Insect Repellents
Insect Repellents – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.sk.
Continue
All from 60
BROS against moths 150 ml
Amazing Deal
3.29 €
Save 0.50 €
21.93 €/l
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Repellent - perfumed, moths - 21.93 €/1 l
OFF! Max Spray 100 ml
5.49 €
54.90 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Repellent - perfume free, repels ticks, mosquitoes, tropical insects - 54.90 €/1 l
PREDATOR Ret 16% 150 ml
Great price
7.49 €
Save 0.40 €
49.93 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Repellent - perfumed, repels ticks, mosquitoes - 49.93 €/1 l
BROS spray against mosquitoes and ticks 180 ml
10.90 €
60.56 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Repellent - perfume free, repels ticks, mosquitoes - 60.56 €/1 l
OFF! Multi Insect Spray 100 ml
5.59 €
55.90 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Repellent -, repels ticks, mosquitoes, tropical insects, flies - 55.90 €/1 l
Predator 3D 500 ml mechanical sprayer
from
10.15 €
28.98 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Antiparasitic Spray -
BROS Green power against mosquitoes and ticks 90 ml
Great price
4.69 €
Save 0.30 €
52.11 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Repellent - perfume free, repels ticks, mosquitoes - 52.11 €/1 l
BROS against flies and mosquitoes 400 ml
Amazing Deal
4.49 €
Save 1.50 €
11.23 €/l
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Repellent - perfume free, mosquitoes, flies - 11.23 €/1 l
Incognito® Natural Repellent 100 ml
12.49 €
124.90 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Repellent - perfumed, repels ticks, mosquitoes, tropical insects, flies - 124.90 €/1 l
PREDATOR Vapo Forte 90 ml
5.59 €
62.11 €/l
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Repellent - perfumed, repels ticks, mosquitoes - 62.11 €/1 l
OFF! Protect Spray 100 ml
Great price
4.59 €
Save 0.36 €
45.90 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Repellent - perfumed, mosquitoes - 45.90 €/1 l
PREDATOR Forte 150 ml
7.99 €
53.27 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Repellent -, repels ticks, mosquitoes - 53.27 €/1 l
PREDATOR Vapo Junior 90 ml
Amazing Deal
5.29 €
Save 0.80 €
58.78 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Repellent -, repels ticks, mosquitoes - 58.78 €/1 l
PREDATOR Forte XXL 300 ml
13.49 €
44.97 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Repellent -, repels ticks, mosquitoes - 44.97 €/1 l
PREDATOR Repellent 500 ml
16.90 €
33.80 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Repellent - perfumed, repels ticks, mosquitoes, tropical insects - 33.80 €/1 l
PREDATOR Bio spray 150 ml
17.31 €
115.40 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Repellent - perfume free, repels ticks, mosquitoes - 115.40 €/1 l
PREDATOR 3D 300 ml
from
10.12 €
39.67 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Repellent - perfumed, repels ticks, mosquitoes, ants, flies, moths - from 39.67 €/1 l
Incognito® Natural Repellent 50 ml
9.32 €
186.40 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Repellent - perfumed, repels ticks, mosquitoes, tropical insects, flies - 186.40 €/1 l
BROS spray for wasps and hornets 300 ml
6.29 €
20.97 €/l
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Insect Repellent - against wasps and hornets, perfume free - 20.97 €/1 l
OFF! Max Aerosol 2×100 ml
7.79 €
38.95 €/l
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Repellent - perfume free, repels ticks, mosquitoes, tropical insects - 3.90 €/pcs - from 38.95 €/1 l
PREDATOR Green Lander BOV 150 ml
11.90 €
79.33 €/l
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Repellent - perfume free, repels ticks, mosquitoes, tropical insects - 79.33 €/1 l
BROS clothing repellent 90 ml
4.89 €
54.33 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Repellent - perfume free, repels ticks, mosquitoes - 54.33 €/1 l
LEROS natural herbal repellent 100 ml
10.90 €
109 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Repellent - perfume free, repels ticks, mosquitoes - 109 €/1 l
BROS Repellent Spray for Children against Mosquitoes and Wasps 90ml
Amazing Deal
3.58 €
Save 1.11 €
39.78 €/l
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Insect Repellent - mosquito repellent, perfumed - 0.30 €/pcs - from 39.78 €/1 l
In the category Insect Repellents on Alza.sk, we currently have a total of 60 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Repelenty