Obnoviť stránku

Apex Legends (RECENZIA) – nový princ battle royale žánru

Aktualizované

Kde sa vzal, tu sa vzal, nový zástupca žánru battle royale. Apex Legends, multiplayerová FPS zo sveta Titanfall, sa jednoducho jedného dňa objavila voľne k stiahnutiu ako free to play hra bez toho, aby svoj najnovší počin štúdio Respawn nejako výraznejšie propagovalo. V dnešnej dobe celkom určite odvážny krok, oplatilo sa ale tomuto titulu na PC, PS4 a Xbox toľko riskovať?

Recenzia (PS4)Dojmy z hrania (PS4)


• Žáner: FPS • Multiplayer: Áno (online) • Vývojár: Respawn Entertainment   • Vydavateľ: Electronic Arts   • Platformy a Dátum vydania: PC, PS4, Xbox One (4. februára 2019)• Homepage: www.ea.com/en-gb/games/apex-legends • Čeština: Nie


Časti článku:


Obsah recenzie Apex Legends (PS4)

  1. Apex Legends – len ďalší battle royale alebo niečo viac?
  2. Hrdinovia celej hre dodávajú nezameniteľný charakter
  3. Apex Legends – výnimočnosť leží v detailoch
  4. Ping sem, ping tam!
  5. Mikrotransakcie v Apex Legends nechýbajú, ale ani nevadia
  6. Apex Legends – aj battle royale hra môže stále pôsobiť originálne
  7. Recenzia Apex Legends: záverečné hodnotenie
  8. HW nároky pre Apex Legends PC

Apex Legends – len ďalší battle royale alebo niečo viac?

• Recenzia: 18. 2. 2019 • Autor: Štěpán Lenk

Žáner battle royale je po masívnom úspechu PUBG a predovšetkým Fortnite trochu preplnený. V rámci honby za rýchlym úspechom a snahe zviesť sa na aktuálnom trende sa nejakou formou battle royale oháňa každá druhá hra a tvorcovia sa o invenciu žánru vlastne ani nesnažia. Jednoducho skopírujú osvedčenú formulu a očakávajú instantný úspech. A priznajme si to, Apex Legends tak trochu robí to isté, v jeho prípade je ale vidieť, že si tento žáner autori najskôr poriadne naštudovali, než začali vyrábať vlastnú hru.

Ak premýšľate, k čomu by sa dal Apex Legends vlastne prirovnať, predstavte si nasledujúci scenár: Overwatch a Titanfall sa jedného večera zoznámia v noci pri bare, dajú si pár drinkov a dobre sa bavia. Rozprávajú sa, tancujú, k ránu dôjde na nejaký ten slaďák a druhý deň sa prebudia vedľa seba v posteli. Veľa si toho nepamätajú, len hmlisté záblesky vášne, ktoré prehluší ľahká bolesť hlavy. Trochu rozpačito sa rozídu s uistením, že si určite zavolajú. Každý si však ide svojou cestou a za 9 mesiacov príde na svet roztomilé dieťa, ktoré si vzalo to najlepšie z oboch rodičov. A novopečená matka (hoci si nie som tak úplne istý, kto to v tejto metafore je) svojho potomka pomenuje Apex Legends.

Apex Legends; wallpaper: cover

Systémom hrdinov a komiksovou štylizáciou sa Apex Legends pravdepodobne inšpirovalo u konkurenčného Overwatch.

Aby sme dlho nechodili okolo horúcich metafor, z Overwatch si Apex Legends berie systém hrdinov s unikátnymi vlastnosťami a komiksovú štylizáciu (aj keď tu oveľa umiernenejšiu), zo série Titanfall si zasa požičiava rovno celé univerzum, v ktorom sa hra odohráva, tiež ale veľmi dynamický štýl pohybu a znamenitý pocit zo streľby samotnej. Spojenie týchto prvkov tu funguje až prekvapivo dobre, v čom sa ale Apex Legends skutočne líši od ostatných príslušníkov battle royale žánru?

Hrdinovia celej hre dodávajú nezameniteľný charakter

V prvom rade sa Apex Legends od podobných hier líši hlavne prítomnosťou Legend – bojovníkov oplývajúcimi 3 schopnosťami (pasívnou, špeciálnou a ultimátnou). Momentálne ich je k dispozícii 8 a hoci sa všetci pohybujú rovnakou rýchlosťou, spomínané unikátne ability z nich robia úplne odlišné postavy s jedinečnými hernými štýlmi.

Napríklad taká medička Lifeline vie rýchlejšie liečiť svojich spojencov a dokonca má k dispozícii aj lekársky dron. Zavalitý Gibraltár dokáže vyvolať energetickú kupolu, ktorá vás ochráni pred nepriateľskou paľbou, prípadne je svojím ultimátnym útokom schopný vymazať svojich protivníkov z existencie delostreleckou paľbou. Wraith zase tvorí portály a cestuje naprieč dimenziami, zatiaľ čo Bloodhound dokáže vystopovať nepriateľov v bezprostrednom okolí. To len tak pre príklad. Nájsť si v týchto rozmanitých postavách svojho obľúbenca nie je problém, len to spočiatku chce nejakú tú chvíľu experimentovať a skúšať, aké schopnosti vám sedia najviac.

Apex Legends; gameplay: Lifeline Apex Legends; gameplay: Gibraltár

Hrateľní hrdinovia, alias Legendy, prinášajú do už trochu zatuchnutého žánru battle royale poriadny závan naozaj sviežeho vetra. Chvíľu môže trvať, než nájdete svojho obľúbenca, ale potom už nebudete chcieť inak.

Osobne prítomnosť týchto hrdinov, pardon, Legiend, oceňujem. Dodávajú hre osobitosť a štýl, vrátane veľkej porcie variability a nutnosti voliť pri strete s jednotlivými hrdinami adekvátnu taktiku. Súboje sú tak opäť o niečo vypätejšie, zároveň vám Apex Legends umožní vypestovať si úprimnú a naozaj číru nenávisť ku konkrétnemu hrdinovi. Bože, ako ja nenávidím Wraith a tie jej teleporty! Ale to som odbočil.

Apex Legends – výnimočnosť leží v detailoch

Tá ozajstná, povedzme kvalitatívna, odlišnosť Apex Legends spočíva hlavne v maličkostiach. Aj tu bez zbrane zoskakujú (iba v tíme s tromi hráčmi, viac režimov zatiaľ nie je) na neobývaný ostrov, aj tu sa postupne zmršťuje herná zóna, aj tu sa snažíte zostať nažive ako posledný. Už pri výsadku si však všimnete, že celý tím automaticky padá do jednej formácie, pričom zoskok plne ovláda náhodne vybraný člen jednotky, takzvaný Jumpmaster. Čo mi príde úplne úprimne super, pretože sa vám aspoň nestane, že celý tím skončí rozhádzaný po mape napospas lepšie organizovaným nepriateľom. Samozrejme, pokiaľ sa budete chcieť pri zoskoku od svojej skupiny trhnúť, tú možnosť tu máte, ale budete za blbca. Je to tak. Jumpmasterovi sa jednoducho neodvráva.

Keď zdarne pristanete, začína tradične chaotický zhon a hľadanie zbraní a výbavy. Helmy, nepriestrelné vesty, štíty, granáty a lekárničky nemôžu chýbať, fanúšikom Titanfall bude navyše arzenál celkovo veľmi dobre známy, všetky zbrane sa totiž objavili v minulých dieloch. Tešiť sa teda môžete napríklad na Alternator, brokovnice Peacekeeper a Hemlok, guľomety Spitfire či Devotion, sniperku Longbow a mnoho ďalších.

Apex Legends; gameplay: jumpmaster

Jumpmaster, alebo ak vedúci zoskoku, má veľmi dôležitú funkciu. Na jeho rozhodnutie, kam pristáť, často závisí osud celého tímu.

Samotné zbrane nie sú členené do skupín podľa kvality, ich vlastnosti ale môžete následne upravovať nájdenými módmi farebne rozdelenými podľa účinnosti. Senzačné je, že ak si napríklad na automatickú pušku pripevníte hľadáčik, a potom napríklad o pár minút neskôr narazíte na ešte o triedu lepší, stačí ho jednoducho zobrať a automaticky sa vám upgraduje. Rovnako elegantne to funguje aj v prípade výmeny zbraní. Ak vymeníte napríklad brokovnicu za iný typ, všetky nainštalované vylepšenia sa vám okamžite presunú do novej zbrane, čo je jednoducho bomba a značne tým odpadá trochu krkolomná manipulácia s inventárom, ktorá je neduhom snáď všetkých battle royale hier na trhu.

Keď už som sa ale zmienil v predchádzajúcom odseku o zbraniach, asi by som sa mal venovať súbojom všeobecne. Strieľanie je presné a veľmi uspokojivé, jednotlivé prestrelky majú šialené tempo vďaka svižnému pohybu na čele s efektným slidom. Z Titanfallu sa bohužiaľ nezachovalo typické behanie a skákanie po stenách, rovnako tak po mechanických Titánoch tu nie je ani pamiatky. Tento fakt som síce oplakal, na druhú stranu ale môžete v Apex Legends relatívne slušne šplhať, navyše tu neexistuje fall damage, môžete sa tak plne sústrediť na bojovanie a nestresovať sa, že náhodou prehliadnete nejaké preliačiny.

Apex Legends; gameplay: oživenie Apex Legends; gameplay: štíty Apex Legends; gameplay: prestrelky

Oživovanie člena tímu je v Apex Legends o niečo prívetivejšie než v ostatných battle royale hrách. Počítajte ale s tým, že počas tohto procesu na seba celkom určite upútate nežiaducu pozornosť.

Veľkú úlohu v tímových režimoch battle royale hier hrá aj oživovanie padlých spolubojovníkov. Tých spravidla môžete ešte priviesť späť, pokiaľ ich však nepriateľ už nestihol „doraziť“. Rovnako to funguje aj v Apex Legends, avšak s tým rozdielom, že aj po dorazení vášho kamaráta máte ešte šancu na jeho záchranu. Len musíte zobrať kartičku s jeho dátami a tú potom odniesť ku špeciálnemu majáku. Tým zavoláte výsadkovú loď, ktorá vášho priateľa vráti na bojisko – avšak pozor, kompletne bez pozbieranej výbavy.

Záchranné plavidlo je navyše dobre viditeľné z veľkej diaľky, buďte si teda istí, že sa vaším smerom obráti nechcená pozornosť nepriateľov, ktorí radi využijú vaše chvíľkové oslabenie. Ochrana bezbranného oživeného člena tak často vyžaduje tímovú prácu a hlavne komunikáciu. Ak ste práve nadobudli dojem, že som si pripravil somárov mostík k nasledujúcej kapitole, máte úplnú pravdu.

Apex Legends PS4 | Alza Magazín (Gameplay)

V samotnej podstate battle royale je veľmi pevne zakorenený aj faktor náhody. Kam zoskočíte, na akú výbavu a šikovných nepriateľov počas hry narazíte, sú jednoducho veci, ktoré dopredu nemožno predvídať, a aj v tíme sa tak chtiac-nechtiac musíte spoľahnúť hlavne na seba.

Ping sem, ping tam!

Zásadná inovácia, ktorú Apex Legends do žánru battle royale prináša, je funkcia nazývaná „Ping“, teda možnosť tvoriť waypointy na mape. Možno si teraz hovoríte, že som sa zbláznil, toto je predsa možné takmer v každej akčnej hre. A samozrejme máte pravdu, lenže Apex Legends ide v tomto smere ešte oveľa, oveľa ďalej.

Označovať totiž môžete úplne čokoľvek a všetci členovia vášho squadu to okamžite vidia. Môžete vyznačiť pozície nepriateľov, štíty, muníciu, módy, body na mape, zbrane, supply dropy, jednoducho všetko! Nemusím asi dodávať, že to značne uľahčuje tímovú komunikáciu a vyvarujete sa tak trápnych okamihov v štýle: „Tu sú náboje do brokovnice.“ „Kde?“ „Tamto.“ „Kde tamto?!“ Jednoducho to „pingnete“ a je to.

Apex Legends; gameplay: ping

Tento batoh by sa niekomu z tímu určite hodil. Nie je problém, stačí ho len označiť funkciou „Ping“ a v priebehu sekundy poznajú jeho lokáciu aj vaši dvaja spolubojovníci.

Môžete ale pokojne označiť aj muníciu, ktorá Vám chýba, prípadne si rovno „zazmluvniť“ predmety, ktoré našli vaši spoluhráči a vám sú k úžitku. Všetky postavy navyše nahovorenými hláškami automaticky oznamujú väčšinu akcií, ktoré v hre urobíte, či už ide o nabíjanie, „pinglé“ predmety, nepriateľov a tak podobne. Vďaka tomu je v Apex Legends komunikácia teda veľmi intuitívna a aj bez použitia slúchadiel a hlasového chatu na veľmi dobrej úrovni.

Akokoľvek je ale hrateľnosť výborná a väčšina herných mechanizmov ako sa patrí vychytaná, nevyvaroval sa Apex Legends niekoľkých neduhov, prevažne v oblasti matchmaking. Pripojenie do zápasu občas zlyháva, pomerne často vás hra nechtiac vykopne z partie, ingame voice chat nepríjemne preskakuje a aj nejaké to lagovanie sa tiež sem tam objaví. Som presvedčený, že ide iba o pôrodné bolesti a Respawn postupom času väčšinu problémov odstráni, momentálne to ale zbytočne kazí výborný dojem z hrania.

Mikrotransakcie v Apex Legends nechýbajú, ale ani nevadia

Je smutnou realitou dnešnej doby, že vo free to play hrách môžeme takmer automaticky predpokladať prítomnosť mikrotransakcií a lootboxov. Ani Apex Legends sa táto choroba moderného gamingu nevyhla, našťastie sú tu mikrotransakcie vykonané vcelku rozumne. Väčšinu vecí si možno vybojovať klasickým hraním, ale áno, ak budete chcieť, môžete v Apexe minúť veľa peňazí. Kúpite si za ne ale iba a jedine kozmetické predmety, ako sú skiny pre hrdinu či zbrane, bannery, bonusové hlášky, víťazné pózy a tak podobne. Plná kreditná karta vám tak k víťazstvu nepomôže ani v najmenšom, čo je rozhodne pozitívna správa.

Apex Legends; gameplay: lootbox Apex Legends; gameplay: store Apex Legends; gameplay: skiny

Kozmetické predmety, ktoré si v Apex Legends môžete kúpiť aj za reálne peniaze, bohužiaľ nie sú nijak extra zaujímavé. Vo mne osobne túžbu vytiahnuť kreditku neprebudili.

Nemám problém minúť nejaké to euro a podporiť tak vývojárov, ktorí svoj produkt dali k dispozícii zadarmo, problém je však v tom, že v Apexe z môjho pohľadu nie je nič, za čo by som tie peniaze rád dal. Mikrotransakcie sú tu totiž momentálne trochu bezpredmetné, keďže skinov zbraní a hrdinov je síce veľa, sú ale veľmi základné a líšia sa vlastne len farebnými schémami, čo, úprimne, pôsobí vlastne celkom smiešne. Na rozdiel napríklad od Fortnite, ktorý má skiny často veľmi kreatívne a cool vyzerajúce, som v Apex Legends ani na sekundu nepremýšľal, že by som si v tejto hre kúpil niečo extra za skutočné peniaze. Ak teda ľudia zo štúdia Respawn dúfajú, že im hráči dobrovoľne prisypú niečo do pokladničky, budú musieť prejaviť väčšiu snahu.

Apex Legends – aj battle royale hra môže stále pôsobiť originálne

Na záver recenzie by som sa ešte mal zmieniť o audiovizuálnom spracovaní, bolo by to ale nosenie superlatívov do už tak preplneného lesa. V tomto ohľade naozaj nie je načo sa sťažovať, zvuky sú parádne a ľahko komiksová grafika tiež. Celkovo ma Apex Legends veľmi prekvapilo svojimi kvalitami. Tak trochu som sa obával ďalšej battle royale rýchlokvasky, čoskoro som však spoznal hĺbku svojho omylu. A neuveriteľne rýchlo rastúca fanúšikovská základňa čítajúcich momentálne viac ako 25 miliónov unikátnych hráčov potvrdzuje, že nie som zďaleka jediný.

Apex Legends; screenshot: Mirage

Na špeciálne schopnosti niektorých tunajších hrdinov by sa určite našlo využitie aj v bežnom živote.

Studio Respawn v Apex Legends do osvedčeného konceptu prinieslo dostatočnú porciu inovácií, štýlu a premyslených herných mechanizmov, ktoré spolu dávajú pekelne zábavnú, napínavú akčnú hru, ktorá vás len tak nepustí. Dokáže ale zosadiť z trónu doterajšieho kráľa battle royale hier Fortnite? Domnievam sa, že nie, alebo minimálne nie v blízkej dobe. Je ale pomerne bezpečné vyhlásiť, že na kráľovskom dvore je nový cieľavedomý princ, na ktorého by si panovník mal dávať dobrý pozor.

Táto recenzia bola napísaná pre PS4 verziu.

• Zdroje: Vlastné

Recenzia Apex Legends: záverečné hodnotenie

       Hodnotenie 91 % Alza.sk
Hlavné parametre: Hrateľnosť
85 %
Audiovizuálne spracovanie
90 %
Znovu hrateľnosť
90 %
Apex Legends; recenzia

Klady

  • Skvelá hrateľnosť
  • Zábavní hrdinovia
  • Vychytané herné mechanizmy
  • V rámci žánru dosť inovatívna
  • Funkcia „Ping“

Zápory

  • Nezaujímavé odomykateľné skiny
  • Matchmaking vcelku blbne

Apex Legends – Dojmy z hrania (PS4)

  1. Ďalšia battle royale hra?
  2. Svižné akcie, odolná hrateľnosť, chybový matchmaking
  3. Free to play AAA titul so všetkým
  4. HW nároky pre Apex Legends PC

Ďalšia battle royale hra?

• Dojmy z hrania: 6. 2. 2019 • Autor: Štěpán Lenk

Populárny žáner battle royale hier sa opäť rozrástol. Studio Respawn Entertainment síce bohužiaľ definitívne potvrdilo, že sa nevenujú vývoju regulárneho tretieho pokračovania Titanfall, medzitým ale potichu pracovali na spin-offe spomínanej série s ľahko komiksovou štylizáciou a systémom hrdinov, ktoré niekomu pripomenie Overwatch od Blizzardu.

Apex Legends – oficiálny gameplay trailer

O Apex Legends ešte predvčerom nikto nevedel, počas pár dní však táto hra stihla na poli žánru battle royale vytvoriť neprehliadnuteľnú stopu.

Že táto kombinácia neznie veľmi ako Titanfall? Máte pravdu, z pôvodnej predlohy veľa nezostalo, určité spoločné prvky ale predsa len nájdeme. Hra sa odohráva v rovnakom univerze ako Titanfall 1 a Titanfall 2, od konca druhého dielu už však nejaký ten čas ubehol. Po robotických Titánoch nie je ani stopy, na mape avšak tu a tam narazíte na povedomé lokácie. Veľmi podobný je štýl pohybu, síce zmizol charakteristický wall run (fňuk), rýchly beh a dlhé slidovanie ale nezmizlo.

Veľkú úlohu v Apex Legends však hrajú hrdinovia, totiž legendárni bojovníci, ktorí nahrádzajú tradičné povolania. Takže taký Bloodhound dokáže odhaliť nepriateľov v určitej vzdialenosti, Lifeline zase vie liečiť svojich spoluhráčov, Gibraltár vyvoláva energetické štíty a tak podobne. Samotná hrateľnosť potom funguje tak, ako sme pri tomto žánre zvyknutí. V tíme s tromi ľuďmi (solo alebo duo režimy nie sú) sa bez výbavy z lietajúceho stroja znesiete na ľubovoľné miesto na mape, kde začína horúčkovitý súboj o holý život. Samozrejmosťou je aj neustále sa zmenšujúca zóna, ktorá vás núti k pohybu a všetkých hráčov tak nenápadne smeruje do rovnakého bodu. Posledný žijúci tím vyhráva. Jednoducho klasika. Asi najväčšou otázkou ale zostáva, stojí hrateľnosť Apex Legends vlastne za to?

Apex Legends; gameplay: Gibraltár Apex Legends; gameplay: Bangalore Apex Legends; gameplay: Caustic

Hrdinovia a ich schopnosti sú kľúčovým elementom Apex Legends. Autori sa však dušujú, že počet charakterov sa časom ešte rozrastie.

Svižné akcie, odolná hrateľnosť, chybový matchmaking

Osobne si myslím, že Apex Legends si vašu pozornosť určite zaslúži. Hrateľnosť je zábavná, strieľanie veľmi uspokojivé, ovládanie presné, súboje dynamické a napínavé. Zbrane budú fanúšikom Titanfall určite povedomé, respektíve to bude skôr ako stretnutie so starými známymi. Nenarazil som totiž na jedinú pušku alebo pištoľ, ktorú by som z pôvodných hier nepoznal.

Trochu inak ale v Apex Legends funguje oživovania vašich spoluhráčov. Pokiaľ totiž váš kolega padne a nepriateľ ho stačí „doraziť“, máte ešte možnosť zobrať jeho „dáta“ v podobe malej kartičky a tú odniesť k špeciálnemu majáku. Z toho potom zavoláte výsadkovú loď, ktorá vášho priateľa vráti na bojisko. Výsadok je však vidieť z veľkej diaľky a čo viac, oživený hráč v záhrobí prichádza o všetku svoju nazbieranú výbavu. Jeho zmŕtvychvstanie teda nebude práve ružové.

Apex Legends; gameplay: oživenie

Oživenie funguje na rozdiel od ostatných battle royale hier trochu inak. Na jednej strane máte viac možností ako oživiť padlých spoluhráčov, na druhú stranu tým prezradíte lokáciu celého tímu.

Trochu nešťastný je ale trochu problematický matchmaking, Apex Legends som skúšal na PC i PS4 a v oboch prípadoch nešlo o bezproblémový zážitok. Po jednotlivých zápasoch ma hra samovoľne vyhodila z partie, pripojenie k serverom občas vypadávalo a tak podobne. Dá sa ale predpokladať, že podobné neduhy sa časom vychytajú.

Free to play AAA titul so všetkým

Apex Legends môžete kúpiť za veľmi sympatickú cenu – rovných nula eur. Čo je príjemné, táto cenovka avšak so sebou nesie daň v podobe mikrotransakcií, ktorým sa jednoducho v dnešnej dobe nedá uniknúť, zvlášť v titule zaštítený vydavateľom EA. Áno, môžete tu teda utrácať reálne peniaze za kozmetické predmety, či už ide o skiny vašich hrdinov, či výbavy, gestá, hlášky, alebo špeciálne animácie.

Apex Legends; gameplay: mikrotransakcie Apex Legends; gameplay: loot boxy Apex Legends; gameplay: kozmetika

Mikrotransakcie a lootboxy sú daňou za guľatú nulu na cenovke Apex Legends. Na druhú stranu si za reálne peniaze zaobstaráte len kozmetické predmety, ktoré nemajú žiadny vplyv na hrateľnosť.

Niektoré predmety budú k dispozícii za herné menu alebo reálne peniaze, prípadne pôjdu craftovať zo súčiastok získaných hraním. Spočiatku je to trochu mätúce, musím ale uznať, že mikrotransakcie sú tu postavené celkom rozumne. Do ich kúpy vás nikto nenúti a ani omylom z hry nerobia pay to win titul, čo je asi jediný správny prístup k tejto citlivej záležitosti. Uvidíme však, ako bude tento systém vyzerať za pár mesiacov. Snáď bude EA svoje nenechavé hamižné ručičky držať od Apex Legends ďalej (EA nemalo vo vývoji hry podľa všetkého žiadne slovo).

Musím ale štúdiu Respawn Entertainment na záver týchto dojmov vystrihnúť poklonu. Úplne zadarmo nám totiž dali po stránke hrateľnosti a väčšiny mechanizmov vyladený AAA titul, ktorý by iní bez ostychu predávali za 60 dolárov a ešte by ho narvali agresívnymi mikrotransakciami od hlavy po päty v snahe zo svojich zákazníkov vytiahnuť ešte nejaké to euro navyše.

Apex Legends; gameplay: mapa

Herná mapa je slušne rozľahlá aj prekvapivo variabilná, čo sa prostredia týka. Narazíte tak na zelené lesy, vyprahnuté púšte a opustené vojenské základne či mestečká.

Apex Legends sa tak na začiatku svojej cesty profiluje ako vzorový príklad správne vyladenej free to play hry a fanúšikov vďaka tomu zbiera veľmi rýchlo. A ja sa ani nečudujem. Pokiaľ sa totiž tento titul dočká zo strany tvorcov patričnej starostlivosti, dosť možno pred nami stojí ďalší budúci míľnik svojho žánru. Celkom odvážne vyhlásenie na adresu len pár dni starej hry, že?

Tieto dojmy z hrania boli napísané pre PS4 verzii.

• Zdroje: Vlastné

iPozrite sa na všetky články z hernej sekcie. Ďalšie novinky zo sveta hier, esportu a technológií nájdete na facebooku a instagramu Alza Gaming.

HW nároky pre Apex Legends PC


Minimálne HW požiadavky Odporúčané HW požiadavky
Operačný systém Windows 10 64-bit Windows 10 64-bit
Procesor Intel Core i3-6300 3.8GHz/AMD FX-4350 4.2 GHz Quad-Core Intel Core i5-3570K
Grafická karta NVIDIA GeForce GT 640/AMD Radeon HD 7700 NVIDIA GeForce GTX 970/AMD Radeon R9 290
DirectX
Operačná pamäť 6 GB 8 GB
Pevný disk 30 GB 30 GB

S akým herným PC na Apex Legends?

Chcete si uľahčiť výber? Nižšie pre vás máme tipy na vhodné herné počítače podľa náročnosti.

Alza GameBox GTX1060

Minimálne požiadavky:

Alza GameBox GTX1060

Alza GameBox GTX1070Ti

Odporúčané požiadavky:

Alza GameBox GTX1070Ti

Alza GameBox RTX2080

Pre náročných:

Alza GameBox RTX2080

i Mohlo by vás zaujímať

Apex Legends vychádza 4. februára 2019 na PC, PS4 a Xbox One. O novinkách vás budeme informovať.



Na vašom súkromí nám záleží

My, spoločnosť Alza.cz a.s., IČO 27082440, používame súbory cookies na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom o. i. aj na personalizáciu obsahu našich webových stránok. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte s využívaním cookies a predaním údajov o správaní na webe na zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch.

Viac informácií
Rozumiem Podrobné nastavenia Odmietnuť všetko
P-DC1-WEB04