Insect Repellents
Insect Repellents – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.sk.
Continue
All from 61
Incognito® Hydrating Repellent Body Lotion
15.28 €
152.80 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Repellent - perfumed, repels ticks, mosquitoes, tropical insects, flies - 152.80 €/1 l
PREDATOR 3D repellent 400 ml
14.90 €
37.25 €/l
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Repellent - perfume free, repels ticks, mosquitoes, ants, flies - 37.25 €/1 l
PREDATOR Outdoor Impregnation Alfa 400 ml
14.90 €
37.25 €/l
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Repellent - perfume free, repels ticks, mosquitoes, tropical insects, flies - 37.25 €/1 l
BROS Against mosquitoes and ticks 50 ml
Amazing Deal
3.89 €
Save 1.72 €
77.80 €/l
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Repellent - perfume free, repels ticks, mosquitoes - 77.80 €/1 l
PREDATOR 16% DEET spray 90 ml
4.39 €
48.78 €/l
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Repellent - perfumed, repels ticks, mosquitoes - 48.78 €/1 l
BROS Against mosquitoes and ticks 100 ml
Amazing Deal
3.29 €
Save 2.70 €
32.90 €/l
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Repellent - perfume free, repels ticks, mosquitoes - 32.90 €/1 l
Arpalit Bio mosquito and tick repellent 150 ml
7.49 €
49.93 €/l
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Repellent - perfume free, repels ticks, mosquitoes, moths, wasps and hornets - 49.93 €/1 l
ASTRID Repellent Spray 150 ml
4.79 €
31.93 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Repellent - perfumed, repels ticks, mosquitoes - 31.93 €/1 l
BROS against mosquitoes and ticks 90 ml
4.09 €
45.44 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Repellent - perfume free, mosquitoes - 45.44 €/1 l
PREDATOR Forte 90 ml
5.49 €
61 €/l
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Repellent -, repels ticks, mosquitoes - 61 €/1 l
OFF! Botanicals spray 100 ml
6.49 €
64.90 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Repellent - perfumed, repels ticks, mosquitoes - 64.90 €/1 l
TRIXLINE mosquito spray with citronella, 60 ml
7.20 €
120 €/l
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Repellent - perfumed, mosquitoes - 120 €/1 l
PREDATOR Vapo 16% 90 ml
4.29 €
47.67 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Repellent - perfumed, repels ticks, mosquitoes - 47.67 €/1 l
PREDATOR Vapo for children 90 ml
4.89 €
54.33 €/l
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Repellent - perfumed, repels ticks, mosquitoes - 54.33 €/1 l
BROS Mosquito repellent for children 50 ml
3.79 €
75.80 €/l
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Repellent - perfume free, mosquitoes - 75.80 €/1 l
Incognito® Air Freshener
11.82 €
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Repellent - perfumed, repels ticks, mosquitoes, tropical insects, flies
Incognito® Shampoo against lice and insects
10.15 €
50.75 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Repellent - perfumed, repels ticks, mosquitoes, tropical insects, flies - 50.75 €/1 l
TRIXLINE mosquito spray with citronella, 30 ml
4.09 €
136.33 €/l
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Repellent - perfumed, mosquitoes - 136.33 €/1 l
TRIXLINE Mosquito spray with citriodiol Mosquito, 100 ml
6.99 €
69.90 €/l
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Repellent - perfumed, mosquitoes - 69.90 €/1 l
Arpalit Bio mosquito and tick repellent 60 ml
5.09 €
84.83 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Repellent - perfume free, repels ticks, mosquitoes - 84.83 €/1 l
Incognito® Mineral Sunscreen SPF30 100ml
22.90 €
229 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Repellent - perfumed, repels ticks, mosquitoes, tropical insects, flies - 229 €/1 l
Incognito® Repellent Deodorant
5.52 €
110.40 €/l
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Repellent - perfumed, repels ticks, mosquitoes, tropical insects, flies - 110.40 €/1 l
Incognito Protective After Sun Body Cream with Citronella, 150ml
20.39 €
135.93 €/l
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Repellent - perfumed, repels ticks, mosquitoes - 135.93 €/1 l
Incognito® Citronella Insect Soap
6.96 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Repellent - perfumed, repels ticks, mosquitoes, tropical insects, flies
In the category Insect Repellents on Alza.sk, we currently have a total of 61 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Repelenty