o kartách, spoločnosť Huawei by mala okrem variantu s WiFi nakoniec ponúknuť aj model s LTE. Samozrejmosťou je však rýchla WiFi 6 alebo Bluetooth 5.1.

A ako je na tom tablet s výdržou na jedno nabitie? Skvele! Pri štandardnom používaní budete musieť hľadať nabíjačku až po približne 12 hodinách. Pri typickom domácom nasadení ho budete nabíjať maximálne 2-krát týždenne.

Huawei MatePad 11; tablet; HarmonyOS
HarmonyOS sa postará o automatické prepojenie MatePadu 11 s inými zariadeniami Huawei. Dobre funguje aj spolupráca so systémom Windows 10.

HarmonyOS

Tablet Huawei MatePad 11 sa zatiaľ neodchyľuje od zabehnutých koľají, ale hlavným rozdielom je použitý operačný systém. Vzhľadom na obmedzenia nemôže spoločnosť Huawei používať systém Android, preto vyvíja vlastný systém HarmonyOS, ktorý je v súčasnosti vo svojej druhej generácii. Systém HarmonyOS bol navrhnutý tak, aby zásadne zlepšil používateľskú skúsenosť. HarmonyOS ako operačný systém novej generácie pre inteligentné zariadenia poskytuje podľa výrobcu spoločný jazyk na prepojenie a spoluprácu medzi rôznymi typmi zariadení, čím poskytuje používateľom pohodlnejšie, bezproblémovejšie a bezpečnejšie prostredie.

Keď pracujete v kancelárii, môžete tak použiť rozšírený režim, aby ste získali druhú obrazovku pre počítač a užili si ešte viac miesta na pracovnej obrazovke. Inovatívny režim Collaborate Mode umožňuje skutočnú medziplatformovú interakciu medzi systémami HarmonyOS 2 a Windows a umožňuje používateľom prenášať obsah (text, obrázky a dokumenty) medzi pripojenými zariadeniami jednoduchým potiahnutím.

Huawei MatePad 11; tablet; HarmonyOS
Rozhranie HarmonyOS sa ľahko používa a vyzerá podobne ako Android.

Okrem funkcie Multi-screen Collaboration podporuje nová funkcia Multi-Window zobrazenie až štyroch aplikácií súčasne. Podporuje aj dve súbežné plávajúce okná na ešte lepší multitasking.

Musíme povedať, že pre menej skúsených používateľov sa používateľské rozhranie prakticky nelíši od systému Android a ovládanie bude jednoduché a pohodlné zároveň. Iný je však prístup k aplikáciám, kde virtuálny obchod AppGallery nahrádza bežný obchod Google Play. Je to oficiálna platforma na distribúciu aplikácií pre smartfóny a tablety Huawei. AppGallery je dostupná vo viac ako 170 krajinách a je tretím najväčším obchodom s aplikáciami na svete.

Huawei AppGallery má 390 miliónov aktívnych používateľov a viac ako 45 000 aplikácií a stále rastie. Aplikácia AppGallery je vybavená štvorvrstvovým detekčným mechanizmom, ktorý zabezpečuje, že odporúčané aplikácie sú bezpečné na prevzatie a používanie. Jednoducho prehľadávajte a preberajte aplikácie, ktoré potrebujete, rovnako ako v iných obchodoch s aplikáciami.

Odporúčané príslušenstvo pre Huawei MatePad 11

Nový Huawei MatePad 11 je kompatibilný s druhou generáciou pera Huawei M-Pen, ktoré má nový hrot pera s platinovým povlakom s ultra nízkou latenciou a podporou 4 096 úrovní citlivosti na tlak. V spojení s tabletom MatePad 11 má pero M-Pen nízku vstupnú latenciu do 2 ms, ktorá dopĺňa vysokú obnovovaciu frekvenciu displeja FullView a poskytuje jeden z najcitlivejších, najkonzistentnejších a najautentickejších zážitkov pri písaní, aké sú dnes na tabletoch k dispozícii.

Ako ďalšie príslušenstvo môžeme vrelo odporučiť inteligentné magnetické puzdro, ktoré funguje ako kryt a klávesnica zároveň. To uľahčuje písanie aj dlhých textov, čo pri softvérovej klávesnici nie je úplne pohodlné. Je však škoda, že výrobca ku klávesnici nepridal touchpad, pretože takto je potrebné pravidelne preskakovať prstami medzi klávesmi a obrazovkou.

Huawei MatePad 11 vs. Lenovo Tab P11 Pro vs. Samsung Galaxy TAB S7 LTE: parametre, výkon a cena

Na porovnanie sme vybrali niekoľko poriadne nadupaných tabletov od spoločností Lenovo a Samsung. Už na prvý pohľad je jasné, že Huawei má porovnateľné vybavenie, ale za oveľa nižšiu cenu. Samozrejme, treba rešpektovať, že v súčasnosti nie je k dispozícii MatePad 11 s LTE alebo dokonca 5G konektivitou.

Parametre/Model Huawei MatePad 11 Lenovo Tab P11 Pro LTE Samsung Galaxy Tab S7 LTE
Uhlopriečka displeja 10,95" 11,5" 11"
Rozlíšenie a typ displeja 2 560 × 1 600 px, IPS, 120 Hz 2 560 × 1 600 px, OLED 2 560 × 1 600 px, LTPS TFT, 120 Hz
Pomer strán 16 : 10 16 : 10 16 : 10
Jemnosť displeja 276 ppi 263 ppi 274 ppi
Pomer displeja k veľkosti tela 82,9 % 84,6 % 83,6 %
Procesor Qualcomm Snapdragon 865 Qualcomm Snapdragon 730G Qualcomm Snapdragon 865
Operačná pamäť RAM 6 GB 6 GB 6 GB
Interné úložisko 128 GB, microSD (do 1 TB) 128 GB, microSD (do 1 TB) 128 GB, microSD (do 1 TB)
Operačný systém HarmonyOS Android 10 Android 10
Zadná kamera 13 Mpx 13 + 5 Mpx 13 + 5 Mpx
Predná kamera 8 Mpx 8 + 8 (IR TOF 3D) megapixelov 8 Mpx
Batéria 7 250 mAh 8 600 mAh 8 000 mAh
USB-C
3,5 mm jack
LTE
Klávesnica a stylus v balení
Rozmery 253,8 × 165,3 × 7,3 mm 264,2 × 171,4 × 6,9 mm 253,8 × 165,3 × 6,3 mm
Hmotnosť 485 g 485 g, klávesnica 400 g 498 g
Cena od 10 990 Kč 17 999 Kč 21 989 Kč
i Mohlo by vás zaujímať

Ponorte sa do nekonečnej zábavy s jedným z najtenších a najvýkonnejších tabletov na trhu. Napriek absencii systému Android bude Huawei MatePad 11 nadchýnať drvivú väčšinu používateľov.

Na vašom súkromí nám záleží

My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.

Viac informácií
Rozumiem Podrobné nastavenia Odmietnuť všetko
P-DC1-WEB13