Obnoviť stránku

Ako sa správne holiť strojčekom s čepieľkami

Holenie nemusí znamenať len nepríjemnú povinnosť a podráždenú pokožku. Správny postup dokáže celý proces výrazne uľahčiť aj urýchliť. Výsledkom je hladko oholená tvár, ktorá prispieva k mladistvému vzhľadu aj pocitu sviežosti. 

Holenie manuálnym strojčekom
Zásady správneho holenia
  • Zainvestujte do nákupu kvalitného manuálneho holiaceho strojčeka.
  • Holenie si naplánujte vždy na večer, keď je pokožka najmenej citlivá.
  • Pred samotným holením fúzy nahrejte teplou vodou alebo teplým uterákom.
  • Používajte kozmetické prípravky bez obsahu alkoholu.
  • Po holení doprajte pokožke špeciálnu hydratačnú a regeneračnú starostlivosť.

Otázky týkajúce sa holenia strojčekom s čepieľkami

Aký manuálny holiaci strojček zvoliť?

Na výber sú dnes holiace strojčeky s dvomi alebo viacerými čepieľkami, so zvlhčujúcim pásikom či bez neho, jednorazové alebo s výmennými hlavicami. Jednorazové stojčeky sú lacnejšie a zvyčajne sa predávajú v balení po 3 až 10 kusoch. Skoro nič nevážia, sú preto ideálne hlavne počas cestovania. Strojčeky s výmennými hlavicami sa pohybujú cenovo vyššie, avšak majú rozhodne dlhšiu životnosť, kvalitnejšie vyhotovenie aj väčší počet čepieľok, zvlhčujúce pásiky sú už samozrejmosťou.


TIP: Vyskúšajte holiaci strojček Gillette Fusion Power! Je vybavený batériovým pohonom, ktorý vytvára vibrácie na plynulejší pohyb po pokožke a ľahšie oholenie.

Aký je správny postup holenia?

Holenie naplánujte vždy na večerné hodiny, pretože práve vtedy je pokožka najviac odolná. Navyše tak dostane čas sa cez noc zregenerovať a prípadné podráždenie do rána zmizne. Kým začnete, nahrejte si tvár teplou vodou alebo teplým uterákom, aby ste fúzy zjemnili. Potom naneste rukou či špeciálnou štetkou penu alebo gél a jemnými krúživými pohybmi vytvorte pomocou horúcej vody bohatú penu. Postupujte proti smeru rastu fúzov, aby boli vyzdvihnuté a pripravené tak na celý proces.

Samotné holenie by však malo prebiehať zásadne v smere rastu fúzov! Jednou rukou si pridržiavajte kožu napnutú a druhou holte. Počas holenia udržujte holiaci nástroj (britvu alebo strojček) čistý častým a dôkladným oplachovaním vodou. Najprv ohoľte líca, potom krk a nakoniec oblasť nad hornou perou a bradu. Po holení opláchnite tvár studenou vodou na zacelenie drobných raniek a dokonalú očistu. Tvár nakoniec zľahka utrite suchou čistým uterákom, netrite a nedrhnite!

Pena či gél na holenie?

K holeniu neodmysliteľne patria aj špeciálne kozmetické prípravky – najdôležitejšími sú peny či gély na holenie. Aký je medzi nimi rozdiel? Pena na holenie je stará dobrá klasika, zvyčajne cenovo výhodnejšia. Dnešný moderný trend však predstavujú gély, ktoré umožňujú dôkladnejšie oholenie. Lepšie sa do pokožky tváre vstrebávajú a vďaka tomu čepieľky holiaceho strojčeka po tvári ľahšie kĺžu. To garantuje precíznejší výsledok. Ani muž preferujúci penu však nemusí svojím výberom urobiť chybu.

Aká starostlivosť by mala nasledovať po holení?

Starostlivosť o tvár nekončí samotným oholením, ako si väčšina mužov myslí. Naopak by po ňom malo nasledovať dôkladné ošetrenie, ktoré má na konečnom perfektnom výsledku nemalý podiel. Po holení použite vodu či balzam po holení, ideálne bez alkoholu, ktorý by opäť mohol pokožku nepríjemne vysušiť. Vody po holení mierne dezinfikujú a ošetrujú pleť. Krémy a balzamy zaisťujú okrem dezinfekcie aj hydratáciu a regeneráciu pokožky tváre, sú preto ideálne predovšetkým pre citlivú pleť. Je na mieste poobzerať sa po emulziách, ktorých zloženie ponúka aj vitamíny, prírodné výťažky na upokojenie pleti aj prirodzené antibakteriálne zložky. Prípravok po holení môžete vybrať aj podľa vône, veľa značiek ho dokonca zladí s ich parfumami.

Peny a gély na holenie
  • Na maximálne jednoduché holenie a prevenciu vzniku podráždenia
Manuálne holiace strojčeky
  • Na perfektne hladké oholenie tváre
Prípravky po holení
  • Na dôkladné ošetrenie a upokojenie pokožky po holení
WEB6