Obnoviť stránku

Tipy na darčeky

Darček
pre Teba

Darčeky pre deti

Darček pre deti sa väčšinou vyberá bez väčších ťažkostí. Ak sa ale chcete trafiť dieťaťu presne do vkusu, pripravili sme si pre vás tipy na darčeky pre deti podľa veku. Inšpirujte sa a vyberte si u nás darček pre chlapcov aj darček pre dievčatá.

Darček pre ročné dieťa
Darček pre ročné dieťa sa vyberá o niečo lepšie ako darček pre bábätko. Ako darček pre dieťa tohto veku sa skvele hodí plyšová hračka spievajúca pesničky, rovnako ako drevené či gumové kocky, alebo penové puzzle, ktoré možno použiť aj ako hrací koberček. Detičky milujúce kúpanie potešíte vodnou hračkou do vane, s ktorou si pri čľapkaní užijú veľa zábavy. Ak vyberáte darček pre ročné dieťa, prezrite si odporúčaný vek hračky, nie všetky hračky totiž hravosť batoliat vydržia.

Darčeky pre deti od 2 rokov do 3 rokov
Vymyslieť darčeky pre chlapcov aj dievčatká v tomto veku je už podstatne jednoduchšie než vybrať darček pre bábätko. U chalanov totiž začína obdobie autíčok a vláčikov, dievčatká naopak lákajú bábiky, ktoré opatrujú ako svoje bábätko, vozia ich v kočíku, kúpu ich vo vaničke, kŕmia ich. Ako chlapcov, tak dievčatá potešíte farebnou Duplo stavebnicou alebo drevenou vláčikodráhou. Okrem domácej zábavy sa ale deti rady hrajú tiež v prírode, takže sa môžete zamerať aj na hračky pre dievčatá a pre chlapcov na von. Zabodujete rôznymi odrážadlami, veľkými plastovými autami s nákladnou korbou, farebnými hračkami na piesok a asi budete prekvapený, koľko radosti a zábavy si deti užijú s obyčajným bublifukom!

Darčeky pre deti od 3 rokov do 5 rokov
Darčeky pre deti v tomto veku sa vyberajú jedna radosť. Bábik a autíčok majú deti už iste plnú izbičku, a tak skúste ich hranie posunúť na ďalšiu úroveň. Ako darček pre dievčatá sa hodí domček pre bábiky, v ktorom sa môže ľubovoľne premiestňovať nábytok, chlapcom vyberte detský pracovný stôl so súpravou náradia, nech majú kde opravovať pokazené autíčka. Malí kuchári vám niečo dobré uvaria v detskej kuchynke a nadšených pretekárov poteší nová autodráha. Nezabudnite na plyšového kamaráta v podobe obľúbeného zvieratka alebo rozprávkovej postavičky, čo je vhodný darček pre deti v akomkoľvek veku.

Darčeky pre deti od 5 rokov do 6 rokov
Darčeky pre deti predškolského veku by mali podporovať ich zručnosti, fantáziu a rozširovať im hravou formou obzor. U detí v predškolskom období preto skúste formou zaujímavej hry rozvíjať ich motoriku, čo sa im bude veľmi hodiť pri nástupe do prvej triedy. Takže vyrábajte, tvarujte, strihajte, maľujte, modelujte, k dispozícii máte plno kreatívnych súprav plných zaujímavých nápadov. Na rad prichádzajú aj hudobné hračky, s ktorými mnohí malí muzikanti prvýkrát prejavia svoj talent. Pripomenieme aj bábiky Barbie, klasický darček pre dievčatá, a autíčka Hot Wheels s rôznymi napojiteľnými dráhami a ďalším príslušenstvom pre chlapcov.

Darčeky pre deti od 6 rokov do 9 rokov
V tomto období deti rozvíjajú prvé športové aktivity, ktoré treba podporovať. Kúpte im preto nový bicykel, lyže, korčule, kolobežku, skateboard či kolieskové korčule a doprajte im možnosť spoznať rôzne druhy športov. Nastáva tiež čas prvých mobilných telefónov, ale stále ešte zabodujete s Lego stavebnicou alebo populárnymi pištoľami Nerf.

Darčeky pre deti od 9 rokov do 11 rokov
Deti sa pomaly dostávajú do veku, keď si na vianočný zoznam darčekov nenapíšu hračku, ale skôr tablet alebo nejakú počítačovú hru. Doba už je skrátka taká, skúste však ich hráčsku vášeň trochu usmerniť a kúpte im nejakú zábavnú stolnú hru, ktorú si spoločne zahráte a užijete si pri nej veľa zábavy.

Darčeky pre deti od 11 rokov do 13 rokov
Darček pre deti tohto veku by mal pokiaľ možno vychádzať z ich záujmov. Ak si nie ste istý a chcete nájsť univerzálny darček, je potrebné si uvedomiť, že dobu klasických hračiek už majú tieto odrastenejšie deti za sebou, a bábikou či autíčkom ich príliš neoslníte. Ideálny darček pre chlapcov v tomto veku sú napríklad RC modely, solárni roboti či elektronické stavebnice, dievčatá poteší ich vlastná kozmetika a šminky alebo román z červenej knižnice.

Hľadáte darček pre dievčatá alebo darček pre chlapcov?
Ak vyberáte vianočné darčeky pre deti, pohlavie nehrá veľmi dôležitú úlohu. Darček pre bábätko či darček pre ročné dieťa v podobe hracích koberčekov, hrkálok a motorických hračiek väčšinou zoženiete vo veselom vyhotovení vhodnom ako pre dievčatá, tak pre chlapcov. U starších detí je už ale potrebné pohlavie zohľadniť. Hračky pre chlapcov sa väčšinou líšia len farbou alebo obľúbeným motívom, všeobecne ale chlapcov viac zabavia autíčka, stavebnice a technické hračky. Dievčatá sú tvorivejšie, takže vhodné darčeky pre dievčatá môžu byť výtvarné súpravy. Odporúčame sledovať aktuálne trendy aj obľúbené postavičky dieťaťa, pretože darčeky pre dievčatá aj darčeky pre chlapcov s ich obľúbeným rozprávkovým motívom sú prísľubom rozžiarených očiek.

P-DC1-WEB25