Obnoviť stránku

Company of Heroes 3; wallpaper: cover

Company of Heroes 3: dátum vydania, gameplay, kampaň a ďalšie info

Real time stratégia Company of Heroes patrí medzi klasiku, ktorá je stále populárna aj napriek nepriazni, ktorú už roky zažíva strategický žáner. Vývojári z Relic Entertainment zatiaľ nehádžu flintu do žita a prichádzajú s tretím dielom obľúbenej značky. Company of Heroes 3 bude rovnako tak návratom do „starého dobrého“, ako aj pokusom o inováciu (mix real-time a ťahového systému) a bližšiu spoluprácu s hernou komunitou pri vývoji. Ak vás toto nádejné pokračovanie zaujíma, pokračujte v čítaní.


Autor: Jiří FaitŠpeciál


Zdroj obrázka: Sega

Company of Heroes 3: Všetko, čo vieme – OBSAH

Company of Heroes 3: Dátum vydania, platformy


Company of Heroes 3 vyjde koncom roku 2022, ale štúdio Relic Entertainment zatiaľ bližší dátum nešpecifikovalo. Company of Heroes dorazí exkluzívne na PC (Steam).

Company of Heroes 3 – Announce Trailer

Zdroj: Sega

Company of Heroes 3 bolo prvýkrát oznámené v júli 2021 a hráči mali možnosť si do 2. augusta vyskúšať alfa test raného buildu.

Company of Heroes 3: Čeština, česká lokalizácia


Rovnako, ako v prípade prvého a druhého dielu, aj Company of Heroes 3 bude obsahovať český jazyk, a to v podobe titulkov a kompletne preloženého používateľského rozhrania. Do českého je preložený tiež oficiálny web.

Company of Heroes 3: Gameplay: ťahová časť a real-time bitky


Vôbec prvýkrát spoločnosť Relic Entertainment vo väčšej miere kombinuje real-time a ťahové prvky, čo pomerne zásadným spôsobom zmení hernú mechaniku, na ktorú sme boli zvyknutí z predchádzajúcich dielov. Ťahová časť teraz hrá dôležitú úlohu v plánovaní, prieskume oblastí a zabezpečovaní zásobovania, čo sa následne prejaví pri real-time bitkách. Príklady nájdete v nasledujúcich kapitolách.

Company of Heroes 3 – Official Gameplay Trailer

Zdroj: IGN

Gameplay zábery z pre-alfa buildu. Ak sa chcete podieľať na vývoji Company of Heroes 3, stačí si založiť účet a možno budete mať šťastie.

Ťahová časť


Kampane sú v hre Company of Heroes 3 ťahové a odohrávajú sa na obrovských mapách pripomínajúcich tie zo série Total War. Spoločnosť Relic tak použila systém, vďaka ktorému sú ťahové časti kampane neoddeliteľne spojené s RTS bitkami. Všetko, čo môžete robiť v real-time potýčkach, môžete robiť aj na ťahovej mape, či už ide o použitie letectva na prieskum oblasti, inžinierov na odstránenie mín alebo delostrelectva na demoláciu nepriateľských jednotiek. Keď sa na mape stretnete s nepriateľom, môžete si s ním pred skokom do RTS bitky vymeniť paľbu, a pokiaľ mu spôsobíte dostatočné poškodenie, možno ho zlikvidovať ešte pred hlavným bojom.

Company of Heroes 3; screenshot: kampaňová mapa

Zdroj: Sega

Po vzore série Total War bude mať aj Company of Heroes 3 kampaňovú mapu, kde budete bojovať, zaberať územia a taktizovať v ťahovom režime.

Keď zaberiete dodatočné územie, získate viac zdrojov, ktoré môžete minúť za jednotky. Každý kúsok územia vám niečo dáva, aj keď jeho využitie znamená, že budete musieť udržiavať otvorené zásobovacie linky (prerušením spojenia vaše jednotky nejakým spôsobom utrpia). Niektoré lokácie vám tiež umožnia prístup k námornej a leteckej sile.

Real-time bitky


Väčšinu súbojov v reálnom čase budete zvádzať v náhodných potýčkach, v ktorých pôjde o zber „víťazných bodov“ (VP), prenasledovanie nepriateľov a obranu oblastí. Stretnete sa tiež s unikátnymi „príbehovými“ misiami s rafinovanejšími mapami a cieľmi. V nich možno tiež naraziť na dodatočné úlohy, ako je likvidácia konkrétneho nepriateľa alebo získanie informácií.

Jednou z najvýznamnejších noviniek je systém taktickej pauzy. Keď akciu zapauzujete, stále môžete zadávať príkazy svojim vojakom, aby mohli vykonať premyslené útoky v okamihu, keď sa vrátite do boja. Relic dúfa, že to novým hráčom pomôže lepšie sa dostať do frenetických bojov, ktorými je značka povestná. Zároveň je to aj príjemný spôsob hrania pre prípad, že vám real-time stratégie robia trochu problém.

Company of Heroes 3; screenshot: mestská bitka

Zdroj: Sega

Vďaka vylepšenému systému deštrukcie sa toto malebné talianske mestečko premení na spleť sutín.

Deštrukcia je základným prvkom série a Company of Heroes 3 tento systém značne vylepšila. Všetky rekvizity, od budov až po lístie, možno poškodiť. Budovy sa budú časom rozpadať a vozidlám môžu odlietavať odstrelené časti. Novinkou v systéme deštrukcie je pretrvávanie vecí – spadnuté murivo je možné napríklad použiť ako krytie. Zničením niektorých miest teda neznamená, že zmizne všetok kryt, len sa môže zmeniť jeho tvar.

Company of Heroes 3: Kampaň, ťah, frakcie


Po stretoch na západnom a východnom fronte teraz Company of Heroes mieri do Stredomoria. Boje v kampani sa odohrávajú v Taliansku a oznamovací trailer tiež naznačil aj severnú Afriku. Budete si môcť zahrať za nemecké, britské a americké jednotky, singleplayer kampaň sa však zameria iba na spojencov. Dôležité je, že v skutočnosti budete môcť veliť obom súčasne (Amerika, Británia), čo vám poskytne veľmi rozsiahle možnosti. Spolupráca a napätie medzi Spojencami je veľkou súčasťou kampane, takže budete musieť žonglovať s túžbami svojich podveliteľov, medzi ktorých patrí aj talianska partizánska spojka.

Company of Heroes 3; screenshot: letisko

Zdroj: Sega

Okrem európskych front zavítame aj do Afriky, kde sa pravdepodobne budeme snažiť zavariť „púštnej líške“ generálovi Rommelovi a jeho tankovými divíziám.

Partizáni sú špeciálna frakcia, pretože im nebudete veliť ako bežnej armáde. Namiesto toho ich môžete použiť na mape kampane na vytváranie pascí a získavanie informácií od nepriateľov. Napríklad musíte najprv oslobodiť niekoľko partizánskych jednotiek a potom si pomocou rôznych volieb na mape odomknúť perky, ktoré vám budú vyhovovať.

Company of Heroes 3: Multiplayer


Do Company of Heroes 3 sa samozrejme vracia PvP a bude obsahovaťviac hrateľných frakcií ako ktorýkoľvek predchádzajúci titul v sérii“, ako aspoň tvrdia vývojári. V hre pre viacerých hráčov sa objavia niektoré známe frakcie, napríklad vojská USA a Wehrmachtu, ale aj mnoho nových armád s unikátnymi jednotkami, vozidlami, zbraňami a technológiami. Je celkom dobre možné, že sa v multiplayeri sprístupní tiež talianska armáda a frakcie partizánov, avšak to je iba špekulácia z našej strany.

Company of Heroes 3; screenshot: plameňomet

Zdroj: Sega

Multiplayer v Company of Heroes 3 nebude chýbať. Čo znamená, že sa zase budeme zo začiatku pokúšať obsadiť všetky budovy v oblasti, len aby nám ich počas sekundy vypálila jednotka plameňometníkov.

Hra bude tiež uvedená s najväčším počtom máp pre multiplayer v histórii série, s rôznymi lokáciami a veľkosťami pre všetky typy stratégií a herných štýlov. Bolo potvrdené, že všetky mapy pre viacerých hráčov sú vyvíjané v spolupráci s renomovanými komunitnými tvorcami máp, aby boli pokiaľ možno rozmanité a vyvážené. Čo sa týka možnej kooperácie v kampani, zatiaľ nie je známe nič.

Company of Heroes 3: Videá, trailery, screenshoty


Trailery a ďalšie videá môžete nájsť na oficiálnom YouTube kanáli hry a obrazové materiály na homepage stránke hry Company of Heroes 3.

Company of Heroes 3: Hardvérové nároky na PC


Oficiálne hardvérové nároky neboli doposiaľ predstavené.


Minimálne HW požiadavky Odporúčané HW požiadavky
Operačný systém Bude oznámené Bude oznámené
Procesor Bude oznámené Bude oznámené
Grafická karta Bude oznámené Bude oznámené
DirectX Bude oznámené Bude oznámené
Operačná pamäť Bude oznámené Bude oznámené
Pevný disk Bude oznámené Bude oznámené

Company of Heroes 3: Recenzia


K hre Company of Heroes 3 zatiaľ nie sú k dispozícii žiadne recenzie.

i

• Zdroje: Companyofheroes, Steam


P-DC1-WEB29