Obnoviť stránku

Mobilná klimatizácia ELECTROLUX WP71-265WT (RECENZIA)

Teplo alebo zima? S mobilnou klimatizáciou Electrolux WP71-265WT si môžete vybrať. Dokáže chladiť, vie hriať a ešte čistiť vzduch od prachu, funguje aj ako odvlhčovač a vie vetrať. To je na jedno zariadenie veľa úloh, testovala som teda pre vás, ako všetky tieto úlohy zvláda a ako veľkým bude doma pomocníkom.

Electrolux WP71-265WT

Electrolux WP71-265WT (RECENZIA) – OBSAH

 1. Vzhľad a vyhotovenie klimatizácie Electrolux WP71-265WT
 2. Funkcie mobilnej klimatizácie Electrolux WP71-265WT
 3. Ovládanie klimatizácie Electrolux WP71-265WT
 4. Umiestnenie do okna a tesnenie
 5. Testovanie klimatizácie Electrolux WP71-265WT
 6. Záverečné hodnotenie

Vzhľad a vyhotovenie klimatizácia Electrolux WP71-265WT

Samotná jednotka je veľmi elegantná a krásna. Nie je malá, ale svojím vyhotovením pôsobí nenápadne a sympaticky. Na prvý pohľad je na klimatizácii vidieť vyššia cenová hladina, nemala som k spracovaniu jedinú výčitku. Dokonca samotná odvodná hadica je potiahnutá modernou sivou látkou, ktorá dodáva klimatizácii šmrnc. Doteraz som sa stretávala len so škaredými plastovými hadicami na princípe husacích krkov, ktoré parádu jednoducho nerobia. Táto klimatizácia je naozaj ťažká (35 kg). Pravidelné prenášanie napríklad cez schody naozaj neodporúčam. Na rovine je to však ľahké vďaka praktickým kolieskam. S tým súvisí problém s nemožnosťou aretácie koliesok, takže pri zatiahnutí za kábel či strčení do jednotky hrozí posunutie z jej miesta.

Mobilná klimatizácia Electrolux WP71-265WT
Jednotka klimatizácie Electrolux WP71-265WT pristane každej miestnosti.

Funkcie mobilnej klimatizácie Electrolux WP71-265WT

Ako už bolo spomenuté, klimatizácia dokáže kúriť aj chladiť, vetrať a odvlhčovať. Vzhľadom na prachový filter a systém AirSurround, ktorý vytvára optimálny obeh vzduchu, túto klimatizáciu považujem aj za jednoduchšiu čističku vzduchu, hlavne pre alergikov na prach. Pretože bežné kúrenie dokáže vzduch zohriať, ale nezbaví ho čiastočiek prachu. Medzi ďalšie funkcie patrí časovač a režim spánku. Výkon tejto jednotky je až 9 000 BTU, čo ju posúva do strednej výkonnostnej triedy mobilných klimatizácií.

Ovládanie a displej mobilnej klimatizácie Electrolux WP71-265WT Displej mobilnej klimatizácie Electrolux WP71-265W
Ovládanie jednotlivých funkcií je jednoduché, jediným stlačením tlačidla môžete kúriť či chladiť.

Ovládanie klimatizácie Electrolux WP71-265WT

Ovládať klimatizáciu možno priamo na jej tele pomocou niekoľkých tlačidiel. Súčasťou je aj displej typu LED, kde prehľadne svieti číslica s teplotou. Aktivovaný režim spoznáte podľa svietiacej značky pri jednotlivých možnostiach. Atraktívnejšie je však ovládanie tejto klimatizácie z diaľkového ovládania, ktoré je k dispozícii, či dokonca z mobilu, ktorý možno ľahko s klimatizáciou prepojiť cez Wifi. Vďaka tomu získate neobmedzený počet ovládacích jednotiek (obmedzený len množstvom mobilov a tabletov v domácnosti). Aj samotné diaľkové ovládanie je veľmi sympatické. Páči sa mi, že má v sebe magnet, takže ho možno umiestniť po celej kovovej mriežke klimatizácie či napríklad na chladničku. Nestráca sa teda tak ľahko ako iné ovládacie jednotky.

i

Pokiaľ máte menšie deti, viete, že diaľkové ovládanie k televízoru sa neustále stráca a je terčom záujmu detí. Ovládanie klimatizácie však ľahko pripevníte pomocou magnetu napríklad na chladničku, kam dosiahnu len dospelí členovia rodiny.

Pripojenie a ovládanie mobilnej klimatizácie Electrolux WP71-265W Magnetické ovládanie
Diaľkové ovládanie je sympatické, skladné a predovšetkým sa dá vďaka magnetu umiestniť na akýkoľvek kovový povrch.

Umiestnenie do okna a tesnenie

Bohužiaľ rovnako ako väčšina ostatných klimatizácií na trhu, je aj táto určená predovšetkým pre trh, kde sú posuvné okná, teda Amerika či v Európe napríklad ostrov Malta. Ak teda nemáte v domácnosti špeciálny vývod na klimatizáciu, bude potrebné ešte dokúpiť systém tesnenia na vaše okno. To ale bude platiť na drvivú väčšinu klimatizácií na slovenskom trhu, takže to neberiem ako nevýhodu.

Testovanie klimatizácie Electrolux WP71-265WT

Testovali sme klimatizáciu počas chladného jarného obdobia v obývacej izbe, ktorá je prepojená s kuchyňou. Kúrila som predovšetkým ráno či večer, kedy sa nám už nechcelo ísť do kotolne prikúriť uhlím. Miestnosť máme väčšiu než odporúčaných 40 m2, takže výkon bol z tohto dôvodu o niečo znížený. Aj izolácia vývodu nebola zďaleka ideálna, vyskúšali sme aj variant bez zapojenia vývodu z okna. To výrazne znížilo efektivitu, ale aj napriek tomu sa nám podarilo miestnosť o niekoľko stupňov ohriať. Rozhodne však vzhľadom na ekonomickosť neodporúčam používať klimatizáciu bez inštalácie vývodu. Klimatizácia začína hriať veľmi rýchlo, rýchlejšie ako elektrické olejové vykurovacie telesá. Tiež je však hlučnejšia, čo je výrazná nevýhoda klimatizácií. Výrobca udáva hlučnosť 64 dB, čo nie je na bežnú prevádzku domácnosti veľa, ale rozhodne to neoceníte pri spánku. Klimatizácia Electrolux WP71-265WT má v sebe pomerne veľa filtrov, ktoré už po chvíli používania boli ľahko zanesené, takže bola účinnosť naozaj výborná. Preto je táto klimatizácia perfektnou voľbou hlavne pre alergikov.

Mobilná aplikácia Aplikácia na ovládanie klimatizácie
Ku klimatizácii si môžete stiahnuť zadarmo aplikáciu na ovládanie. Jednoduché a efektívne!

Celkové hodnotenie

Electrolux WP71-265WT

Electrolux WP71-265WT

Mobilné klimatizácie

Mobilné klimatizácie oceníte v mnohých situáciách. Keď si prenajímate byt, kde nie je dostatočne riešené kúrenie či chladenie, ako dočasné riešenie u vás doma, záložnú možnosť v prípade problémov s centrálnym vykurovaním a pod. V každom takom prípade oceníte mobilnú klimatizáciu, ktorá je jednoduchá na inštaláciu i použitie. Tento drahší model má oproti lacnejším variantom aj ďalšie funkcie, čo z neho robí efektívne multifunkčné zariadenie. Klimatizácia Electrolux WP71-265WT vám zaistí teplo či chlad podľa vášho želania a ešte prečistí vzduch. Ovládanie je veľmi jednoduché a celá jednotka veľmi elegantná. Vo svojej triede ju hodnotím na výbornú.

Klady

 • Multifunkčné zariadenie
 • Ovládanie mobilom cez Wifi
 • Vrátane prachového filtra
 • Krásny dizajn

Zápory

 • Cena
 • Nemá aretáciu koliesok
 • Váha
P-DC1-WEB21