Drugstore PERLUX
Drugstore PERLUX – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.sk.
Continue
All from 25
PERLUX Lemon & Tropical Fruit 5 l
6.29 €
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Floor Cleaner - universal cleaner for floors and surfaces, cleans effectively and leaves a fresh fruity scent, volume 5 l - 1.26 €/1 l
PERLUX Lemon Fresh 80 pcs
2.29 €
In stock > 50 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cleaning Wipes - vhlčené - 0.03 €/1 pc(s)
PERLUX Mountain Breeze 80 pcs
2.29 €
In stock > 50 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cleaning Wipes - vhlčené - 0.03 €/ubrousek - from 0.03 €/1 pc(s)
PERLUX Green Apple 80 pcs
2.29 €
In stock > 50 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cleaning Wipes - vhlčené - 0.03 €/1 pc(s)
PERLUX Foam 350 ml
2.59 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dish Soap - foam, pump applicator, dermatologically friendly, chlorine-free, total volume 350 ml - 7.40 €/1 l
PERLUX Colour 38 pcs
3.39 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Colour Absorbing Sheets - helps to catch fading colours and dirt, allows you to wash coloured clothes together - 0.09 €/1 pc(s)
PERLUX Magic Black 24 pcs
3.09 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Colour Absorbing Sheets - helps preserve the light colour of black clothing - 0.13 €/1 pc(s)
PERLUX Lavender 8 pcs (16 washes)
2.29 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Laundry Sheets - alternative to washing powders, gels and capsules, dissolves even at low temperatures - 0.29 €/1 pc(s)
PERLUX Fresh Linen 8 pcs (16 washes)
2.29 €
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Laundry Sheets - alternative to washing powders, gels and capsules, dissolves even at low temperatures - 0.29 €/1 pc(s)
PERLUX Briar&Orchid 5 l
6.69 €
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Floor Cleaner - universal cleaner for floors and surfaces, cleans effectively and leaves a fresh floral scent, volume 5 l - 1.34 €/1 l
PERLUX Water Lily&Jasmine 1 kg (10 washes)
2.39 €
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Washing Powder - all-purpose, for colour and white, removes stains while washing, maintain colour intensity and for routine maintenance, number of washes: 10 Washes, 1000 g -...
PERLUX Whitening Gel 1 l
2.29 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Laundry Whitener - Removes dirt and grime, ensures brilliant whiteness and hygienic cleanliness when washing white linen
PERLUX colour 3 l (60 washes)
5.69 €
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Washing Gel - suitable for colour clothing, for regular washing, 60 wash cycles, volume 3000 ml - 0.09 €/pcs - from 1.90 €/1 l
PERLUX Mandarin & Lemon Flower 1 kg (10 washes)
2.39 €
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Washing Powder - all-purpose, for colour and white, removes stains while washing, maintain colour intensity and for routine maintenance, number of washes: 10 Washes, 1000 g -...
PERLUX Purple Oasis 1 l
2.69 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Floor Cleaner - universal cleaner for floors and surfaces, cleans effectively and leaves a fresh scent, volume 1 l - 2.69 €/1 l
PERLUX Green Floral 1 l
2.99 €
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Floor Cleaner - universal cleaner for floors and surfaces, cleans effectively and leaves a fresh scent, volume 1 l - 2.99 €/1 l
PERLUX Levander&Camomile 1kg (10 washes)
2.39 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Washing Powder - all-purpose, for colour and white, removes stains while washing, maintain colour intensity and for routine maintenance, number of washes: 10 Washes, 1000 g -...
PERLUX Foam 350 ml + refill 350 ml
3.79 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dish Soap - foam, pump applicator, dermatologically friendly, chlorine-free, total volume 700 ml, 2 pc(s) pcs per pack - 5.41 €/1 l
PERLUX Alpin Fresh 5 l (100 washes)
12.90 €
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Washing Gel - suitable for white clothing, for regular washing, 100 wash cycles, volume 5000 ml - 0.13 €/pcs - from 2.58 €/1 l
PERLUX Colour 24 pcs
3.09 €
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Colour Absorbing Sheets - helps to catch fading colours and dirt, allows you to wash coloured clothes together - 0.13 €/1 pc(s)
PERLUX Lavender 750 ml
2.39 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toilet Cleaner - floral fragrance, antibacterial, volume 750 ml - 3.19 €/1 l
PERLUX Pine 750 ml
2.39 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toilet Cleaner - fresh fragrance, volume 750 ml - 3.19 €/1 l