Obnoviť stránku

Naše pobočky sú otvorené iba v režime výdajní.
Viac informácií k prevzatiu objednávok.

Pre rýchlejší výdaj na pobočkách odporúčame využiť vyzdvihnutie cez aplikáciu.

Reklamácie počas lockdownu prijímame bohužiaľ iba cez online formulár.

Recenzia Fujifilm Instax Mini 8, každá fotografia je originálom

Po našich recenziách digitálnych fotoaparátov sme sa tentoraz rozhodli zabrúsiť do úplne iných vôd a siahnuť po veľmi štýlovej záležitosti. Tou je analógový Fujifilm Instax Mini 8, ktorý vám v priebehu chvíľky vyčarí klasickú fotografiu. Jedno slnečné popoludnie sme si vyšli na prechádzku a otestovali, ako si fotoaparát vedie v praxi.

Fujifilm Instax Mini 8; fotoaparát; okamžité snímky

Vzhľad a parametre fotoaparátu

Vzhľad fotoaparátu je najväčším trhákom, pre ktorý si ho obľúbite. Vyzerá takmer ako hračka a na výber máte hneď niekoľko farebných vyhotovení. Okrem modrého či ružového ponúka Instax biely, malinový, vínový a čierny variant. Nech už si vyberiete ktorúkoľvek farbu, určite bude stredom pozornosti. Tvar fotoaparátu nie je úplne ergonomický, preto pri manipulácii dbajte na zvýšenú pozornosť, aby vám nevykĺzol.

Fujifilm Instax Mini 8; fotoaparát; okamžité snímky; biela Fujifilm Instax Mini 8; fotoaparát; okamžité snímky; biela

Objektív má pevné ohnisko 60 mm a pomerne vysokú clonu od f/12,7 do f/32. Vďaka týmto hodnotám sa prístroj zaobíde bez autofókusu aj manuálneho zaostrenia. Pri takejto svetelnosti je totiž hĺbka ostrosti zaručená prakticky od 60 cm až do nekonečna. Rýchlosť uzávierky je nemenná, a to 1/60 sekundy. Blesk s účinným dosahom v rozmedzí 0,6 m až 2,7 m sa spúšťa pri každej expozícii a nemožno ho vypnúť. Prístroj je napájaný 2 AA batériami, s ktorými je možné urobiť až 100 fotografií. Celé telo fotoaparátu je plastové, čo sa pozitívne prejavilo na celkovej hmotnosti. Fujifilm Instax Mini 8 váži len 307 gramov.

Čo budete potrebovať, kým začnete?

Skôr než začnete fotografovať, budete potrebovať balíček špeciálneho fotopapiera určeného do fotoaparátu Instax Mini 8S. Ten je uložený v kazete, ktorá sa vkladá do zadnej časti fotoaparátu. K dispozícii sú balenia po 10 alebo po 20 kusoch. Veľkosť papiera je 54 × 86 mm, veľkosť snímky je však o niečo menšia – 46 × 62 mm. Pod fotografiou teda zostáva priestor napríklad na dopísanie odkazu, čo v závere vyzerá efektívne a pekne.

Ak ste fanúšikovia filtrov, nebudete sklamaní. Vyhotovené fotografie samozrejme nie je možné editovať, pokiaľ sú fyzicky na papieri, ale k dispozícii sú aj špeciálne fotopapiere, ktoré imitujú ich použitie.

Ako sa nám s ním fotografuje

Práca s fotoaparátom je veľmi jednoduchá a intuitívna. Veľmi dobre si s ním poradia aj deti. Za pár minút môžete držať v rukách váš hotový výtvor. Pokiaľ však čakáte, že výsledkom budú vysoko profesionálne fotografie, asi vás sklameme. Jeho hlavnou prednosťou je najmä okamžité vyrobenie papierovej fotografie – a s tým súvisiace hmotné uchovanie spomienky.

Fujifilm Instax Mini 8; fotoaparát; okamžité snímky; biela

V používateľskom nastavení sa môžete pohrať len s nastavením jasu kolieskom na objektíve. K dispozícii je 5 úrovní – na fotografovanie v interiéri, vonku pod mrakom, za slnečného dňa a za veľmi slnečného dňa. Posledným nastavením je „hi-key“ na zvýraznenie svetlých tónov a kontrastov medzi svetlom a tieňom. V tomto nastavení je možné dosiahnuť veľmi pôsobivé výsledky, ak chcete obraz poriadne presvetliť.

Fujifilm Instax Mini 8; fotoaparát; okamžité snímky

Na záver... Určite si s týmto fotoaparátom užijete veľa zábavy a budete nadšení z jeho dizajnu. S týmto prístrojom zaručene vzbudíte pozornosť. Spoznáte skutočný retro zážitok z fotografovania, neporovnateľný s ničím, čo možno poznať v digitálnom svete. Samotné fotografie ocenia najviac majitelia diárov a zápisníkov, kam si môžu fotografie hneď odkladať, lepiť, prípadne dopisovať zaujímavé komentáre alebo poznámky.

Fujifilm Instax Mini 8; fotoaparát; okamžité snímky Fujifilm Instax Mini 8; fotoaparát; okamžité snímky

Ak uvažujete o Instaxe, pripravili sme pre vás zľavu, ktorá platí do nedele (2. 4. 2017)

  1. Modrý Instax Mini 70 – za 81,90 €
  2. Žltý Instax Mini 70 – za 81,90 €
  3. Biely Instax Mini 8 – za 62,90 €
  4. Malinový Instax Mini 8 – za 62,90 €

Záverečné hodnotenie Fujifilm Instax Mini 8S

Hodnotenie 82 % Alza.sk

Hlavné parametre

Konštrukcia

85 %

Obrazová kvalita

70 %

Pomer ceny a výkonu

90 %

Fujifilm Instax Mini 8; fotoaparát; okamžité snímky; čierna

Klady

  • Roztomilý a kompaktný dizajn
  • Veľmi jednoduché ovládanie
  • Originálny "retro look" fotografií

Zápory

  • Horšie sa drží
  • Nemožnosť vypnúť blesk
  • Vyššia cena fotopapierov

Technické informácie
Veľkosť záberu8,6 × 5,4 cm
Rozsah zaostrenia objektívu60 cm+
Dosah blesku~ 3 m
Rýchlosť uzávierky1/60 s
Hmotnosť307 g
Rozmery (Š x V)11,6 × 11,83 cm
Typ napájania2× AA

P-DC1-WEB21