Obnoviť stránku

Nové prémiové práčky a sušičky Bosch Serie 8 šetria vodu aj prací prostriedok, a napriek tomu zaistia dokonale čistú bielizeň

Aktualizované

Ekológia a udržateľnosť už nie je len často skloňovaná téma, ale reálna súčasť našich životov. Energeticky úsporné spotrebiče, ktoré spĺňajú náročné európske štandardy, sú dnes úplnou samozrejmosťou. Nemecká značka Bosch ale opäť posúva latku o niečo vyššie a prichádza s novým prémiovým radom úsporných práčok a sušičiek Bosch Serie 8. Inovatívne spotrebiče šetria nielen energiu, ale výrazne znižujú aj spotrebu vody a pracích prostriedkov. Teraz môžete úsporne vyprať aj jeden kúsok oblečenia. Prečítajte si, aké sú ich hlavné výhody a čím sa odlišujú od konkurencie.

Predstavenie Bosch Series 8

Nové práčky a sušičky Bosch Serie 8 – OBSAH

 1. Čo dokážu nové práčky Bosch Serie 8? 
 2. Vlastnosti nových sušičiek Bosch Serie 8
 3. Nová dimenzia udržateľnosti 2025

Čo dokážu nové práčky Bosch Serie 8?

Nový rad parných práčok Bosch Serie 8 na prvý pohľad zaujme prepracovaným dizajnom. Výsledkom je nielen moderný a atraktívny vzhľad, ale predovšetkým dokonalá funkčnosť a používateľská prívetivosť.

Práčka Bosch Serie 8 sa pýši týmito novými dizajnovými prvkami:

 • Disponuje ergonomicky nakloneným ovládacím panelom.
 • Má praktický digitálny dotykový volič programov.
 • Úplne nový dizajn dverí.
 • Dizajn práčky skvele ladí so sušičkou rovnakého radu.
 • Nová je aj dizajnová linka s logom Bosch.
Nová práčka Bosch Serie 8
Nové práčky Bosch Serie 8 disponujú inovatívnymi funkciami, ktoré šetria nielen energiu a vodu, ale aj váš čas.

Aké sú hlavné funkcie nových práčok Bosch Serie 8?

Špičkové parné práčky Bosch Serie 8 predstavujú revolúciu v starostlivosti o bielizeň. Dokonale čistú bielizeň teraz môžete mať s využitím minimálnej spotreby energie, vody aj pracieho prostriedku. Práčka dokáže vyprať až 10 kg bielizne, ale bez výčitiek môžete prať dokonca aj samostatné kúsky oblečenia. Tento šikovný spotrebič sa jednoducho prispôsobí vašim aktuálnym potrebám.

Hlavné funkcie:

 • i-DOS – práčka spotrebuje len toľko pracieho prostriedku, koľko skutočne potrebuje. Spotrebič podľa množstva bielizne, miery jej zašpinenia a druhu materiálu automaticky vyhodnotí, koľko potrebuje vody a pracieho prostriedku, a to na milimetre presne. Vďaka tejto úspornej funkcii ušetríte až 10 l vody a až 38 % pracieho prostriedku na jeden prací cyklus.
 • Najlepšia energetická trieda – všetky práčky zo série 8 sú v energetickej triede A. Vybrané modely potom ušetria ešte o 20 % energie navyše. Praním v týchto práčkach šetríte náklady na energie, vodu aj pracie prostriedky.
 • Iron Assist - vyrovná pokrčenie až o 50 % počas iba 20 minút. Vďaka tomuto programu vám pôjde žehlenie ako po masle a niektoré kúsky oblečenia nebudete musieť žehliť vôbec.
 • Mini Load – vďaka tomuto programu môžete s využitím minimálnej spotreby vody vyprať len jeden kus oblečenia. To predstavuje až 70 % úsporu vody a až 50 % úsporu energie a času.
 • Home Connect – práčku môžete ovládať aj vzdialene prostredníctvom mobilného telefónu. Aplikácia vám tiež oznámi, že práčka už doprala. Pred začiatkom prania vám zase môže odporučiť optimálny prací program. Pomocou aplikácie máte prístup k ďalším rozšíreným programom a možnostiam prania.
 • Hygiena Plus – tento program zlikviduje až 99,99 % choroboplodných zárodkov aj pri 40 °C bez toho, aby ste museli použiť dezinfekčné prostriedky navyše.
 • Anti Stain – systém Anti Stain odstraňuje 16 najodolnejších škvŕn, od mastnoty a krvi až po kozmetiku a čaj. Práčka automaticky upraví teplotu, pohyb bubna a čas namáčania pred spustením zvoleného programu.
 • Reload 2.0 – chcete do bubna pridať zabudnutý kúsok oblečenia? S touto funkciou to nie je žiadny problém. Indikátory vám jasne oznámia, kedy je bezpečné otvoriť dvere.
 • Veľká kapacita náplne – práčky Bosch Serie 8 pojmú 9 až 10 kg bielizne. To vám umožní vyprať väčšie množstvo oblečenia naraz alebo veľké kusy bielizne.
Funkcie práčky Bosch Serie 8
Nová práčka Bosch Serie 8 disponuje prehľadným a logickým ovládacím panelom.

Vlastnosti nových sušičiek Bosch Serie 8

Sušičky Bosch Serie 8 sú moderné spotrebiče, ktoré zaručujú dokonalú starostlivosť o bielizeň. Sú úplne dizajnovo kompatibilné s novými práčkami zo série 8. V prípade sušičiek je navyše možné zmeniť smer otvárania dverí.

Hlavné funkcie:

 • Najlepšia energetická trieda – všetky sušičky zo série 8 disponujú technológiou tepelného čerpadla a samočistiacim kondenzátorom SelfCleaning. Tým pádom zachovávajú špičkovú energetickú účinnosť A+++.
 • Samočistiaci kondenzátor – technológia SelfCleaning Condenser zabezpečuje samočistenie kondenzátora (až 4-krát počas sušiaceho cyklu). Vďaka tomu sa zachováva špičkový energetický výkon spotrebiča a vy sa vôbec nemusíte starať o jeho čistenie.
 • Polovičná náplň – sušiť môžete aj menšie množstvo bielizne (4 kg). Tento program optimalizuje nastavenie sušenia (z hľadiska kapacity a intervalu trvania) a tým pádom šetrí čas aj elektrickú energiu.
 • Auto Dry – sušička rozpozná, kedy je oblečenie optimálne suché na žehlenie alebo rovno skladanie a ukladanie do skrine. Vďaka tomu nedochádza k presušeniu bielizne a jej ničeniu a znižuje sa aj spotreba energie.
 • Home Connect – systém Home Connect s funkciou Easy Start vám uľahčí hádanie a priamo na vašom mobilnom zariadení vždy odporučí ten správny program. Jediné, čo musíte v aplikácii Home Connect urobiť, je zadať vlastnosti textilu a nastaviť cieľ sušenia.
 • Smart Dry – práčku a sušičku môžete prostredníctvom WiFi prepojiť. Sušička následne vďaka funkcii Smart Dry zvolí sušiaci program na základe posledného pracieho cyklu (bez nutnosti použitia externého mobilného zariadenia alebo aplikácie)
 • Iron Assist – program, ktorý počas 45 minút vyrovná bielizeň pomocou pary. Vďaka tomu je žehlenie jednoduchšie a niektoré materiály s použitím tejto funkcie nemusíte žehliť vôbec.
 • Reload 2.0 – sušička disponuje indikátorom, ktorý svieti v čase, keď je stále možné bezpečne doplniť zabudnuté kúsky oblečenia bez toho, aby sa narušil sušiaci cyklus.
 • Obojsmerné otáčanie bubna – tento praktický program uľahčuje sušenie veľkých kusov bielizne (obliečky, plachty atď.). Umožňuje tiež sušenie veľkých a malých kusov bielizne bez toho, aby sa do seba zamotali.
Sušičky Bosch Serie 8
Nové sušičky Bosch Serie 8 je možné prepojiť prostredníctvom WiFi s práčkami toho istého modelového radu.

Nové práčky a sušičky Bosch Serie 8 predstavujú absolútnu špičku v starostlivosti o bielizeň. Revolučné spotrebiče sú energeticky úsporné a kladú dôraz na udržateľnosť vo všetkých aspektoch. Vďaka inovatívnym funkciám ušetríte nielen náklady na energie, ale aj vodu a pracie prostriedky. Prať aj sušiť bielizeň možno udržateľne a v súlade s prírodou. Značka Bosch je toho jasným dôkazom.

Nová dimenzia udržateľnosti 2025

Značka Bosch sa aktívne usiluje zlepšiť kvalitu života nielen súčasnej, ale aj budúcej generácie. Špičkové produkty inovuje a vyrába s ohľadom na životné prostredie. Veľký dôraz kladie aj na ekonomické a sociálne zodpovedné konanie. Hlavným cieľom je vývoj a výroba ekologicky vyhovujúcich produktov, ktoré zároveň disponujú inovatívnymi funkciami. Produkty Bosch ponúkajú nekompromisný výkon v najvyššej energetickej triede. Ich ovládanie je logické a ľahké.

Bosch má komplexný prístup, ktorý je navyše úplne transparentný. Produkty značky sú 100 % spoľahlivé, energeticky úsporné a vyrobené v súlade s najvyššími štandardmi na udržateľnosť, ktorá zahŕňa nielen ekologické, ale aj sociálno-ekonomické aspekty.

i

Spoločnosť Bosch bola založená v roku 1886 v Stuttgarte Robertom Boschom. Sociálne cítenie a inovácie sú hlavnými piliermi značky Bosch už od samotného prvopočiatku jej existencie.

Na vašom súkromí nám záleží

My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.

Viac informácií
Rozumiem Podrobné nastavenia Odmietnuť všetko
P-DC1-WEB01