Obnoviť stránku

Ako vybrať najlepšiu panvicu Tescoma

Aktualizované

Vybrať do kuchyne tú správnu panvicu, na ktorú sa jedlo neprichytáva, ľahko sa po použití čistí a je aj dostatočne priestranná, nie je jednoduché. Poradíme vám, ako sa zorientovať v ponuke panvíc Tescoma a podľa akých parametrov si vybrať ideálnu panvicu práve pre vás a vašu rodinu.

Ako vybrať panvicu

Podľa čoho vyberať panvicu

Ideálna panvica môže byť pre každého jednotlivca a domácnosť iná, napriek tomu existuje niekoľko parametrov, podľa ktorých sa pri výbere riadiť, patria sem:

  1. Typ sporáka
  2. Veľkosť a hĺbka panvice
  3. Povrch panvice
  4. Vyhotovenie rukoväte
  5. Údržba a čistenie

Grilovacie panvice

Tescoma Panvica grilovacia 26x26cm SmartCLICK 605066.00

Tescoma grilovacia panvica SmartClick s odnímateľnou rukoväťou. Panvica, zapekacia misa a pekáč v jednom. Vhodná pre všetky typy...

Viac
53,90 €

Typ sporáka

Výber správnej panvice začína pri sporáku. Väčšina panvíc je v dnešnej dobe vhodná na používanie na elektrickom, plynovom aj sklokeramickom.

Plynový, elektrický alebo indukčný sporák

Ak máte indukčný sporák, uistite sa, že vaša nová panvica je vybavená oceľovým dnom.

i Všetky panvice Tescoma uvedené v tomto článku sú vhodné na použitie so všetkými typmi sporákov, vrátane indukčného.

Veľkosť a hĺbka panvice

Budete variť iba pre seba alebo aj pre svoju rodinu a hostí? Podľa svojej odpovede vyberajte veľkosť panvice. Ak varíte len pre seba, stačiť by vám mohla niektorá z panvíc s priemerom 20 – 24 cm. Naopak, ak pripravujete jedlo pre celú rodinu, budete potrebovať priestrannú panvicu. Panvica s priemerom 28 cm poskytuje dostatok miesta na prípravu až 4 plátkov mäsa.

Taká je napríklad panvica Tescoma Smart Click 28 cm, ktorá navyše poslúži rovnako dobre aj ako zapekacia misa či pekáč.

Ak budete na panvici pripravovať čínske jedlá alebo iné mäsové či zeleninové zmesi, nezabúdajte na dostatočnú hĺbku panvice. Na plytkej panvici sa vám nebude jedlo pohodlne pripravovať, z panvice bude vypadávať a nedocielite s ňou výsledky ako s panvicou určenou priamo na prípravu čínskych jedál. Medzi obľúbené hlboké panvice patria nielen vďaka svojmu „3D“ povrchu špičkové panvice PRESIDENT Stone.

Palacinkové panvice

TESCOMA Panvica na palacinky PRESTO 25 cm

Chcete si urobiť tie najlepšie palacinky? Potom musíte siahnuť po panvici na palacinky PRESTO s priemerom 25 centimetrov. Pripálenia sa báť nemusíte...

Viac
14,90 €
Tescoma Panvica na palacinky 26cm i-PREMIUM 602036.00

Úplná kvalita a originalita sa skrýva v panvici na palacinky Tescoma i-PREMIUM! Pýtate sa, čím je tak výnimočná?...

Viac
35,90 €

V ponuke značky Tescoma neprehliadnite panvicu WOK President. So svojimi 8 cm na výšku, trojvrstvovým sendvičovým dnom a nerezovým vyhotovením sa radí medzi špičku na prípravu ázijských špecialít.

Povrch panvice

Za kvalitu materiálu sa oplatí si priplatiť, a v prípade povrchu panvíc to platí dvojnásobne. Kvalitný materiál zaistí vášmu kuchynskému pomocníkovi nielen dlhú životnosť, ale aj zdravotnú neškodnosť. Pri varení sa nebudete musieť obávať, že povrch panvice do vášho jedla uvoľňuje nežiaduce látky. Pokrmy sa k nepriľnavému dnu a stenám nebudú lepiť, vďaka tomu bude ľahké aj umývanie.

Tescoma Smart Click Panvica

Všetky panvice Tescoma sa pýšia všetkými vyššie uvedenými atribútmi a niektoré aj funkciami navyše. Tescoma iPremium Stone napríklad vďaka antiadhéznemu povlaku umožňuje použitie s kovovým kuchynským náradím.

Mimoriadne odolné sú tiež panvice s titánovým povrchom TitanPOWER. Pozornosť si zaslúžia aj panvice z dizajnovej edície riadu Bordeaux – oslnia nielen červenou farbou a kvalitným antiadhéznym povrchom, ale najmä výstupkami na vnútornej strane pokrievky, ktoré zaistia rovnomerné odkvapkávanie pary späť do hrnca – pokrm sa vďaka nej nevysušuje a zostáva šťavnatý.

Panvica alebo zapekacia misa? S odnímateľnou rukoväťou Smart Click je možné oboje

Chcete, aby vaša nová panvica slúžila aj ako zapekacia misa? Vyberte si panvicu Tescoma Smart Click s odnímateľnou rukoväťou. Po skončení varenia odcvaknite rukoväť, vložte panvicu s pokrmom do rúry a zapekajte do zlatista.

i Do konca novembra zakúpite na Alza.sk všetky panvice so systémom Tescoma Smart Click s odnímateľnou rukoväťou za výhodnú cenu!

Klasické panvice

Tescoma Panvica 26 cm i-PREMIUM Stone 602426.00

Tescoma Panvica 26 cm i-PREMIUM Stone 602426.00 je výnimočná svojím prvotriednym antiadhéznym povlakom, ktorý má charakter nelešteného, prírodného kameňa.

Viac
45,90 €
TESCOMA Panvica hlboká GrandCHEF 28 cm, 2 úchyty

Užite si varenie naplno a pripravte svoje pokrmy v hlbokej panvici Tescoma Grandchef s priemerom 28 cm, ktorá je vybavená dvoma úchytmi.

Viac
36,90 €
Tescoma Panvica 30 cm i-PREMIUM Stone 602430.00

Panvica Tescoma i-PREMIUM Stone 30 cm má nepriľnavý povrch s charakterom prírodného nelešteného kameňa. Chcete oslniť návštevu alebo svojho partnera...

Viac
53,90 €
Tescoma Panvica 20 cm i-PREMIUM Stone 602420.00

Úplná kvalita a originalita sa skrýva v masívnej panvici Tescoma i-PREMIUM Stone! Pýtate sa, čím je tak výnimočná? Predovšetkým svojím prvotriednym antiadhéznym...

Viac
35,90 €
TESCOMA Panvica GrandCHEF 28 cm, dlhá rukoväť

Užite si varenie naplno a pripravte svoje pokrmy v panvici Tescoma Grandchef s priemerom 28 cm, ktorá je vybavená dlhou rukoväťou.

Viac
31,90 €
Tescoma Panvica hlboká 28 cm i-PREMIUM Stone 602438.00

Jedinečná kvalita a originalita sa skrýva v masívnej panvici Tescoma i-PREMIUM Stone! Pýtate sa, čím je tak výnimočná?

Viac
53,90 €
Tescoma Panvica hlboká 28 cm SmartCLICK 605038.00

Radi zapekáte pokrmy, ktoré ste predtým upravili na panvici? Tescoma panvica SmartCLICK vám tento spôsob prípravy jedla ešte uľahčí...

Viac
62,90 €
Tescoma Panvica 28 cm SmartCLICK 605028.00

Radi zapekáte pokrmy, ktoré ste predtým upravili na panvici? Tescoma panvica SmartCLICK vám tento spôsob prípravy jedla ešte uľahčí...

Viac
62,90 €
TESCOMA Panvica 28 cm PRESIDENT 602628.00

Veľká panvica President vyniká svojim univerzálny použitím. Je vhodná na všetky typy sporákov...

Viac
62,90 €
TESCOMA Panvica GrandCHEF priemer 32 cm, dlhá rukoväť

Naozaj veľká panvica pre veľkú rodinu Tescoma GrandCHEF s priemerom 32 cm je predurčená na prípravu veľkého množstva jedla ako na sporáku,...

Viac
42,90 €
Tescoma Panvica 24 cm SmartCLICK 605024.00

Radi zapekáte pokrmy, ktoré ste predtým upravili na panvici? Tescoma Panvica 24 cm SmartCLICK 605024.00 vám tento spôsob prípravy jedla ešte uľahčí.

Viac
57,90 €
Tescoma Panvica na ryby oválna 26 cm SmartCLICK 605076.00

Radi zapekáte pokrmy, ktoré ste predtým upravili na panvici? Tescoma oválna panvica na ryby SmartCLICK 26 cm vám tento spôsob prípravy jedla ešte uľahčí.

Viac
57,90 €
TESCOMA Pánev GrandCHEF priemer 32 cm, 2 úchyty

Naozaj veľká panvica pre veľkú rodinu Tescoma GrandCHEF s priemerom 32 cm má dve praktické nerezové úchytky a je predurčená k príprave veľkého množstva jedla ako na sporáku, tak v rúre...

Viac
38,90 €
Tescoma Panvica grilovacia 26 × 26 cm i-PREMIUM Stone 602466.00

Kvalita a originalita sa skrýva v masívnej panvici Tescoma i-PREMIUM Stone! Pýtate sa, čím je tak výnimočná? Predovšetkým svojim prvotriednym antiadhéznym povrchom.

Viac
44,90 €

Údržba a čistenie

Zabudnite na to, že panvica sa musí umývať výhradne ručne. Povrch moderných panvíc Tescoma je dostatočne odolný proti poškodeniu, bez výčitiek preto svoju novú panvicu môžete umývať v umývačke spoločne s ostatným riadom.

Ponuka kuchynských pomocníkov od Tescomy

P-DC1-WEB26