GIGABYTE UD1000GM PG5 V2
Price Guarantee
Specifications
Performance and format
Performance 1,000 W
Format ATX
ATX version 3.1
Modularity Full
Equipment
Features and functions Detachable cables, Thermal speed control, Power switch, Zero RPM mode
Efficiency
Certification 80 PLUS Gold
Connectors
Connectors ATX 24pin, CPU 8pin / 4+4pin, Floppy 4pin, Molex 4pin, PCI-E 8pin / 6+2pin, SATA 15pin, 12V-2x6 16pin
Number of EPS/CPU 4+4pin 2
Number of PCI Express 16-pin 1 pc(s)
PCI Express 8pin / 6+2pin 4pc(s)
Number of serial ATA 15-pin 8pc(s)
Number of molex HDD 4-pin 3pc(s)
Number of molex FDD 4-pin 1pc(s)
Cooling system
Fan size 120 mm
Dimensions
Width 150 mm (15 cm)
Height 86 mm (8.6 cm)
Depth 140 mm (14 cm)