Obnoviť stránku

Naše pobočky sú otvorené.

Využite bezpečné nakupovanie z pohodlia domova a skúste jeden z našich 170 AlzaBoxov.

Alebo si tovar nechajte doručiť rovno domov.

Milí zákazníci, veľmi nás teší váš veľký záujem o nakupovanie ❤️. Prosíme vás o trpezlivosť pri doručení objednávok, robíme všetko preto, aby sme ich doručili čo najskôr. Ďakujeme, tím Alza.sk 👍🏻.

Ako vybrať pleťový krém

Pleťový krém je štandardným kozmetickým prípravkom, ktorý zaisťuje dôležitú starostlivosť a napomáha docieliť zdravo vyzerajúcu a žiarivu pleť. Každodennou aplikáciou vhodného krému dodáte pleti potrebnú výživu, hydratáciu, regeneráciu aj jemnosť a pri pravidelnej starostlivosti môžete postupne eliminovať akékoľvek viditeľné problémy aj známky starnutia. Každému však vyhovuje iný druh krému, preto je nutné pri výbere zvážiť nielen váš typ pleti, ale aj vek a účinok, ktorý od krému vyžadujete.

Ako vybrať pleťový krém
Odpovedzte si na tieto otázky
 • Aký je môj typ pleti? Mám normálnu, zmiešanú, problematickú, suchú či mastnú pleť?
 • V akej vekovej kategórii sa pohybujem?
 • Aký účinok požadujem? Potrebujem pleť hydratovať, zamedziť akné, vyhladiť vrásky alebo zbaviť prebytočného mazu?
 • Vyhľadávam čisto prírodné prípravky, ktoré využívajú iba prírodné látky?
 • Hľadám krém na dennú či nočnú starostlivosť?

Typy pleťových krémov podľa účinku

Hydratačný krém

Hydratačné krémy

Dodávajú pleti potrebnú hydratáciu a výživu v podobe minerálnych látok a vitamínov.

Ideálne na dehydrovanú, suchú, citlivú, normálnu aj zmiešanú pleť.

 • Uľavujú od pocitu suchej a napätej pleti
 • Vhodné na pleť, ktorá je zbytočne zbavovaná mazu čistiacimi prípravkami s alkoholom
 • Ideálne v prípade, ak vašu pleť netrápia žiadne iné špecifické problémy
 • Eliminujú starnutie pleti, vznik šupiniek a vrások
 • Vhodné na nočnú starostlivosť aj ako podklad pod mejkap
Krém na problematickú pleť

Krémy na problematickú pleť

Sú určené na pleť, ktorá je zaťažená akné, vriedkami, čiernymi bodkami a zvýšenou produkciou mazu. Aknózna a začervenaná pleť je častým javom nielen u dospievajúcich, ale aj u dospelých ľudí pod vplyvom hormonálnej nerovnováhy.

Vhodné na aknóznu, citlivú, mastnú a začervenanú pleť.

 • Obmedzujú nadprodukciu mazu
 • Eliminujú upchávanie pórov a ich následné zanietenie
 • Pomáhajú pri liečbe akné a predchádzajú tvorbe čiernych bodiek
 • Redukujú začervenanie pleti
 • Obsahujú antibakteriálne zložky (napr. kyselinu salicylovú, zinok a pod.)
Tónovací krém

Tónovacie krémy

Sú ideálne na nezjednotenú pleť so sklonmi k začervenaniu. Pomáhajú zjednotiť textúru aj farebný tón pleti.

Vhodné na začervenanú, zmiešanú, mastnú aj problematickú pleť.

 • Korekčná funkcia
 • Vyrovnávajú tón pleti
 • Upokojujú a zmierňujú začervenanie
 • Zmatňujú pleť
 • Viditeľne rozjasňujú
Rozjasňujíci krém

Rozjasňujúce krémy

Dokážu pleť viditeľne zjednotiť, rozžiariť a rozjasniť. Dodávajú unavenej a zrelej pleti hydratáciu, sviežosť a zdravý vzhľad.

Ideálne na unavenú, začervenanú a zrelú pleť.

 • Pleť viditeľne zjednocujú
 • Vhodné na rozjasnenie pleti
 • Hydratujú a vyživujú
 • Dodávajú pleti svieži a zdravý výraz
Krém proti vráskám

Krémy proti vráskam

Sú určené na pleť vo veku nad 35 rokov, ktorá začína strácať pružnosť a na ktorej sa začínajú vyskytovať prvé vrásky.

Vhodné na zrelú pleť s viditeľnými známkami starnutia.

 • Dodávajú pleti elasticitu a výživu
 • Zaisťujú liftingový efekt
 • Zamedzujú tvorbe nových vrások a pomáhajú eliminovať nerovnosti
 • Oživujú a regenerujú pleť
 • Obsahujú dôležité látky, ktoré spomaľujú proces starnutia (napr. koenzým Q10, kolagén a pod.)
 • Vyživujú, osviežujú a vyhladzujú pleť
Najčastejšie otázky

Aký je rozdiel medzi denným a nočným krémom?

Pri výbere krému vždy vezmite do úvahy, či ide o denný alebo nočný krém. Oba typy sa od seba líšia svojimi účinkami aj zložením, pretože každá pleť má počas dňa iné požiadavky a je rozdielne zaťažovaná.

Účinné denné krémy ponúkajú ľahkú konzistenciu, ktorá pleť zbytočne nemastí a nezaťažuje. Zároveň by mali pleti zaistiť potrebnú mieru hydratácie a výživy. Ďalej by sa mali rýchlo vstrebávať, pleť mierne zmatnieť a vytvoriť ochrannú vrstvu pod mejkap. Denné krémy ideálne obsahujú aj SPF ochranu pred škodlivým slnečným žiarením.

Nočné krémy sa, naopak, líšia hustejšou konzistenciou. Ponúkajú viac hydratačných a zjemňujúcich zložiek (napr. retionoidy, alfa-hydroxykyseliny), ktoré aktívne pôsobia a regenerujú pleť v priebehu vášho spánku.

Prečo zvoliť krém na základe vekovej kategórie?

Pleťové krémy bývajú spravidla rozdelené na základe vekových kategórií, zvyčajne v rozmedzí od 15+ až do 60+. Každý krém totiž obsahuje iné zloženie, ktoré zodpovedá požiadavkám pleti v danom vekovom období.

Krémy proti vráskam ponúkajú hutnejšie a bohatšie zloženie, ktoré by mladšiu pleť mohlo zbytočne zaťažovať a neprinášalo by jej uvedené účinky. Tieto krémy obsahujú látky, ktoré zrelšej pleti chýbajú. Preto sa odporúča začínať s ich používaním až vo veku od 30 rokov.

Krémy určené pre mladšie vekové kategórie naopak disponujú látkami, ktoré pleť zbytočne nezaťažujú, dostatočne hydratujú a vyživujú, chránia pred zanášaním, upchávaním pórov a inými problematickými javmi.

Ako a prečo vyberať krém podľa typu vašej pleti?

Ak chcete eliminovať problematické javy, ktoré vašu pleť zaťažujú, a tešiť sa z bezchybnej a dokonalej pleti, vyberajte si pleťový krém na základe konkrétneho typu pleti. Pokiaľ si nie ste istí, aký typ pleti máte, nahliadnite do nášho poradcu Ako určiť typ pleti.

Krémy podľa typu pleti:

Normálna pleť
– nezaťažujú žiadne viditeľné problémy. Ide o vyváženú pleť bez výraznejších nedokonalostí, ktorá nepotrebuje špecifickú starostlivosť. Napriek tomu je vhodné pleť pravidelne hydratovať a dodávať jej potrebnú výživu, aby si trvale udržala bezchybný vzhľad. Ideálne sú hydratačné krémy s ľahkým zložením a ochranným faktorom, ktoré zaisťujú ochranu pred škodlivým slnečným žiarením, zaťažením mejkapom a ďalšími vplyvmi.

Suchá pleť – chýba jej prirodzené množstvo kožného mazu, je citlivá, dehydrovaná a napätá. Môže svrbieť, vytvárať nevzhľadné šupinky. Suchá pleť často vzniká nadmerným čistením pleti nevhodnými prípravkami s vysokým množstvom alkoholu, ďalej kozmetickými prípravkami s agresívnymi chemickými zložkami a silnou parfumáciou. Na túto pleť sú ideálne denné hydratačné a vyživujúce krémy, nočné krémy s lipidmi (tukmi) a mierne mastnou štruktúrou.

Mastná pleť – je zaťažená nadmernou produkciou kožného mazu, je veľmi lesklá a so sklonmi k upchávaniu a zapáleniu pórov. Veľmi vhodné sú krémy s ľahkou zmatňujúcou štruktúrou, ktoré dodajú pleti potrebnú výživu a zároveň nespôsobia nežiaduce vysušenie. Ideálne sú krémy obohatené prírodnými výťažkami a bez obsahu alkoholu.

Problematická pleť – má sklony k začervenaniu, vytváraniu čiernych bodiek a výrazným prejavom akné. V tomto prípade vyberajte krémy určené na problematickú a aknóznu pleť, ktoré obsahujú antibakteriálne a čistiace zložky.

Zmiešaná pleť – sa prejavuje mastnou a problematickou T-zónou (oblasť čela, nosa a brady), ktorá môže byť zaťažená upchatými pórmi a vriedkami. Naopak, zvyšok pleti je normálne až suchý. Na zmiešanú pleť je vhodné vyberať špecifické krémy, ktoré potláčajú nadprodukcii mazu v oblasti T-zóny a zároveň hydratujú zvyšná suché miesta na pleti.

Zrelá pleť – chýba jej pružnosť aj potrebná hydratácia a výživa. Prejavuje sa viditeľnými vráskami, drobnými škvrnami (hyperpigmentácia) aj začervenaním. V tomto prípade zvoľte regeneračné, obnovujúce a vyhladzujúcie krémy, ktoré pleť pomáhajú vypínať a omladzovať. Ideálne sú napr. prípravky s kolagénom a kyselinou hyalurónovou.

Citlivá pleť – intenzívne a problematicky reaguje na vonkajšie vplyvy. Prejavuje sa začervenaním, podráždením, svrbením, ekzémami aj pľuzgierikymi. Na túto pleť vyberajte krémy s veľmi šetrným zložením, prírodnými výťažkami a zložkami, bez parfumáciou a alkoholu.

Aké výhody majú prírodné a BIO krémy?

Prírodné a BIO pleťové krémy sú opatrené svetovo uznávanými certifikátmi (napr. BDIH, Ecocert, Soil Association Certification Limited a NaTrue), ktoré zaručujú, že daný produkt neobsahuje žiadne syntetické látky, umelé farbivá a konzervanty, ropné zložky, peniace látky, suroviny z mŕtvych zvierat a pod. Ich zloženie je z čisto prírodných surovín.

Tieto krémy sú ideálne na všetky typy pleti, zvlášť na citlivú, suchú a problematickú pleť. Oceníte ich v prípade, keď sa chce vyhnúť chemickým a syntetickým zložkám, uprednostňujete vegánske aj raw produkty a spoliehate na liečivé vlastnosti prírody. BIO kozmetika navyše netestuje jednotlivé zložky ani produkty na zvieratách.

Starostlivosť o pleť

 • Pre zdravý vzhľad pleti jej doprajte pravidelnú a komplexnú starostlivosť
 • Pozornosť venujte najmä jej čisteniu, hydratácii a výžive
 • Nezabudnite na špeciálnu starostlivosť o citlivé očné okolie a pery
P-DC1-WEB21