Obnoviť stránku

Motorola Razr 50 Ultra (RECENZIA): Aktuálne najlepší flipový telefón, ktorému je možné vytknúť len tri veci

Motorola Razr, recenzia, úvod

Motorola Razr 50 Ultra (RECENZIA):
Aktuálne najlepší flipový telefón, ktorému je možné vytknúť len tri veci


Motorola vytasila veľmi silnú zbraň proti konkurencii, a to práve vo chvíli, keď na trh prichádza aj konkurenčný Samsung Galaxy Z Flip6. V recenzii na Motorola Razr 50 Ultra sa dozviete, prečo by som si osobne kúpil práve tento ohybný telefón, ale aj aké sú jeho výhody a nevýhody. Ak hľadáte mobil, ktorý bude svojou atraktivitou otáčať hlavy, ste na správnej adrese. Tým však jeho plusy nekončia ani zďaleka a už teraz prezradím, že výrobca nešetril ani na výkone a vychytávkach spojených s veľkým predným displejom.



Recenzia

Autor: Peter Vnuk

Motorola Razr 50 (RECENZIA) – OBSAH

  1. Dizajn a štýl je u Motoroly Razr 50 Ultra to hlavné
  2. Na výkon sa nezabudlo a displej má až 165 Hz
  3. Umelá inteligencia moto ai a Google Gemini
  4. Výborný fotoaparát, pomalé nabíjanie a skvelý zvuk
  5. Ktorú konkurenciu Motorola Razr 50 Ultra zvážiť?
  6. Verdikt: Motorola Razr 50 Ultra je aktuálne najlepší flipový telefón na našom trhu
  7. Čo sme o Motorola Razr 50 písali skôr

Dizajn a štýl je u Motoroly Razr 50 Ultra to hlavné

Motorola sa pri vývoji modelu Razr 50 Ultra sústredila hlavne na to, aby zapôsobil. Má príťažlivé farebné vyhotovenie, elegantný štýl, veľký vonkajší displej a v neposlednom rade remienok, ktorý vám umožní nosiť ho ako kabelku. Ak by vám to vadilo, nemusíte naň pomýšľať ako na kabelku, jednoducho si ho zavesíte na rameno či na krk.

Remienok je vo farbe telefónu (aj keď odtieň nie je tak celkom rovnaký), rovnako ako ochranný obal, ktorý považujem za slabinu modelu. Z praktického hľadiska nie je dobre premyslený a na telefón správne nesedí. Ale čo sa týka pôsobivosti, dotvára celok, ktorý bol v testovanom prípade ladený do zelenej farby. Bez obalu má zadný kryt o niečo menej zdrsnený povrch, ale stále nie je klzký. Obal teda nie je tak úplne nutnosťou, pokiaľ nechcete telefón nosiť na remienku.

Motorola Razr 50
Motorola Razr 50 Ultra je tak trochu mobilná. To znamená mobil a kabelka v jednom.

Určite pochválim kvalitu vyhotovenia. Kovový rám, monolitická čierna predná časť pokrytá displejom, všetko je pevné a telefón nie je ťažký ani nešikovný. Dobre sa drží s obalom alebo bez a oproti tradičným telefónom je o niečo užšia a vyššia, presne ako to v prípade flipových ohybných telefónov býva.

Mimochodom, okrem zelenej farby je tu ešte aj modrá, broskyňová a ružová, takže si každý nájde to svoje. Konzervatívec siahne po modrej či zelenej, dynamickejšia osobnosť po ružovej či broskyňovej. Mne sa zelená páčila a nemyslím si, že by tradičná čierna v ponuke chýbala.

i

Samsung Galaxy Z Flip6 (PREVIEW): Vyššia výdrž, vydarená foto sústava aj herný procesor

Na výkon sa nezabudlo a displej má až 165 Hz

Cenou sa Razr 50 Ultra radí pomerne vysoko, ale za svoje peniaze dostanete skvele vybavený telefón s flexibilným displejom. Procesor Qualcomm Snapdragon 8s Gen 3 je len o kvapku menej výkonný ako najvýkonnejší Snapdragon 8 Gen 3. Sekunduje mu slušných 12 GB RAM a vaše údaje si môžete uskladniť v úložisku s 512 GB kapacitou.

Za zmienku rozhodne stojí aj vnútorná 6,9-palcový pOLED displej, ktorý je nielen ohybný, chránený technológiou Gorilla Glass Victus, ale pracuje na obnovovacej efrekvencii 165 Hz, čo je momentálne asi najvyššia hodnota na trhu. Touto frekvenciou je vybavený aj vonkajší displej, čo je nevídané.

Motorola Razr 50
Remienok nemá tak celkom rovnaký odtieň zelenej ako ochranný obal. Aj napriek tomu vyzerá dobre.

Vďaka vysokej frekvencii je video mimoriadne plynulé a túto výhodu postrehnete nielen pri pohybe v aplikáciách, ale aj v hrách. V kombinácii s výkonným procesorom je Razr 50 Ultra rozhodne model vhodný do rúk hráča či hráčky. Navyše vám Motorola pribalí aj zbierku hier vhodných pre predný displej, keď je telefón v zloženom stave.

i

Honor 200 Pro (RECENZIA): Štýlový fotomobil, ktorému sa len ťažko niečo vytýka

Umelá inteligencia moto ai a Google Gemini

Žijeme v dobe umelej inteligencie, takže neminula ani model Razr 50 Ultra. Bola by to škoda, pretože vďaka moto ai, ako ju výrobca nazval, si môžete generovať vlastné pozadie, alebo aj kompletné štýly, ktorými si dotvoríte vzhľad telefónu, keď vás ten aktuálny omrzí. Štýlom sa tu myslí vzor, ktorý pokrýva pracovnú plochu, takže to nie je nič zásadne ohromujúce či nové.

Motorola Razr 50
V tejto polohe je Motorola Razr 50 Ultra užšia a vyššia ako bežný telefón, čo je v prípade véčok štandard.

Okrem toho je tu priama podpora modelu Gemini od Google aj na prednom displeji. Takže môžete spolupracovať s týmto známym chatbotom podľa toho, ako potrebujete. Ak chcete, aby za vás vykonal prieskum trhu, napísal báseň alebo poradil, ako sa pripraviť na pracovný pohovor, to je už na vás.

Motorola Razr 50
Pohľad zo strany.

Keďže osobne Gemini používam každý deň, túto podporu zo strany Motoroly som z praktického pohľadu rozhodne uvítal. Dokáže zastúpiť aj Asistenta Google, takže pokiaľ viete anglicky, budete sa s ním môcť porozprávať, a napríklad aj ovládať domáce smart spotrebiče.

i

Realme GT 6 (RECENZIA): K top modelom mu krôčik chýba, v strednej triede má ale presvedčivé tromfy

Výborný fotoaparát, pomalé nabíjanie a skvelý zvuk

V skratke je možné konštatovať, že Motorola nešetrila na fotoaparátoch rovnako ako na ničom inom. Razr 50 Ultra má skvelý fotoaparát a nájdete v ňom aj vychytávky ako dlhá expozícia či duálna snímka a fotenie v rozlíšení 50 Mpx.

Motorola Razr 50 Ultra, recenzia Motorola Razr 50 Ultra, recenzia
Bežným fotkám odfotených Motorolou Razr 50 Ultra nie je čo vytknúť. Na zábere vpravo je vidieť, že fotoaparát nepochopil, na čo chcem zaostriť (kvet).

Jediné, čo by som mu vytkol, je občasný problém so zaostrovaním. Niekedy sa fotky zaostrujú inam, než by ste chceli, a platí to pre predný aj zadný aparát. Trochu ma prekvapilo, že tu nie je možnosť natáčania videa v 8K, ale na druhej strane nový Razr podporuje rozlíšenie 4K pri 60 fps vpredu aj vzadu, čo väčšine používateľov postačí. Teleobjektív by ste hľadali márne, ale musím kvitovať večerné zábery a ich vernosť farieb.

Motorola Razr 50 Ultra, recenzia Motorola Razr 50 Ultra, recenzia
Večerné zábery sú kvalitné, fotoaparát sa nebojí tmy ani protisvetla a neuteká do modra ani fialova.

V otázke nabíjania som bol trochu sklamaný. Je mi jasné, že telefón s dvoma displejmi má vyššiu spotrebu energie, než je bežné. Ale práve preto som čakal, že jeho 89-wattová nabíjačka ho nabije rýchlejšie, a pri tomto procesore som čakal aj vyššiu energetickú efektivitu a s tým spojenú výdrž.

Zhrniem to – Motorola Razr 50 Ultra sa nabíja asi hodinu a štvrť, pričom následne vydrží zhruba deň používania. Takže bežný štandard a žiadna sláva.

i

Motorola Moto G85 (PREVIEW): Výbava nie je zlá, výrobca to ale vie aj lepšie.

Poteším vás, pokiaľ si radi vychutnávate hudbu, zvuk je totiž výborný. Telefón podporuje Dolby Atmos, takže si audio môžete vyladiť aj ručne ekvalizérom a telefón kvalitu prispôsobuje aj podľa toho, či ho držíte na výšku alebo na šírku.

Ktorú konkurenciu Motorola Razr 50 Ultra zvážiť?

Musím povedať, že rukami mi prešlo už mnoho flexibilných telefónov, a keby som sa rozhodoval nad vertikálne ohybným, asi by som si zaobstaral Honor Magic V2. Má štíhly dizajn, obal s nožičkou na sledovanie videí, skvelé parametre, kvalitný zvuk a praktickú AI vo fotoaparáte. Keby som však volil horizontálnu flipovú verziu, asi by to bola práve Motorola Moto Razr 50 Ultra.

Motorola Razr 50
Zadná časť je zdrsnená s obalom aj bez.

Samsung aktuálne ponúka flipovú novinku Samsung Galaxy Z Flip6. Zaváhal by som, pretože cena je prakticky rovnaká, ale Motorola má vyššie pokrytie prednej časti displejom a za porovnateľnú cenu má Samsung „len“ 256 GB úložiska. Pokiaľ chcete 512 GB, musíte si priplatiť.

Za zváženie stojí aj minuloročný model Razr 40 Ultra, ktorý má podobné parametre a asi o tretinu nižšiu cenu. Kompromis je v niečo menej výkonnom procesore a nižšej kapacite RAM (8 GB) aj v prípade úložiska (256 GB). Má však 165 Hz displej, čo je vážne veľké plus. V čase vzniku tohto článku bol v ponuke Alzy aj použitý Samsung Galaxy Z Flip5 za polovičnú cenu oproti Razr 50 Ultra. Ide o minuloročný model so slušnými parametrami a nebudete sa musieť výrazne uskromniť prakticky v ničom.

Verdikt: Motorola Razr 50 Ultra je aktuálne najlepší flipový telefón na našom trhu

Verdikt: Motorola Razr 50 Ultra je aktuálne najlepší flipový telefón na našom trhu
Mobily

Motorola Razr 50 Ultra je aktuálne to najlepšie, čo si môžete medzi horizontálne ohybnými telefónmi zaobstarať. Získa si vás štýlovým dizajnom, elegantným vyhotovením, remienkom na nosenie, podporou AI, vysokými kapacitami RAM aj úložiska, skvelými fotoaparátmi a ďalšími aspektmi. Vytknúť mu môžem len tak trochu nepodarený ochranný obal, ktorý mu sedí asi ako zle ušitý oblek, nepresne vystihnutý odtieň zelenej farby remienka a nelahodilo mi ani dlhé nabíjanie. Inak odporúčam Razr 50 Ultra ako aktuálneho kráľa véčok.

Klady

  • Elegantný pútavý dizajn
  • Prispôsobiteľnosť vlastnému vkusu
  • Remienok na nosenie
  • Vysoký výkon
  • Oba pOLED displeje majú 165 Hz
  • Dostatok RAM aj úložiska
  • Podpora umelej inteligencie moto ai a Gemini
  • Kvalitný zvuk Dolby Atmos

Zápory

  • Pomalé nabíjanie
  • Obal na telefón poriadne nesedí
  • Farba remienka je mierne odlišná
i Mohlo by vás zaujímať

Parádny dizajn, pútavé farebné vyhotovenie a remienky vo farbe „karosérie“. Čo viac by ste si priali? Vysoký výkon? Je tu. Umelú inteligenciu? Ani v tom vás nesklame. Skvelý foťák? Sú to obaja. Motorola Razr 50 Ultra je jednoducho parádny telefón, ktorý sa dobre usadí nielen v jemnej ruke. Ale vychutná si ho aj hromotĺk, ktorý vie oceniť skvelú výbavu a imidž pútajúce pohľady.

Motorola Razr 50 Ultra Ohybné telefóny

Čo sme o Motorola Razr písali skôr

Článok

• Autor: Ondřej Chabr

Tohtoročná generácia Motoroly Razr tomu dáva naozaj všetko. Tentokrát prichádza z dvojicou nových modelov, Motorola Razr 50 a Motorola Razr 50 Ultra, ktoré sa líšia funkciami, vzhľadom a samozrejme cenou. Pozrime sa, čo každý model ponúka.

Motorola Razr 50, úvod

Motorola Razr 50 (PREVIEW) – OBSAH

  1. Nové generácie Motorola Razr 50 znesú kontakt s vodou
  2. Väčšie vonkajšie displeje podporia produktivitu práce aj zábavu
  3. Motorolu Razr 50 a Razr 50 Ultra dobijeme o poznanie rýchlejšie
  4. Ľahké zmätky vo fotoaparátoch, niekde je „širokáč“, inde ho nahrádza teleobjektív
  5. Motorola Razr 50 a Razr 50 Ultra – porovnanie parametrov obidvoch modelov

Nové generácie Motorola Razr 50 znesú kontakt s vodou

Z hľadiska vzhľadu sa výraznejšie zmeny neudiali. Motorola sa, neprekvapivo, zrejme drží myšlienky, že na víťaznom páre netreba veľa meniť. Obidva modely, teda Motorola Razr 50 aj Motorola Razr 50 Ultra, majú tentokrát aj externý displej, ktorý rozbíjajú len šošovky fotoaparátu. Aj rozmery a hmotnosť neprešli výraznejšou zmenou a nič nové sa nedá vymyslieť ani na použitých materiáloch, kde treba dbať na funkčnosť, odolnosť a cenu.

Motorola Razr 50, dizajn Motorola Razr 50 Ultra, dizajn
Vonkajšie panely patria medzi tie najväčšie v skladacích telefónoch vôbec. Zaujímavé farebné kombinácie zaujmú snáď každého. Zdroj: motorola.com

Čo sa materiálov týka, výrobca použil odolné sklo Gorilla Glass Victus, prípadne umelú kožu. Boky telefónov Motorola Razr 50 tvoria hliník, z ocele je potom kĺb, na ktorý je v prípade skladačiek kladený veľmi veľký dôraz. Po novom sa obidva modely môžu tiež pochváliť zvýšenou odolnosťou voči vode, a to rovno IPX8. Ani pobyt pod hladinou by teda na obmedzený čas nemal mobily poškodiť.

Motorola miluje zaujímavé farebné kombinácie. Vo výbere síce nechýba obyčajná sivá verzia, no dopĺňa ju zaujímavejšia oranžová a béžová. Posledné dve spomínané navyše zaujmú spracovaním zo syntetickej kože, ktorá nahrádza sklo. Model Ultra je dostupný v zelenej, modrej a oranžovej farbe.

Motorola Razr 50,
Vodoodolnosť nových modelov rozhodne poteší. Nemusíte sa báť vziať si ich v lete k bazénu. Zdroj: motorola.com

Väčšie vonkajšie displeje podporia produktivitu práce aj zábavu

V prípade hlavných vnútorných displejov opakuje rad Motorola Razr 50 obrí 6,9" pOLED displej z minulého roka. S Full HD+ rozlíšením sa pred nami otvára pohľad na veľmi jemné zobrazenie s hodnotou cez 400 ppi. Obnovovacia frekvencia má v prípade telefónu Motorola Razr 50 hodnotu 120 Hz, pri modeli Razr 50 Ultra dosahuje až rekordných 165 Hz. Je to pekné, ale na každodenné používanie je to úplne zbytočná hodnota, v každom prípade možnosť je dostupná a dá sa využiť.

i

Hneď dva nové ohybné telefóny. Motorola predstavila Razr 40 Ultra a Razr 40

Výrobca si opäť dal záležať na skvelom zobrazení, takže okrem rozlíšenia a frekvencie ďalej stavil aj na podporu HDR10+. Za zmienku rozhodne stojí aj jas, ktorý v extréme dokáže podľa informácií výrobcu atakovať až 3 000 nitov. Ohyb vnútorného displeja bude určite viditeľný, hoci sa ho výrobca stále snaží minimalizovať.

Motorola Razr 50, displej Motorola Razr 50 Ultra, displej
Vnútorné displeje noviniek Motorola Razr 50 a 50 Ultra sú totožné, líšia sa len maximálnou obnovovacou frekvenciou. Aj „základných“ 120 Hz bude bohato postačovať. Zdroj: motorola.com

Vonkajšie displeje nových telefónov Motorola Razr 50 sa dočkali vyššej uhlopriečky. Celkovo poskočili na 3,6" pri modeli Razr 50, a dokonca 4" pri vyššom modeli Razr 50 Ultra. Dá sa povedať, že je to jedna z mála viditeľných zmien noviniek. Rozlíšenie Motorola nepodcenila, pretože tieto displeje prezentuje ako vysoko schopné. Konkrétne hodnoty sú 1 056 × 1 066 px, resp. 1 272 × 1 080 px. Veľa úkonov na nich zvládneme bez nutnosti otvárať celý telefón.

Motorolu Razr 50 a Razr 50 Ultra dobijeme o poznanie rýchlejšie

Operačný systém Android 14 poháňa v prípade modelu Motorola Razr 50 procesor MediaTek Dimensity 7300X 5G. Výrobca sa teda rozhodol prejsť na iný čip. V jeho prospech hrá 4 nm výrobný proces, má vylepšený výkon v AI procesoch a ďalšie vylepšenia.

Motorola Razr 50, procesor Snapdragon
Čipom modelu Razr 50 Ultra je Snapdragon 8s Gen 3. Zdroj: motorola.com

Oproti tomu sa model Razr 50 Ultra odlišuje použitím typického procesora od Qualcommu, konkrétne generácie Snapdragon 8s Gen 3. Ten síce nie je úplne vrcholným čipom v dnešných smartfónoch, ale veľmi mu k tomu nechýba. Aj na náročnejšie hranie bude viac ako dostačovať. K procesorom samozrejme musí patriť aj dostatok operačnej pamäte. Minimum je 8 GB v modeli Razr 50, prípadne je možné zvoliť aj 12 GB. Motorolu Razr 50 Ultra kúpime len s 12 GB RAM, čo vôbec nie je na škodu.

Čítačka odtlačkov prstov sa v obidvoch modeloch neustále drží bočného tlačidla a odmieta sa premiestniť do displeja. V prípade skladacej konštrukcie však toto umiestnenie dáva zmysel. Z hľadiska konektivity sa najnovšie skladacie Motoroly Razr 50 dokážu pripojiť na WiFi 6e, bezdrôtové príslušenstvo spojíme pomocou technológie Bluetooth 5.4 a samozrejme zaplatíme cez Google Pay vďaka čipu NFC.

Motorola Razr 50,
Systém ide ovládať vo väčšine prípadov cez vonkajšie displeje, ktoré svojou uhlopriečkou konkurujú mnohým smartfónom vydávaným pred 10 rokmi. Zdroj: motorola.com

Úspornosť procesorov ako takých nestačí na dobrú výdrž batérie. Výrobca musí dbať aj na jej kapacitu. Tá nie je s hodnotami 4 200 a 4 000 mAh na vysokej úrovni, napriek tomu vidíme pri modeloch Motorola Razr 50 a 50 Ultra ľahký nárast oproti minuloročnej generácii Razr 40. Poteší aj rýchlejšie nabíjanie, avšak len pri drahšom modeli, ktorý poskočil na 45 W. Základný Razr 50 zostáva na 30 W. Bezdrôtovo obidve novinky zvýšili výkon na 15 W.

Ľahké zmätky vo fotoaparátoch, niekde je „širokáč“, inde ho nahrádza teleobjektív

Motorola sa s novinkami Razr 50 a Razr 50 Ultra zjednotila na rovnaké rozlíšenie fotoaparátu. Vlani sme videli roztrieštene 64 Mpx pri základnom Razri 40 a len 12 Mpx pri lepšom z modelov, po novom však ohybná dvojica vyrazila pre zjednodušenie k 50 Mpx hodnote. Samozrejme tu je aj optická stabilizácia obrazu. Zmena počtu obrazových bodov však nie je to jediné, čo sa v kategórii fotoaparát zmenilo.

Motorola Razr 50, fotoaparáty
Model Ultra má dvojicu 50 Mpx fotoaparátov, hoci „širokáč“ by sme tu hľadali márne. Zdroj: motorola.com

Sekundárne fotoaparáty nie sú vôbec totožné. Motorola Razr 50 dostáva snímač s rozlíšením 13 Mpx a používa ho ako širokouhlý senzor, Motorola Razr 50 Ultra išla opačným smerom. Jej druhý fotoaparát je 50 Mpx teleobjektív so schopnosťou 2-násobného priblíženia.

i

Motorola Edge 50 Ultra (RECENZIA): Elegancia, skvelý fotoaparát a výkon takmer bez výhrad

Predné selfie fotoaparáty, ktoré sa ukážu až po otvorení telefónu, opäť zjednotene ponúkajú vysoké rozlíšenie 32 Mpx. Zvládnu Motoroly aj kvalitné video? Zmeny sa nekonajú, ale nie sú ani potrebné. 4K rozlíšenie pri 30 (Razr 50) alebo 60 (Razr 50 Ultra) snímkach za sekundu sú bežné hodnoty.

Motorola Razr 50 a Razr 50 Ultra – porovnanie parametrov obidvoch modelov

Ceny noviniek Motorola Razr 50 a 50 Ultra vyzerajú nasledovne. Motorola Razr 50 vo variante 8 / 256 GB stojí 899 €, Motorola 50 Ultra 12 / 512 GB potom vytiahne záujemcom z peňaženky bez jedného eura tisícdvesto, teda 1 199 €. Tieto ceny sú platné k 26. 6. 2024.

Parametre/Model Motorola Razr 50 Motorola Razr 50 Ultra
Displej Uhlopriečka: 6,9" a 3,6" Uhlopriečka: 6,9" a 4"
Rozlíšenie: 2 640 × 1 080 px, 449 ppi
1 056 × 1 066 px
Rozlíšenie: 2 640 × 1 080 px, 449 ppi
1 272 × 1 080 px
Typ: pOLED Typ: pOLED
Obnovovacia frekvencia: až 120 Hz Obnovovacia frekvencia: až 165 Hz
Ochrana: Corning Gorilla Glass Victus Ochrana: Corning Gorilla Glass Victus
Zadné fotoaparáty Hlavný: 50 Mpx (f/1,7), OIS Hlavný: 50 Mpx (f/1,7), OIS
Širokouhlý: 13 Mpx (f/2,2) Teleobjektív: 50 Mpx (f/2,0)
Predný fotoaparát 32 Mpx (f/2,4) 32 Mpx (f/2,4)
Čipset MediaTek Dimensity 7300X 5G Qualcomm Snapdragon 8s Gen 3
GPU Mali-G615 Adreno 735
RAM 8 / 12 GB 12 GB
Interné úložisko 256 / 512 GB 256 / 512 GB
Operačný systém Android 14 Android 14
Podpora sietí 5G
3,5 mm jack
Stupeň krytia IPX8 IPX8
Akumulátor 4 200 mAh 4 000 mAh
Rýchlonabíjanie / bezdr. nabíjanie: 30 W / 15 W Rýchlonabíjanie / bezdr. nabíjanie: 45 W / 15 W
Rozmery 171,3 × 74 × 7,2 mm (otvorený)
86 × 74 × 14,4 mm (zatvorený)
171,4 × 74 × 7,1 mm (otvorený)
86 × 74 × 14,2 mm (zatvorený)
Hmotnosť 188 g 189 g
Obsah balenia USB-C kábel, adaptér, obal, nástroj na vybratie slotu na SIM, používateľská príručka USB-C kábel, adaptér, obal, nástroj na vybratie slotu na SIM, používateľská príručka
Cena 899 € 1 199 €
*Ceny sú platné k 26. 6. 2024.
i Mohlo by vás zaujímať

Väčšie displeje, lepšie fotoaparáty, zvýšená odolnosť a rýchlejšie nabíjanie. Hoci sa na prvý pohľad Motorola Razr 50 a Motorola Razr 50 Ultra nezdajú ako výrazné novinky, týmito schopnosťami si svojich priaznivcov určite získajú. 

Motorola Razr 50 Motorola Razr 50 Ultra

Skúste naše cookies

My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.

Viac informácií
Rozumiem Podrobné nastavenia Odmietnuť všetko
P-DC1-WEB22