Obnoviť stránku

Naše predajne zostávajú otvorené a obslúžime všetkých zákazníkov. Viac informácií o aktuálnych opatreniach nájdete tu.

Najlepšie herné telefóny 2021 (AKTUALIZOVANÉ)

Aktualizované

Mobilné hranie je obľúbenou kratochvíľou a v posledných rokoch je na vzostupe. A na to najlepšie slúžia herné telefóny, pretože majú optimalizovaný napríklad výkon, zvuk alebo niektoré funkcie. Tiež radi hráte hry na mobile a plánujete si k tomu kúpiť poriadny stroj? Tu si vyberiete. Toto sú momentálne tie najlepšie herné telefóny na trhu.

Najlepšie herné telefóny – OBSAH

 1. Čím sa odlišujú herné telefóny od obyčajných?
 2. ASUS ROG Phone 5 – Telefón, ktorý preteká výkonom
 3. Xiaomi Black Shark 4 – Pokračovanie úspešnej hernej modelovej série Black Shark
 4. Realme GT 5G – výkonný herný mobil za skvelú cenu
 5. Lenovo Legion Duel 2 – stvorený pre hráčov
 6. Porovnanie najlepších herných telefónov
 7. Ďalšie telefóny na hranie hier
 8. E-športy na inteligentných telefónoch
 9. Staršie herné telefóny

Porovnanie herných telefónov s bežnými smartfónmi

Herný telefóny majú spravidla lepšie parametre ako bežné smartfóny. V tomto majú navrch:

 • Kvalitný obraz na veľkom displeji s vyššou obnovovacou frekvenciou, než je bežných 60 Hz.
 • Skvele zvládnuté chladenie, ktoré garantuje dlhodobý výkon na maximálnej frekvenciu CPU a GPU (pri štandardnom telefóne klesá po zahriatí výkon).
 • Výkonný grafický akcelerátor.
 • Výrazný dizajn a celkovo väčšie rozmery, ktoré umožňujú integrovať batériu s vyššou kapacitou.
 • Stereofónny zvuk, ktorý nebude skreslený ani pri držaní telefónu oboma rukami.
 • Niektoré herné telefóny majú konektory umiestnené tak, aby bolo hranie pohodlné aj počas nabíjania.

ASUS ROG Phone 5 – Telefón, ktorý preteká výkonom

Hráči mobilných hier sa v marci 2021 dočkali nového modelu herného telefónu taiwanského výrobcu, ASUS ROG Phone 5. Výkon zariadeniu dodáva najlepší a najvýkonnejší procesor pre mobilné telefóny s Androidom, a to Qualcomm Snapdragon 888. Asistuje mu až 16 GB RAM pamäť, čo vo výsledku tvorí viac než dostatok výkonu na akúkoľvek mobilnú hru. Pri takejto dávke sily je potrebné tiež kvalitné chladenie. Z tohto dôvodu výrobca po novom premiestnil procesor z vrchnej časti telefónu viac do stredu. Tu sa nachádza špeciálny grafitový plát, odparovacia komora a medený chladič, ktoré telefón udržujú v požadovanej prevádzkovej teplote oveľa efektívnejšie.

Hráči budú mať k dispozícii aj možnosť systémového nastavenia výkonu telefónu, kde je na výber z niekoľkých rôznych režimov. Medzi herné režimy patrí napríklad X Mode+, X Mode alebo Advanced, po ktorých aktivácii sa maximalizuje samotný výkon. Zníži sa oneskorenie dotyku alebo dôjde na zlepšenie obnovovacej frekvencie displeja.

Dobrá výdrž je v prípade herných telefónov nepochybne žiaduca, tu boli umiestnené dva 3 000 mAh články, ktoré teda dohromady vytvárajú kapacitu 6 000 mAh. Telefón tak vydrží niekoľko hodín intenzívneho hrania bez nutnosti nabíjania. Konkrétne je to až desať hodín hraní League of Legends Wild Rift alebo sedem a pol hodiny v prípade Call of Duty Mobile. Samozrejme, v praxi sa môžu časy v prípade jednotlivých používateľov líšiť v závislosti od ďalších faktorov, ako je nastavenie ďalších parametrov, v princípe budú ale hodnoty podobné.

Nechýba potom ani podpora 65 W rýchlonabíjania, vďaka čomu sa ASUS ROG Phone 5 nabije z nuly na 100 % za skvelých 51 minút. Skvelá je pritom nielen rýchlosť, ale aj fakt, že USB-C konektor sa opäť nachádza aj na boku zariadenia a vďaka tomu kábel pri hre neprekáža.

Taiwanský výrobca ale nezľavil ani na prednej strane, kde nájdeme 6,78" AMOLED displej od Samsungu s obnovovacou frekvenciou 144 Hz a technológiou HDR 10+, čo je na hranie mobilných hier úplne ideálne. Pekný zážitok poisťuje tiež zvukový systém GameFX, a to zásluhou symetrických duálnych reproduktorov v hornej a dolnej časti zariadenia. Telefón sa vďaka nim tiež umiestnil na druhom mieste v audio rebríčku DxOMark, čo je nepochybne aspoň do istej miery vypovedajúce.

i ASUS ROG Phone 5 (PREVIEW): ultimátne herné monštrum
ASUS ROG Phone 5 – biely ASUS ROG Phone 5 – čierny

Na bokoch telefónu sú umiestnené špeciálna hracie tlačidlá pre ešte väčší zážitok zo hrania.

Spoločnosť si dala záležať nielen na výbere tých najlepších komponentov, ale aj na dizajne. Už v prípade predchádzajúcich modelov sme mohli vidieť pomerne agresívny dizajn, ale tentoraz chrbát zariadenia zdobí futuristický Dotted-matrix dizajn s malým LED panelom, ktorý v dvoch prechodných farbách vyobrazuje logo spoločnosti.

Súčasťou telefónu sú aj špeciálne tlačidlá Air Triggers ktoré sa nachádzajú na ľavej a pravej strane spoločne s tlačidlom na vypínanie a ovládanie hlasitosti. Nahrádzajú fyzické trigger tlačidlá, ktoré si používatelia musia za normálnych okolností k telefónom dokupovať.

Xiaomi Black Shark 4 – Pokračovanie úspešnej hernej modelovej série Black Shark

V roku 2021 sme sa dočkali tiež nového herného telefónu spoločnosti Xiaomi. Nesie názov Xiaomi Black Shark 4 a ponúka peknú výbavu, vhodnú na hranie. Chrbát telefónu pokrýva elegantný dizajn s tromi objektívmi fotoaparátu s hlavným 64 Mpx senzorom.

Ako zobrazovač slúži 6,67" E4 AMOLED displej s obnovovacou frekvenciou 144 Hz, ktorú možno podľa potreby prepnúť aj na 60, 90 alebo 120 Hz. Na hornej strane je umiestnený malý výrez pre 20 Mpx selfie kameru. Na boku konštrukcie výrobca umiestnil vysúvacie herné tlačidlá reagujúce na tlak.

i Najvýkonnejšie mobilné telefóny 2021

Aj tu sa kládol dôraz na výkon. Vnútri nájdeme procesor Qualcomm Snapdragon 870 5G, ktorý síce nie je tak výkonný ako Snapdragon 888, ale v kombinácii s 12 GB RAM pamäťou nepochybne ide o slušnú štartovaciu pozíciu na hranie. Aby sa telefón príliš neprehrieval, je vybavený aj špeciálnym kvapalinovým chladením, ktoré dokáže znížiť teplotu zariadení až o 18 °C. Súčasťou je tiež špeciálna funkcia Xiaomi RAMDISK, ktorá dokáže operačnú pamäť telefónu využiť ako disk pre určité aplikácie a dosiahnuť tak lepší výkon.

Xiaomi Black Shark 4

Xiaomi Black Shark 4 je vydarený ako po dizajnovej stránke, tak po tej výkonnostnej. Zdroj: techradar.com

Na dlhodobú výdrž telefónu tu bola umiestnená aj 4 500 mAh batéria, ktorá podporuje až 120 W rýchlonabíjanie Doplna sa tak mobil podľa slov výrobcu dokáže nabiť za neuveriteľných 15 minút.

Herný mobil Xiaomi Black Shark 4 sa v Číne už predáva, zatiaľ ale nie je jasné, či a kedy sa dostane na európsky trh.

Realme GT 5G – výkonný herný mobil za skvelú cenu

Spoločnosť Realme nedávno predstavila unikátny výkonný herný mobil, ktorý nesie názov Realme GT 5G. Už samotný názov smartfónu naznačuje, že ide o model s dobrou výbavou, a tiež to tak je. Prekvapí nielen kvalitnými komponentami, ale aj príjemnou cenou.

Prednú stranu zdobí veľký 6,43" Super AMOLED displej s technológiou od Samsungu disponujúci obnovovacou frekvenciou 120 Hz. Na sklenenom chrbte potom nájdeme 3 objektívy s hlavným 64 Mpx snímačom, ktorému asistuje 8 Mpx objektív a 2 Mpx makro snímač.

Realme GT 5G

Realme GT 5G svojím dizajnom cieli najmä na mladých používateľov. Okrem klasickej modrej ponúka tiež žltý variant so zadnou stranou pokrytou vegánsku kožou.

Hlavným ťahákom telefónu Reale GT je jeho samotný výkon. Ten dodáva jeden z najvýkonnejších mobilných čipsetov Qualcomm Snapdragon 888, ktorý spoločne s 12 GB RAM pamäťou dokáže rozbehnúť aj tie najnovšie mobilné hry.

i Realme GT (PREVIEW): ultimátna dávka výkonu za skvelú cenu

Výrobca myslel aj na chladenie a zavedené tu bolo špeciálne vodné chladenie, ktoré je zložené z výparníkových komôr a veľkoplošného chladiča. Vďaka tomu sa mobilný telefón dokáže ochladiť až o 15 stupňov. Veľmi príjemná je aj samotná cena mobilu, ktorá nepresahuje sumu 580 eur.

Lenovo Legion Duel 2 – herný mobil stvorený pre hráčov

Spoločnosť Lenovo predstavila už druhý herný mobil, a to s označením Legion Duel 2. Svoje vybavenie prispôsobil priamo na mieru pre hráčov mobilných hier. Zaujme nielen veľmi podareným dizajnom, ale aj svojím výkonom a množstvom užitočných funkcií.

Tomu, že je Lenovo Legion Duel 2 pravým herným telefónom, nasvedčuje už veľký 6,92" AMOLED displej s obnovovacou frekvenciou 144 Hz a podporou HDR10+. Výrez, na ktorý sme u väčšiny telefónov zvyknutí, tu nenájdeme. Mobil totiž disponuje 40 Mpx vysúvacou selfie kamerou netradične na boku. Po stranách zariadenia sa nachádzajú tiež unikátne ultrazvukové tlačidlá, ktoré sú doplnené tlačidlami na chrbte telefónu.

Lenovo Legion Duel 2

Chrbát telefónu je rozdelený na dve časti a uprostred môžeme vidieť RGB logo Legion a dva objektívy, hlavného a širokouhlého fotoaparátu. Zdroj: lenovo.com

Skvelé funkcie dopĺňa špičkový výkon vďaka čipsetu Qualcomm Snapdragon 888, ktorý s 18 GB RAM pamäťou dodáva zariadeniu neskutočný výkon. Za zmienku stojí tiež unikátne chladenie samotného telefónu, ktoré funguje pomocou dvojitého zadného vetráčika a medených pasívnych chladiacich prvkov. Nechýba tu ani 5 500 mAh batéria s podporou až 90 W rýchlonabíjania, vďaka ktorému sa smartfón zvládne nabiť z 0 na 100 % len za 30 minút.

Porovnanie najlepších herných telefónov

Porovnanie vybraných herných telefónov nie je úplne jednoduché, pretože v prípade niektorých v tejto chvíli nepoznáme kľúčový parameter, a to cenu. Porovnanie ostatných parametrov ale vyzerá nasledovne:

Vybrané parametre ASUS ROG Phone 5 Xiaomi Black Shark 4 Realme GT 5G Lenovo Legion Duel 2
Displej 6,78" AMOLED 6,67" AMOLED 6,43" Super AMOLED 6,92" AMOLED
Rozlíšenie obrazovky 1 080 × 2 448 px 1 080 × 2 400 px 1 080 × 2 400 px 1 080 × 2 460 px
Obnovovacia frekvencia 144 Hz 144 Hz 120 Hz 144 Hz
Zvuk stereo DTS:X stereo stereo stereo
Čipset Qualcomm Snapdragon 888 Qualcomm Snapdragon 870 5G Qualcomm Snapdragon 888 5G Qualcomm Snapdragon 888 5G
CPU 1× 2,84 GHz Kryo + 3× 2,42 GHz Kryo + 4× 1,8 GHz Kryo 1× 3,2 GHz Kryo + 3× 2,42 GHz Kryo + 4× 1,80 GHz Kryo 1× 2,84 GHz Kryo + 3× 2,42 GHz Kryo + 4× 1,8 GHz Kryo 1× 2,84 GHz Kryo + 3× 2,42 GHz Kryo + 4× 1,8 GHz Kryo
GPU Adreno 660 Adreno 650 Adreno 660 Adreno 660
Pamäť 8/128 GB,
12/256 GB, 16/256 GB
6/128 GB, 8/128 GB, 12/128 GB
12/256 GB
8/128 GB,
12/256 GB
12/256 GB,
16/512 GB
Zadný fotoaparát 64 Mpx, f/1,8 + 13 Mpx UW (125°)
5 Mpx (macro)
48 Mpx, f/1,8 + 8 Mpx, f/2,2 UW
5 Mpx, f/2,4 (macro)
64 Mpx, f/1,8 + 8 Mpx, f/2,3 UW
2 Mpx, f/2,4 (macro)
64 Mpx, f/1,9 + 16 Mpx, f/2,2 UW
Predný fotoaparát 24 Mpx, f/2,5 20 Mpx, f/2,0 16 Mpx, f/2,5 44 Mpx, f/2,0
Batéria 6 000 mAh 4 500 mAh 4 500 mAh 5 500 mAh
Nabíjanie 65 W rýchlonabíjanie 120 W rýchlonabíjanie 65 W rýchlonabíjanie 90 W rýchlonabíjanie
Pripojenie Bluetooth 5.2, USB-C Bluetooth 5.2, USB-C Bluetooth 5.2, USB-C Bluetooth 5.2, USB-C
Rozmery 172,8 × 77,3 × 10,3 mm 163,8 × 76,4 × 9,9 mm 158,5 × 73,3 × 8,4 mm 176 × 78,5 × 9,9 mm
Hmotnosť 238 g 210 g 186 g 259 g
Cena 974 €* +- 393 €** 444 €* +- 825 €**
*Ceny sú platné k 15. 8. 2021 **Cena je iba špekulatívna

Ďalšie telefóny na hranie hier

Veľa telefónov síce nie je priamo označených ako herné, avšak ich špecifikácia im umožňuje bez problémov rozbehnúť akékoľvek hry. Spravidla ide o vlajkové lode ako napríklad:

E-športy na inteligentných telefónoch

Hoci bolo mobilnými hrami v minulosti opovrhované, v posledných rokoch môžeme povedať, že hry sú na telefóne veľkým hitom a veľa hráčov prechádza na mobilné hranie. V nedávnej dobe sa predstavilo veľa zaujímavých titulov, medzi ktoré patrí napríklad PUBG Mobile, Clash Royale, Brawl Stars, Clash of Clans a mnoho ďalších, ktoré hrajú denne milióny hráčov po celom svete. Začínajú sa tiež konať veľké turnaje v týchto mobilných hrách, kde každým rokom stúpa cena, ktorú hráči môžu vyhrať.

Podľa agentúry Business Insider budú mať mobilné hry v najbližších rokoch dokonca až 45 % podiel na celom odvetví e-športu. Možno tak očakávať ešte veľa ďalších noviniek, ktoré nás tento rok môžu prekvapiť.

i Mohlo by vás zaujímať

Pokiaľ na telefóne radi hráte hry a beriete to vážne, herný telefón je pre vás povinnosťou. S rastúcim trendom e-športu sú na herné mobily kladené stále väčšie nároky. Kým skvelý výkon nájdete aj u bežných vlajkových lodí, herné telefóny majú vždy niečo navyše, ako napríklad odladený systém, ktorý je na hranie nevyhnutnosťou. Môžeme len odhadovať, kam sa herné telefóny ďalej posunú, ich budúcnosť však vyzerá sľubne.

Staršie herné telefóny

ASUS ROG Phone III –⁠ neskutočný výkon a množstvo ďalších funkcií

Ak ste používateľ, ktorý hľadá ten najviac namakaný a najvýkonnejší herný telefón, tak budete s ASUS ROG Phone III nadmieru spokojní. Jednou zo skvelých vecí, ktoré si na telefóne všimneme, je nielen neskutočný výkon, ale tiež opäť vydarený dizajn. Spoločnosť sa oproti predchádzajúcemu modelu vydala o niečo menej agresívnym smerom, a mobil je tak vybavený veľmi elegantným dizajnom. Prednú stranu telefónu zdobí veľký AMOLED displej s uhlopriečkou 6,6" a Full HD+ rozlíšením s obnovovacou frekvenciou 144 Hz, ktorá patrí medzi tie najlepšie. Používateľov tiež určite poteší zlepšená kalibrácia farieb, ktorá zaistí lepší zážitok z hrania.

To, čo je na telefóne najzaujímavejšie, je samozrejme jeho vnútro. Vnútri ROG Phone 3 totiž nájdeme procesor Qualcomm Snapdragon 865+, ktorý beží na obnovovacej frekvencii 5,1 GHz. V kombinácii s rýchlou 16 GB RAM ide o naozaj veľkú dávku výkonu. Podľa posledného benchmarku AnTuTu dosiahol telefón neuveriteľných 650 000 bodov. Tento herný mobil má vo vnútri zabudované tiež pasívne chladenie a ani pri plnom výkone sa nijako zásadne neprehrieva.

ASUS ROG Phone III

ASUS ROG Phone III je ako po dizajnovej, tak po výkonnostnej stránke veľmi podareným telefónom.

Používateľov tiež poteší 512 GB vnútorné úložisko, vďaka ktorému nie je potrebná SD karta. Herný mobil podporuje aj pripojenie 5G a WiFi 6. Hráči si audio budú môcť užiť aj bez slúchadiel, a to vďaka hlasným reproduktorom, ktoré dokážu ohlušiť až polovicu miestnosti. Spoločnosť ASUS si tiež dala veľmi záležať na voľbe batérie, takže vnútri nájdeme 6000 mAh akumulátor, ktorý pri bežnom používaní telefónu vydrží až slušné 3 dni.

i Asus ZenUI – grafické prostredie telefónov Asus

Na zadnej časti telefónu nájdeme nielen svietiace logo telefónu, ale hlavne fotoaparát s tromi objektívmi. Oproti predchádzajúcemu modelu tu pribudol jeden 5 Mpx objektív pre makro snímky. Vylepšená bola tiež hlavná 64 Mpx kamera a nechýba tu ani 13 Mpx širokouhlý objektív.

Xiaomi Black Shark 3 Pro –⁠ herný mobil s mechanickými tlačidlami a dychberúcim výkonom

Herný telefón Xiaomi Black Shark 3 Pro je vďaka svojmu futuristickému dizajnu veľmi pekným zariadením. Prednú stranu tejto hernej mašiny zdobí 7,1" AMOLED displej s obnovovacou frekvenciou 90 Hz. Na chrbte sú veľmi zaujímavo rozvrhnuté tri fotoaparáty. Hlavný 64 Mpx, ultraširoký 13 Mpx a 5 Mpx hĺbkový. Jeho hlavnou prednosťou však nebudú fotoaparáty, ale výkon.

Herný telefón Black Shark 3 Pro poháňa čipset Qualcomm Snapdragon 865 s podporou 5G pripojenia. V kombinácii s 12 GB operačnou pamäťou je výkonu viac než dosť, hoci vnútorné úložisko je iba 256 GB. Takúto porciu výkonu však musí chladiť špeciálne kvapalinové chladenie, ktoré ochladzuje dôležité komponenty zo spodnej a vrchnej strany.

i Xiaomi Black Shark 3 a 3 Pro (PREVIEW): herní dravci vyplávajú na povrch

Spoločnosť Xiaomi prišla pri tomto modeli s veľkou novinkou, a to vysúvacími mechanickými tlačidlami. Tie sa vysúvajú pri spustení kompatibilnej hry, a nahrádzajú tak mechanický ovládač, ktorý si väčšina hráčov mobilných hier musí dokupovať. Tlačidlá sú pri bežnom používaní telefónu zasunuté a neprekážajú.

Xiaomi Black Shark 3 Pro

Tlačidlá sa nachádzajú na bočnej strane telefónu v horných krajoch. Pri nepoužívaní sú zasunuté a nijako používateľovi neprekážajú v ďalšom používaní telefónu.

Telefón je tiež vybavený 5 000 mAh batériou a veľkou výhodou je 65 W rýchle nabíjanie, s ktorým sa mobil do 100 % nabije za iba 38 minút.

Nubia Red Magic 5G – prvý Esports displej s obnovovacou frekvenciou 144 Hz

Spoločnosť Nubia vydáva do svojej hernej série RedMagic nové herné modely každého pol roka. Najnovší model nesie meno Red Magic 5G a prináša veľa noviniek. Hlavný rozdiel oproti predchádzajúcemu modelu môžeme vidieť v dizajne. Ide o oveľa pokojnejší a jednoduchší dizajn, ktorý už tak používateľovi nebije do očí. Ide o kombináciu čiernej a odtieňov sivej farby. Druhá verzia je celočervená, takže si používateľ môže vybrať, ako intenzívna farba telefónu mu vyhovuje.

Na prednej strane Red Magic 5G nájdeme 6,65" Full HD+ AMOLED displej s obnovovacou frekvenciou 144 Hz. V čase, keď telefón vyšiel, išlo o úplne prvý nielen herný mobil, ktorý túto obnovovaciu frekvenciu ponúkal. Na zadnej strane sa nachádzajú 3 fotoaparáty. Hlavný 64 Mpx sprevádzaný širokouhlým 8 Mpx a nakoniec 2 Mpx makro objektív.

Xiaomi Black Shark 3 Pro

Telefón je vybavený tromi dizajnmi. Na ľavej strane môžeme vidieť celočervený vzhľad. Na pravej strane sa nachádza kombinácia čiernej a sivej farby a uprostred červeno-čierny dizajn. Zdroj: gsmarena.com

Po výkonnostnej stránke je mobilný telefón tiež slušne vybavený. Vnútri sa nachádza čip Qualcomm Snapdragon 865, ktorý má po ruke 16 GB operačnej pamäte. V rámci tohto modelu sa tu nachádza aktívne chladenie vzduchom. Podľa výrobcu sa tak teplota procesora môže znížiť až o 18 stupňov. Chladenie sa aktivuje aj pri nabíjaní, aby mohlo byť rýchlonabíjanie čo najefektívnejšie. Vnútri sa nachádza aj 4 500 mAh batéria s podporou 55 W rýchlonabíjania.

i Nubia Red Magic 5G je prvý telefón so 144 Hz displejom (NOVINKA)

Lenovo Legion Duel –⁠ bokom výsuvná kamera a 90 W nabíjanie

Spoločnosť Lenovo nám predstavila svoj prvý herný mobil nesúci názov Lenovo Legion Duel. Pozornosť upúta už svojím vzhľadom, a to predovšetkým vďaka zaujímavým farbám a nevšedným tvarom telefónu.

Na zadnej strane Lenovo Legion Duel totiž nájdeme 2 fotoaparáty, ktoré sú umiestnené takmer priamo uprostred chrbta telefónu. Nachádza sa tu hlavný 64 Mpx a širokouhlý 16 Mpx objektív. Mobilný telefón je vybavený aj prednou selfie periskopickou kamerou, ktorá sa vysúva z boku mobilu.

i Najvýkonnejšie mobilné telefóny 2021

Na prednej strane nájdeme 6,65" AMOLED Full HD+ displej s obnovovacou frekvenciou 144 Hz. Zabudovaná je v ňom tiež čítačka odtlačkov prstov. Po výkonnostnej stránke je na tom herný mobil taktiež dobre, aj tu sa totiž nachádza najvýkonnejší mobilný herný procesor Qualcomm Snapdragon 865+, ktorý tentokrát sprevádza 16 GB operačnej pamäte. Vnútorná pamäť dosahuje kapacitu 512 GB a nechýba tu ani podpora WiFi 6 a samozrejme 5G. Telefón sa chladí pasívne a používatelia môžu využívať triggery na boku zariadenia, ktoré slúžia ako náhrada za mechanické tlačidlá.

Lenovo Legion Duel

Už na prvý pohľad sa dá potvrdiť, že veta STYLISH OUTSIDE, SAVAGE INSIDE je naozaj pravdivá. Zdroj: news.lenovo.com

Herný telefón Lenovo Legion Duel sa tiež pýši 5 000 mAh batériou, ktorá podporuje bleskurýchle 90 W rýchlonabíjanie. Batéria je rozdelená na 2 články, kde každý z nich má kapacitu 2 500 mAh. Vďaka rýchlemu nabíjaniu sa vám však oba články batérie nabijú do plna len za 30 minút.

Porovnanie: ASUS ROG Phone III, Xiaomi Black Shark 3 Pro, Red Magic 5G, Lenovo Legion Duel

Porovnanie vybraných herných telefónov nie je úplne jednoduché, pretože v tejto chvíli nepoznáme kľúčový parameter, ktorým je cena. Výrobcovia tak síce dávajú na obdiv vynikajúce hardvérové parametre (skoro na úrovni herných notebookov), ale zatiaľ nepoznáme konečnú cenu všetkých modelov. Ich parametre sú nasledovné:

Vybrané parametre ASUS ROG Phone III Xiaomi Black Shark 3 Pro Nubia Redmagic 5G Lenovo Legion Duel
Displej 6,59" AMOLED 7,1" AMOLED 6,65" AMOLED 6,65" AMOLED
Rozlíšenie obrazovky 1 080 × 2 340 px, 19,5 : 9 1 440 × 3 120 px, 19,5 : 9 1 080 × 2 340 px, 19,5 : 9 1 080 × 2 340 px, 19,5 : 9
Obnovovacia frekvencia 144 Hz 90 Hz 144 Hz 144 Hz
Zvuk stereo DTS:X stereo stereo stereo
Čipset Qualcomm Snapdragon 865+ Qualcomm Snapdragon 865 Qualcomm Snapdragon 865+ Qualcomm Snapdragon 865+
CPU 1× 3,1 GHz Kryo + 3× 2,42 GHz Kryo + 4× 1,8 GHz Kryo 1× 2,84 GHz Kryo + 3× 2,42 GHz Kryo + 4× 1,80 GHz Kryo 1× 2,84 GHz Kryo + 3× 2,42 GHz Kryo + 4× 1,8 GHz Kryo 1× 3,09 GHz Kryo + 3× 2,42 GHz Kryo + 4× 1,8 GHz Kryo
GPU Adreno 650 Adreno 650 Adreno 650 Adreno 650
Pamäť 8/128 GB, 12/128 GB, 12/256 GB, 12/512 GB, 16/512 GB 8/256 GB,
12/256 GB, 12/512 GB
8/128 GB, 12/128 GB,
12/256 GB,
16/256 GB 
12/256 GB,
16/512 GB
Zadný fotoaparát 64 Mpx, f/1,8 + 13 Mpx UW (125°)
5 Mpx (macro)
64 Mpx, f/1,8 + 13 Mpx, f/2,3 UW
5 Mpx, f/2,2 (depth)
64 Mpx, f/1,8
8 Mpx, f/2,0 UW
2 Mpx, macro
64 Mpx, f/1,9 16 Mpx, f/2,2 UW
Predný fotoaparát 24 Mpx, f/2,0 20 Mpx, f/2,2 8 Mpx, f/2,0 20 Mpx, f/2,2
Batéria 6 000 mAh 5 000 mAh 4 500 mAh 5 000 mAh
Nabíjanie 30 W rýchlonabíjanie 65 W rýchlonabíjanie 55 W rýchlonabíjanie 90 W rýchlonabíjanie
Pripojenie Bluetooth 5.1, USB-C Bluetooth 5.0, USB-C Bluetooth 5.1, USB-C Bluetooth 5.0, USB-C
Rozmery 171 × 78 × 9,9 mm 177,8 × 83,3 × 10,1 mm 168,6 × 78 × 9,8 mm 169,2 × 78,5× 9,9 mm
Hmotnosť 240 g 253 g 218 g 239 g
Cena 862 €* +- 746 €** 746 €* 452 €**
*Ceny sú platné k 28. 9. 2020 **Cena je len špekulatívna
Realme GT 5GRealme GT 5GRealme GT 5G
P-DC1-WEB32