Honor Magic6 Pro som v recenzii vyhlásil za najlepší inteligentný telefón svojej doby. Vyniká vo všetkých ohľadoch a predbieha konkurenciu hlavne vďaka vynikajúcemu fotoaparátu a fenomenálnemu zvuku. Tohtoročná novinka Honor Magic7 Pro to nebude mať ľahké. Bude musieť prekonať o rok staršieho brata a bude na ňu kladený obrovský tlak a vysoké nároky. Zaujíma vás, či ma nová vlajková loď Honoru očarila rovnako ako jej predchodca, alebo došlo k nejakému sklamaniu? To sa dozviete v recenzii.
Možno vám tento podnadpis nedáva zmysel, ale hneď ho vysvetlím. Predchodca modelu Honor Magic7 Pro mal jednu zásadnú chybu – vysokú hmotnosť. Novinka tento neduh úplne neprekonala, ale urobila aspoň malý krôčik správnym smerom. Hmotnosť sa znížila z 229 gramov na 223 gramov, čo zlepšilo celkový úchop telefónu. Mám pocit, že aj tých pár gramov rozdielu je citeľných a prispieva k pohodlnejšiemu používaniu.
Honor tento dizajn vyhlasuje za inšpirovaný vesmírom a v testovanej verzii lunárnej sivej sa mi páčil. Naopak, konzervatívna čierna verzia ma až tak nezaujala. Textúra zadnej časti pôsobí prémiovo a kovová konštrukcia robustne a odolne. Aj keď zaoblené rohy možno nepôsobia až tak moderným dojmom, vôbec to nevadí. Honor Magic7 Pro sa drží v ruke lepšie ako predchodca. Ak by sa podarilo znížiť hmotnosť o ďalších 10 – 20 gramov, bol by dizajnovo dokonalý.
Teda, až na ten ostrovček zadného fotoaparátu. Ten sa mi subjektívne stále nezdá príťažlivý, ale oproti minulej generácii je zjemnený a je jasné, že taký fotoaparát, ako má tento mobil, jednoducho potrebuje mohutné „sídlo“. Úplne malý zase nemôže byť.
Snímač odtlačkov prstov je umiestnený v displeji a využíva 3D ultrazvukový senzor, ktorý dokáže snímať odtlačky aj v prípade, že máte mokré ruky. To rozhodne nie je zanedbateľný detail. Rovnako ako 3D technológia funguje aj snímanie tváre na odomykanie telefónu.
Bežne sa odolnosť pre prachom a vodou klasifikuje do IP68. Tieto dve čísla vyjadrujú úplnú odolnosť proti vniknutiu prachu do zariadenia, rovnako ako ochranu proti dlhodobému ponoreniu do hlbokej vody.
i
IP69 je už nadštandard a prístroj musí kvôli certifikácii prejsť aj testom vysokotlakovým a vysokoteplotným prúdom vody. Neberie sa pritom do úvahy hĺbka, preto má Honor Magic7 Pro ešte aj certifikáciu podľa IP68, aby bolo jasné, že s ním môžete pokojne aj plávať. Pozor však na slanú vodu, o tej sa výrobca priamo nezmieňuje.
Výrobca do svojej vlajkovej lode vložil to najlepšie, čo bolo možné. Najnovší systém Android 15 práve nastupuje na trón a prináša množstvo vylepšení. Novinka medzi procesormi, Snapdragon 8 Elite, je pre vlajkovú loď povinná jazda nielen kvôli špičkovému výkonu, ale aj pre energetickú efektivitu a natívnu podporu AI, ktorá v Magic7 Pro jednoducho nemôže chýbať.
Nechýba tiež 12 GB RAM, čo je v súčasnosti slušná hodnota, aj keď niektoré konkurenčné smartfóny ponúkajú až 16 GB. Táto kapacita je však stále dostatočná na spúšťanie mnohých aplikácií naraz. Trochu diskutabilná je však kapacita úložiska, ktorá sa od minulého roka nezmenila a zostáva na hodnote 512 GB.
Je to trochu zvláštne riešenie, pretože 512 GB nie je práve vysoká kapacita pre mobil, ktorý je vybavený 200 Mpx teleobjektívom produkujúcim zábery s rozlíšením 16 384 × 12 288 pixelov.
Navyše, výrobca Honor nedáva zákazníkovi na výber a znemožňuje mu priplatiť si za priestrannejšiu 1 TB verziu, ktorá by už v dnešnej dobe mala byť pri vlajkovej lodi samozrejmosťou, pokojne aj s vyššou cenovkou. Pre Honor Magic7 Pro by to bola logická evolučná voľba.
V rámci Honor AI môžeme v modeli Honor Magic7 Pro využívať rôzne funkcie, ako napríklad „magický text“ na vybratie časti textu z obrázku. Okrem toho ponúka niekoľko ďalších funkcií zameraných prevažne na prepis alebo preklad konverzácií. Takže v podstate rovnaké funkcie, ako ponúka aj konkurencia, ale používateľ ich reálne potrebuje asi málokedy. Najviac ma však zaujali bezdotykové ovládacie gestá, ktoré môžete používať v podstate na pohyb v aplikáciách aj systéme.
Najskôr sa naučíte, že ruku musíte mať 20 až 40 cm od telefónu. Ak ukážete dlaň a následne pohnete prstami gestom nadol, obsah na displeji začne scrollovať. Opačné gesto obraz pohne smerom nahor. Zovretím ruky v päsť vytvoríte screenshot. Sú tu tiež intuitívne gestá na pohyb vpravo, vľavo a o krok späť. Ak ste niekedy chceli byť ako Harry Potter a mávnuť rukou miesto prútika, teraz je vaša šanca zažiť mágiu.
Vaše ambície začínajúceho techno-mága musím však trochu schladiť. Gestá totiž nefungujú dokonale a vyžadujú si tréning, aby ich Magic7 Pro správne rozoznával. Scrollovanie sociálnych sietí pomocou gest by mohlo byť efektívne, ale po chvíľke vás bude bolieť ruka.
Od fotoaparátu novinky Honor Magic7 Pro som očakával iba tie najlepšie výsledky. Po tom, čo predviedol jeho predchodca, musel Magic7 Pro prísť s tou najvyššou kvalitou a skutočne sa tak stalo. Denné aj nočné fotografie sú ostré, a tie večerné sú natoľko svetlé a detailné, že často nie je poznať, že boli nasnímané v tme.
Recenzovaný telefón ponúka aj odklon od prirodzených farieb k viac jasným alebo kontrastnejším v režime „autentického“ snímania. Zaujímavé je aj fotografovanie ultraširokouhlým objektívom. V prostredí fotoaparátu tento režim jednoducho aktivujete a následne už môžete zachytiť oveľa širšiu časť scenérie okolo vás.
Optický zoom je k dispozícii do šesťnásobného priblíženia a digitálne až do stonásobného. Takže si môžete priblížiť aj veľmi vzdialené objekty.
Aj v oblasti fotografovania detailných snímok zašiel testovaný Honor Magic7 ďalej, než je bežné. Ponúka totiž režim ultra makro, v ktorom pri troche snahy nasnímate skutočne zaujímavé detaily, ktoré si možno voľným okom ani nevšimnete.
Fotoaparátu mobilného telefónu Honor Magic7 Pro nechýbajú režimy na snímanie dokumentov, zaznamenávanie koncertov, maľovanie svetlom, snímanie panorám, príbehov a tak ďalej. Iste vás neprekvapí prítomnosť profesionálneho a portrétového režimu, pričom prakticky vo všetkých vám nejakým spôsobom dokáže umelá inteligencia pomôcť k zaujímavejším či lepším záberom.
Tak trochu ma zaskočil predný fotoaparát, ktorý ako keby mal určité problémy s AI. Hlavne pri snímaní pohyblivých objektov či osôb sa občas do snímok dostanú zvláštne artefakty. Nejde o vážny problém, ale ak vám nejaký fľak pokazí selfíčko, nepoteší vás to.
Zvuk je skutočne silnou stránkou vlajkovej lode Honoru a model Magic7 Pro poteší srdce každého hudobného fanúšika aj hráča. Na výber dostanete z troch možností, čo považujem za problém. Môžete si zvoliť prémiové basy, priestorový zvuk alebo štandardný režim.
Prémiové basy znejú skutočne výborne, až vám budú brnieť prsty, pretože zadná strana Magic7 Pro dosť výrazne rezonuje od zabudovaného subwoofera. Pochvalu si zaslúži aj priestorový zvuk, ktorý si vychutnáte v plnej kráse najmä pri horizontálnej polohe mobilu. Nemôžem si však odpustiť poznámku k absencii ekvalizéra.
Zvuk je od výroby skvele naladený vo všetkých frekvenčných pásmach, čo oceníte pri hudbe aj hrách. Avšak, nedovoliť používateľovi prispôsobiť si frekvencie podľa vlastných požiadaviek je pri tak vynikajúcom zvukovom prejave telefónu skutočne na škodu.
Honor Magic7 Pro podporuje nabíjanie až do 100 W, ale nabíjačku v balení nenájdete. Tak som musel improvizovať a s 68 W nabíjačkou inej značky sa nabil približne za 40 minút. To je veľmi príjemný čas nabitia vzhľadom na akumulátor s kapacitou 5 270 mAh, ktorá dokáže telefón zásobovať energiou aj dva dni.
Podporované je aj 80 W nabíjanie bezdrôtovú nabíjačku, ktorú som tiež nemal k dispozícii. Časové údaje teda nemám, ale zrejme to bude pomerne rýchle.
Ak nie ste rozhodnutí, či je Honor Magic 7 Pro pre vás ten pravý, v tejto cenovej hladine môžete zvážiť aj Samsung Galaxy S24 Ultra. Aktuálne ho strieda tohtoročný S25 Ultra, takže sa dá staršia vezia S24 kúpiť za priaznivejšiu cenu a pre Magic7 Pro je to asi najsilnejší rival. Disponuje skvelým displejom, možnosťou ovládania gestami pomocou stylusu a podobne kvalitným fotoaparátom. Oproti Honoru vám však ponúka možnosť zaobstarať si 1 TB verziu a v mnohých ohľadoch mu konkuruje. Má ale pomalšie nabíjanie a aj keď je výborný, na kvalitu a mohutnosť zvuku Magic7 Pro jednoducho nemá.
V podobnej cene sa pohybuje tiež iPhone 16 Pro, ktorý vám však ponúkne nižšiu kapacitu úložiska (256 GB alebo dokonca iba 128 GB), čo nie je zanedbateľné. Má tiež nižšiu kapacitu RAM (8 GB), ale to pri rôznych platformách nehrá až takú rolu. Určite dostanete kvalitný fotoaparát a odolnosť podľa IP68. iPhone teda neťahá vyslovene za kratší koniec.
Pokiaľ netrváte na tradičnej vlajkovej lodi, zvážte tiež Asus ROG 9 Pro. Tento herný mobil má špičkové parametre, ktoré dokážu konkurovať modelu Honor Magic7 Pro. Kvalitou fotoaparátu, hmotnosťou (čo nie je práve výhoda) a dokonca aj zvukovým výstupom sa rovnako drží na vysokej úrovni. ROG 9 Pro disponuje 16 GB RAM a 185 Hz displejom pre vysokú plynulosť hier, takže rozhodne stojí za zváženie.
Na záver si dovolím trochu netradične odporučiť aj minuloročný model Honor Magic6 Pro. Hoci jeho nástupca je skvelý v každom ohľade, veľmi sa nelíši a zásadne ho neprekonáva v ničom okrem výkonu procesora a možnosti natáčať v 4K pri 60 fps, pričom predchodca zvláda iba 30 fps. Ak teda túžite po vynikajúcom telefóne za podstatne nižšiu cenu než novinka, nezabudnite zvážiť Honor Magic6 Pro. Možno vám v tom pomôže recenzia.
Honor Magic7 Pro patrí medzi špičkové smartfóny súčasnosti. Vyznačuje sa vynikajúcim displejom, dokonalým zvukom, špičkovým procesorom, najvyššou možnou odolnosťou a kvalitným fotoaparátom. Avšak, v porovnaní so svojím predchodcom prináša skôr evolučné zmeny než revolučné novinky. Najvýraznejším rozdielom sú AI vymoženosti, ktoré však nemusia byť užitočné pre každého používateľa. Výrobcovi treba vytknúť absenciu 1 TB verzie, ktorú by nadšenec do fotografovania, typický používateľ tohto zariadenia, určite ocenil.
i
Bohužiaľ, rovnako ako to bolo v predchádzajúcich rokoch, na našom trhu sa predstavil len Honor Magic7 Pro. V súčasnosti je dostupný v konfigurácii 12 GB/512 GB a jeho cena štartuje na 1 299 €. Vďaka predpredajovej akcii ho však do konca februára zaobstaráte lacnejšie. Uvedenie základného modelu u nás je veľmi nepravdepodobné a tak sa budeme musieť zmieriť iba s modelom Pro a odľahčeným Magic7 Lite.
Honor Magic7 Pro.
Mobilné telefónyHonor Magic7 Pro je špičkový smartfón s prémiovým dizajnom a vysokou odolnosťou. Disponuje 6,8" OLED displejom so 120 Hz obnovovacou frekvenciou a výkonným čipsetom Snapdragon 8 Elite. Hlavný 200 Mpx fotoaparát zachytí detailné snímky vo všetkých podmienkach a je doplnený o pokročilé AI funkcie. Nechýbajú stereo reproduktory so subwooferom, bezdrôtové 80 W a drôtové 100 W nabíjanie či certifikácia IP68/IP69. Honor Magic7 Pro ocení každý, kto hľadá kombináciu špičkového výkonu, odolnosti a najnovších technológií.
Klady
Zápory
Značka Honor sa v ostatných rokoch dostáva späť do formy. Jej skladacie telefóny patria k tým najtenším na trhu a jej minuloročná vlajková loď mobilný telefón Honor Magic6 Pro bol skloňovaný ako jeden z najlepších fotomobilov súčasnosti. Rok sa s rokom zišiel a dnes (30. októbra) sa o slovo hlási už nová generácia tohto radu v dvoch modeloch – Honor Magic7 a Magic7 Pro. Čo prinášajú nové a bude dvojica pre svojich obdivovateľov rovnako atraktívna ako jej predchodcovia?
Už na prvý pohľad je zrejmé, že si nové vlajky Honor Magic7 a 7 Pro držia približne rovnaký dizajnový jazyk ako minulý rok. Na zadnej strane sme tak opäť svedkami charakteristického fotomodulu Square Universe, ktorý pod jedným kruhovým sklom skrýva kamery a blesk.
Čo si však na prvý pohľad všimnúť nemôžeme, je zvýšená odolnosť, ktorá sa údajne rozšírila aj o certifikát IP69. To znamená, že by obidva modely mali mať ochranu pred prachom a tiež by mali byť vodoodolné až do hĺbky 1,5 m v intervale 30 minút, ako deklarujú spomínané certifikácie IP68 a IP69.
Čo sa týka farebných kombinácií, základný Magic7 sa ukázal v piatich rôznych verziách (striebornej, bielej, nebesky modrej, čiernej a „broskyňovej“), zatiaľ čo vybavenejší Magic7 Pro príde na trh len v štyroch variantoch, a to rovnakých ako Magic7, len bez tej zvláštnej „broskyňovej“.
Prednej strane dvojice Magic7 dominuje 120 Hz OLED panel s rozlíšením Full HD+, jemnosťou až 453 ppi a tenkými rámčekmi. Jeho veľkosť je pri oboch mobiloch ľahko odlišná, pri základnom modeli má jeho uhlopriečka asi 6,78“, zatiaľ čo Pro model má celých 6,8“. To znamená, že Honor Magic7 Pro bude nepatrne väčší. Avšak špecifikácie displeja sú pre obidva modely rovnaké, obrazovky vedia vykresliť až 1 miliardu farieb, svoje miesto tu našla technológia Dolby Vision aj HDR.
Úplnou novinkou displejov mobilov Magic7 je funkcia ochrany očí – Honor AI Natural Light Oasis. Tá by mala vedieť vierohodnejšie simulovať prirodzené svetlo a mala by zaisťovať šetrnejšie prechody medzi svetlými a tmavými snímkami, obmedziť blikanie, alebo prispôsobiť množstvo modrého svetla. To by malo pomôcť predchádzať zrakovej únave, problémom s nespavosťou, či dokonca podráždeným a suchým očiam.
Pod displejom Honoru Magic7 a 7 Pro sa rovnako ako v predchádzajúcej generácii nachádza čítačka odtlačkov prstov. V predchádzajúcej generácii však išlo len o optickú čítačku, ktorá už zrejme narazila na svoje technické limity. Preto konečne do tohtoročných vlajkových lodí bola nasadená ultrazvuková čítačka odtlačkov prstov. Tá by mala celý proces o niečo urýchliť a zároveň ho urobiť bezpečnejším a spoľahlivejším, pretože na rozdiel od tej optickej robí 3D sken prsta a vyhodnocuje tak viac detailov.
Magic7 a Magic7 Pro sú jedny z prvých mobilných telefónov, do ktorých bude nasadený úplne nový Snapdragon 8 Elite. Tento 3nm procesor dodá novinkám vysoký výkon a plynulosť, pretože v predbežných benchmarkoch poráža väčšinu svojej konkurencie. V bezproblémovom chode by mu mal pomôcť nový systém kvapalinového chladenia, vďaka ktorému sa budú telefóny menej zahrievať. Tým budú zvládať aj vysoké nároky na výpočtový výkon, ktoré kladú všelijaké funkcie umelej inteligencie, ktorou sú zariadenia doslova prešpikované.
Podľa dostupných informácií by mal byť Magic7 dostupný vo variantoch:
A drahší Magic7 Pro v konfiguráciách:
Avšak konfigurácie produktov, ktoré sa dostanú do Európy, sa samozrejme môžu líšiť.
Ani batéria dvojice Honor Magic7 nezostala bez zmeny, a tak sa pri obidvoch modeloch môžeme tešiť na zvýšenie až o 200 mAh. To konkrétne znamená, že základný model Magic7 dostane batériu s kapacitou 5 650 mAh, oproti tomu veľkosť batérie Magic7 Pro sa šplhá až na 5 850 mAh.
Novinky taktiež disponujú rovnakým rýchlonabíjaním, teda 100 W drôtovým a až 80 W bezdrôtovým. Túto bleskovú rýchlosť a celkové hospodárenie s batériou stráži a riadi nový čip Honor E2. Za zmienku tiež stojí, že napriek zvýšeniu kapacity batérie nedošlo k nejakému nárastu hmotnosti zariadenia.
Fotoaparáty, ktoré boli hlavnou prednosťou predchádzajúcej generácie, vyzerajú aj v prípade noviniek Honor Magic7 veľmi nádejne. Základnú zostavu fotoaparátov tvorí pri obidvoch modeloch hlavný 50 Mpx fotoaparát so svetelnosťou f/1.9 a 50 Mpx ultraširokouhlý objektív so svetelnosťou f/2.0. Túto dvojicu potom pri modeli Magic7 dopĺňa 50 Mpx teleobjektív s až 3× optickým zoomom. Základné duo modelu 7 Pro potom dopĺňa 200 Mpx periskopický teleobjektív a laserový snímač ostrenia.
Na prednej strane obidvoch modelov nájdeme malý priestrel s 50 Mpx selfie kamerou, pri modeli Magic7 Pro doplnenú ešte o 3D hĺbkový snímač, umožňujúci odomykať zariadenie pomocou skenu tváre.
Nadšencov do fotografovania určite zaujme, že Honor prišiel aj s novým fotografickým režimom. Ten sa nazýva Honor Hawkeye Super kontinuálne snímanie, pomocou ktorého budú používatelia schopní zachytiť až 10 snímok za sekundu a vyhotoviť tak kvalitnú momentku.
Výrobca Honor si pri modeloch Magic7 a Magic7 Pro dal záležať aj na post processingu, z čoho vyplýva, že pri fotografovaní vypomáha AI light engine, ktorý rieši úpravy svetelných nedokonalostí, a Honor Eagel Eye, ktorý zachováva dynamickosť danej fotografie.
V prípade, že by ste neboli úplne spokojní s niektorými výslednými fotografiami, môžete si ich ľahko upraviť vo fotoaplikácii, ktorá bola rozšírená o ďalšie funkcie podobné napríklad Magic Earaser od Googlu.
Ako sa zdá, výrobca nezaspal ani v oblasti implementácie umelej inteligencie, pretože AI bude doslova prerastená celým systémom Magic OS. Už sme spomenuli funkcie ako nastavovanie úrovne modrého svetla pri používaní telefónu neskoro v noci, alebo pokročilá úprava fotografií, avšak pri mobiloch Honor Magic7 aj Magic7 Pro je toho oveľa viac.
Medzi najzaujímavejšie funkcie patrí napríklad simultánny preklad dialógu medzi dvomi ľuďmi, prepis a sumarizácia poznámok, detekcia tvárových filtrov pri videohovore alebo dokonca akási alternatíva Circle to Search od Samsungu. Spolu s týmito funkciami Honor predstavil aj svojho nového asistenta YOYO, ale vzhľadom na to, že išlo zatiaľ len o čínsku premiéru, nemôžeme si byť istí jeho dostupnosťou a funkčnosťou aj vo zvyšku sveta.
Už ako detail sa potom javia nové funkcie uzamykacej obrazovky, na ktorej nechýba osobný Avatar, ktorého si môžete vytvoriť.
Vybrané parametre | Honor Magic7 | Honor Magic7 Pro | Honor Magic6 | Honor Magic6 Pro |
---|---|---|---|---|
Displej | 6,78" OLED | 6,8" OLED | 6,78" OLED | 6,8" OLED |
Rozlíšenie obrazovky | 1 264 x 2 800 px, ~453 ppi | 1 280 x 2 800 px, ~453 ppi | 1 264 x 2 800 px, ~453 ppi | 1 280 x 2 800 px, ~453 ppi |
Obnovovacia frekvencia | 120 Hz | 120 Hz | 120 Hz | 120 Hz |
Zvuk | stereo s "ultra veľkou amplitúdou" | stereo s "ultra veľkou amplitúdou" | stereo | stereo |
Čipset | Qualcomm Snapdragon 8 Elite (3 nm) | Qualcomm Snapdragon 8 Elite (3 nm) | Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 (4 nm) | Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 (4nm) |
CPU | 2× 4.32 GHz Oryon V2 Phoenix L + 6× 3.53 GHz Oryon V2 Phoenix M | 2× 4.32 GHz Oryon V2 Phoenix L + 6× 3.53 GHz Oryon V2 Phoenix M | 1× 3.3 GHz Cortex-X4 + 3× 3.2 GHz Cortex-A720 + 2× 3.0 GHz Cortex-A720 + 2× 2.3 GHz Cortex-A520 | 1× 3.3 GHz Cortex-X4 + 3× 3.2 GHz Cortex-A720 + 2× 3.0 GHz Cortex-A720 + 2× 2.3 GHz Cortex-A520 |
GPU | Adreno 830 | Adreno 830 | Adreno 750 | Adreno 750 |
RAM | 12 GB / 16 GB | 12 GB / 16 GB | 12 GB / 16 GB | 12 GB / 16 GB |
Interné úložisko | 256 GB / 512 GB / 1T | 256 GB / 512 GB / 1T | 256 GB / 512 GB | 256 GB / 512 GB / 1T |
Zadný fotoaparát | 50 Mpx, f/1.9 + 50 Mpx, f/2.0 UW + 50 Mpx, f/2.4 (teleobjektív, 3x optický zoom) | 50 Mpx, f/1.4-2.0 + 50 Mpx, f/2.0 UW + 200 Mpx, f/2.6 (periskopický teleobjektív, 2.5x) | 50 Mpx, f/1.9 + 50 Mpx, f/2.0 UW + 32 Mpx, f/2.4 (teleobjektív, 2,5x optický zoom) | 50 Mpx, f/1.4-2.0 + 50 Mpx, f/2.0 UW + 180 Mpx, f/2.6 (periskopický teleobjektív, 3x) |
Predný fotoaparát | 50 Mpx, f/2.0 | 50 Mpx, f/2.0 + 3D senzor | 50 Mpx, f/2.0 | 50 Mpx, f/2.0 + 3D senzor |
Batéria | Si/C 5 650 mAh | Si/C 5 850 mAh | Li-Po 5 450 mAh | Si/C 5 600 mAh |
Nabíjanie | 100 W drôtové, 80 W bezdrôtové | 100 W drôtové, 80 W bezdrôtové | 66 W drôtové, 50 W bezdrôtové | 80 W drôtové, 66 W bezdrôtové |
Konektivita | Bluetooth 5.4, WiFi 7, USB-C 2.0 | Bluetooth 5.4, WiFi 7, USB-C 2.0 | Bluetooth 5.3, WiFi 7, USB-C 2.0 | Bluetooth 5.3, WiFi 7, USB-C 2.0 |
Rozmery | 162,1 × 75,8 × 8 mm | 16,7 × 77,1 × 8,8 mm | 161,8 × 75,4 × 8,1 mm | 162,5 × 75,8 × 8,9 mm |
Váha | 199 g | 223 g | 199 g | 225 g |
Cena | Zatiaľ nepoznáme | Zatiaľ nepoznáme | Nebol dostupný v SR | 999 € |
Cena mobilov Honor Magic7 a 7 Pro sa dá v tejto chvíli len ťažko odhadovať, pretože zatiaľ nebolo ani potvrdené, že sa obidva modely dostanú na náš trh. Ak budeme vychádzať z cien minulej generácie, za základný model Magic7 v konfigurácii 12 GB / 512 GB by sme mohli zaplatiť približne 1 150 €, pričom za vyšší model Magic7 Pro v rovnakej konfigurácii okolo 1 250 €.
Honor Magic7 Pro je skutočne vynikajúci mobilný telefón, ktorý ponúka množstvo vylepšení oproti svojmu predchodcovi. Aj keď prináša skôr evolučné zmeny než revolučné novinky, má mnoho pôsobivých vlastností. Displej je skvelý, dizajn pôsobivý, odolnosť nadštandardne vysoká, výkon špičkový a zvuk fantastický. Jedinou nevýhodou je mierne nepresvedčivá implementácia funkcií umelej inteligencie a absencia ekvalizéra. Napriek tomu je nový model od Honoru hodný odporúčania a určite stojí za zváženie. Osobne odporúčam všetkými desiatimi.