YANKEE CANDLE
We can deliver YANKEE CANDLE products on the same day! Most products are in stock, so you don't have to wait. Place your order from the comfort of your home and have it delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Why shop anywhere else but on Alza.cz?
Continue
All from 487
YANKEE CANDLE Signature Balsam & Cedar Fireside 567g
New arrival
35.57 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - wood scent, - 6.27 €/100 g
YANKEE CANDLE Signature Amethyst Moon 567g
New arrival
35.57 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - floral scent, - 6.27 €/100 g
YANKEE CANDLE Signature Woodland Spice 37g
New arrival
5.42 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - fruit scent, - 14.65 €/100 g
YANKEE CANDLE Serene Peaceful Lavender & Sea Salt 17 ml
50.90 €
In stock 1 pcs
Aroma Diffuser - container volume: 17ml, timer and automatic shutdown, recommended room size: 30m2, colour: white and brown
YANKEE CANDLE Pebble Grey Lillac
8.39 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Aroma Lamp - with metal base and ceramic bowl
YANKEE CANDLE Pebble Pure Cashmere
8.29 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Aroma Lamp - with metal base and ceramic bowl
YANKEE CANDLE Ultrasonic Aroma Clean Cotton 10 ml
7.09 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Essential Oil - multi-component, cotton notes, can be used for: humidifiers, volume 10 ml - 7.09 €/10 ml
YANKEE CANDLE Ultrasonic Aroma Pink Sands 10 ml
7.99 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Essential Oil - multi-component, softwood, vanilla and musk notes, can be used for: humidifiers, volume 10 ml - 7.99 €/10 ml
YANKEE CANDLE Christmas Set 2025 aromatherapy lamp and scented waxes 12×22 g
43.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Aroma Lamp
YANKEE CANDLE Ultrasonic Aroma Midnight Jasmine 10 ml
7.09 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Essential Oil - single-component, jasmine notes, can be used for: humidifiers, volume 10 ml - 7.09 €/10 ml
YANKEE CANDLE Pebble Spa Blue
8.39 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Aroma Lamp - with metal base and ceramic bowl
YANKEE CANDLE Ultrasonic Aroma Black Cherry 10 ml
Discounted -6 %
7.09 €
7.59 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Essential Oil - single-component, cherry notes, can be used for: humidifiers, volume 10 ml - 7.09 €/10 ml
YANKEE CANDLE Soft Blanket 22 g
4.09 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Aroma Wax - fruit scent
YANKEE CANDLE Signature Clean Cotton 100 ml
18.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Reed Diffuser - fresh fragrance with a lasting power of 70 d, glass container, 6 sticks, stick length 20 cm, volume 100 ml
YANKEE CANDLE Clean Cotton 22 g
4.09 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Aroma Wax - fresh scent
YANKEE CANDLE Signature Clean Cotton 200 ml
10.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Diffuser Refill - aroma cotton, volume 200 ml - 54.50 €/1 l
YANKEE CANDLE Ultrasonic Aroma Lemon Lavender 10 ml
Discounted -5 %
7.09 €
7.49 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Essential Oil - single-component, lavender notes, can be used for: humidifiers, volume 10 ml - 7.09 €/10 ml
YANKEE CANDLE Lemon Lavender 22 g
4.09 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Aroma Wax - fresh scent
YANKEE CANDLE Signature Amber & Sandalwood 200 ml
11.90 €
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Diffuser Refill - aroma amber and woody notes, volume 200 ml - 59.50 €/1 l
YANKEE CANDLE Cinnamon Stick 22 g
4.09 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Aroma Wax - spicy scent
YANKEE CANDLE Vanilla Cupcake 22 g
4.09 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Aroma Wax - fresh scent
YANKEE CANDLE Midsummer Night 22 g
4.09 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Aroma Wax - fresh scent
YANKEE CANDLE Signature Ocean Air 200 ml
12.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Diffuser Refill - aroma amber, jasmine, sandalwood and ozone, volume 200 ml - 64.50 €/1 l
YANKEE CANDLE Black Cherry 22 g
4.09 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Aroma Wax - fruit scent