GIGABYTE UD1000GM PG5
Show alternatives
Product accessories
Manufacturer website
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Performance and format
Performance 1,000 W
Format ATX
ATX version 2.31
Modularity Full
Equipment
Features and functions Detachable cables, Thermal speed control, Power switch, PCIe 5.0 12-pin
Efficiency
Certification 80 PLUS Gold
Connectors
Connectors 12VHPWR 16-pin
Number of EPS/CPU 4+4pin 2
Number of PCI Express 16-pin 1 pc(s)
PCI Express 8pin / 6+2pin 4pc(s)
Number of serial ATA 15-pin 8pc(s)
Number of molex HDD 4-pin 3pc(s)
Number of molex FDD 4-pin 1pc(s)
Cooling system
Fan size 120 mm
Dimensions
Width 150 mm (15 cm)
Height 86 mm (8.6 cm)
Depth 140 mm (14 cm)