Trek'n eat
We can deliver Trek'n eat products on the same day! Most products are in stock, so you don't have to wait. Place your order from the comfort of your home and have it delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Why shop anywhere else but on Alza.cz?
Continue
All from 75
Trek'n eat Emergency Food Oat drink 1000g
49.89 €
In stock > 5 pcs at the supplier's
MRE - Meal Ready To Eat, drink, energy value per 100 g: 1717 kJ, weight 1000g - 49.89 €/1 kg
Trek'n eat Emergency Food Carrot cubes 400 g
20.01 €
In stock 2 pcs at the supplier's
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1147 kJ, weight 400g - 50.03 €/1 kg
Trek'n eat Emergency Food Potato pan with golden onions 550 g
31.55 €
In stock > 5 pcs at the supplier's
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1725 kJ, weight 550g - 57.36 €/1 kg
Trek'n eat Emergency Food Couscous 700 g
15.89 €
In stock 5 pcs at the supplier's
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1428 kJ, weight 700g - 22.70 €/1 kg
Trek'n eat Emergency Food Labuznicky bits with wild mushrooms and pasta 600 g
33.90 €
In stock 5 pcs at the supplier's
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1608 kJ, weight 600g - 56.50 €/1 kg
Trek'n eat Emergency Food Protein porridge 500 g
30.25 €
In stock 3 pcs at the supplier's
MRE - Meal Ready To Eat, breakfast, energy value per 100 g: 1624 kJ, weight 500g - 60.50 €/1 kg
Trek'n eat Emergency Food Chicken sauté with aromatic curry rice 700 g
45.91 €
In stock 4 pcs at the supplier's
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1599 kJ, weight 700g - 65.59 €/1 kg
Trek'n eat Emergency Food Pasta with crispy chicken, cream and spinach 500 g
31.55 €
In stock 5 pcs at the supplier's
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1645 kJ, weight 500g - 63.10 €/1 kg
Trek'n eat Emergency Food Spicy Chili con Carne 600 g
48.27 €
In stock > 5 pcs at the supplier's
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1511 kJ, weight 600g - 80.45 €/1 kg
Trek'n Eat All Day Food Pack Type 1
48.81 €
In stock 2 pcs at the supplier's
Shelf-Stable Nutritionally Balanced Food - all-day tactical ration of food and drinks, freeze-dried food, shelf life 5 years
Trek'n Eat All Day Food Pack Type 5 (vegetarian)
48.81 €
In stock 2 pcs at the supplier's
Shelf-Stable Nutritionally Balanced Food - all-day tactical ration of food and drinks, freeze-dried food, shelf life 5 years
Trek'n Eat All Day Food Pack Type 4 (vegetarian)
48.81 €
In stock 2 pcs at the supplier's
Shelf-Stable Nutritionally Balanced Food - all-day tactical ration of food and drinks, freeze-dried food, shelf life 5 years
Trek'n Eat All Day Food Pack Type 3
48.81 €
In stock 2 pcs at the supplier's
Shelf-Stable Nutritionally Balanced Food - all-day tactical ration of food and drinks, freeze-dried food, shelf life 5 years
Trek'n Eat All Day Food Pack Type 2
48.81 €
In stock 2 pcs at the supplier's
Shelf-Stable Nutritionally Balanced Food - all-day tactical ration of food and drinks, freeze-dried food, shelf life 5 years
Trek'n Eat Emergency Food Vanilla flavoured milk rice 800 g
30.25 €
In stock 5 pcs at the supplier's
MRE - Meal Ready To Eat, dessert, energy value per 100 g: 1729 kJ, weight 800g - 37.81 €/1 kg
Trek'n Eat Emergency Food Long Grain Rice 500 g
16.93 €
In stock 5 pcs at the supplier's
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1541 kJ, weight 500g - 33.86 €/1 kg
Trek'n Eat Emergency Food Cologne 450 g
16.93 €
In stock > 5 pcs at the supplier's
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1528 kJ, weight 450g - 37.62 €/1 kg
Trek'n eat Emergency Food Semolina dessert 600 g
29.55 €
In stock 3 pcs at the supplier's
MRE - Meal Ready To Eat, dessert, energy value per 100 g: 1654 kJ, weight 600g - 49.25 €/1 kg
Trek'n eat Emergency Food Pasta with beef in fragrant spices, hunting style 600 g
42.43 €
In stock > 5 pcs at the supplier's
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1746 kJ, weight 600g - 70.72 €/1 kg
Trek'n eat Emergency Food Moroccan couscous with vegetables 700 g
38.69 €
In stock 5 pcs at the supplier's
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1465 kJ, weight 700g - 7.74 €/pcs - from 55.27 €/1 kg
Trek'n eat Emergency Food Tomato soup 700 g
35.64 €
In stock 2 pcs at the supplier's
MRE - Meal Ready To Eat, soup, energy value per 100 g: 1357 kJ, weight 700g - 0.96 €/pcs - from 50.91 €/1 kg
Trek'n eat Cheese noodles with fried onions 1000+ kcal
13.89 €
In stock > 10 pcs at the supplier's
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1754 kJ, weight 240g - 57.88 €/1 kg