Dried Fruit
Dried Fruit – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.sk.
Continue
All from 59
Allnature Goji - Dried Chinese Custard 1000 g
19.50 €
19.50 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Fruit - goji, 1000 g - 19.50 €/1 kg
Bery Jones Fruit chips apple with cinnamon 100g
Great price
5.99 €
59.90 €/kg
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Healthy Crisps - without artificial additives, lactose free, gluten free, no added sugar and vegan, allergens: groundnuts (peanuts) and peanut products and nuts and nut products...
NATU Lyophilised coconut slices 35 g
4.49 €
128.29 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Fruit -, 35 g - 128.29 €/1 kg
Bery Jones Dried Dates Deglet Nour 1kg
Great price
8.49 €
8.49 €/kg
In stock > 5 pcs
Dried Fruit - dates, 1000 g - 8.49 €/1 kg
Bery Jones Mango slices without SO2 1000g
Great price
21.90 €
21.90 €/kg
In stock > 5 pcs
Dried Fruit - mango, 1000 g - 21.90 €/1 kg
BIG BOY Dark chocolate covered cherries 190g by @kamilasikl
9.39 €
49.42 €/kg
Currently Unavailable
Dried Fruit - sour cherries in chocolate, 190 g - 49.42 €/1 kg
Bery Jones Fruit chips 100g
Great price
5.99 €
59.90 €/kg
Currently Unavailable
Healthy Crisps - allergens: nuts and nut products (all types of nuts), 307 kcal per 100 g, weight 100 g - 59.90 €/1 kg
True Dates Pistachio flavoured dates 100 g
2.31 €
23.10 €/kg
Currently Unavailable
Dried Fruit - dates, 100 g - 23.10 €/1 kg
Mixit crunchies - Raspberry chocolate crumble with almonds, 140 g
7.33 €
52.36 €/kg
Currently Unavailable
Dried Fruit - raspberry, 140 g - 52.36 €/1 kg
GRIZLY Dates Medjool with stone 1000 g
17.36 €
17.36 €/kg
Currently Unavailable
Dried Fruit - dates, 1000 g - 17.36 €/1 kg
True Dates Peach Flavoured Dates 100 g
from
2.40 €
28.80 €/kg
Currently Unavailable
Dried Fruit - dates, 100 g - from 28.80 €/1 kg
In the category Dried Fruit on Alza.sk, we currently have a total of 59 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Sušené ovoce
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Aszalt gyümölcsök