Cheap healthy Eating
On this page you will find healthy Eating at the lowest prices, more so all healthy Eating ranked from the lowest to the highest price. It will be easier to see products that are now marked at their lowest price. The item with the lowest price in this category is GRIZLY Rice flour 500 g marked at 1.89 € incl. VAT. Is this what you’re looking for?
All from 1,106
BIG BOY Protein Granola Sweet And Salty 360g
9.19 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Granola - flavour caramel, weight 350 g, energy value per 100 g is 486 kcal - 25.53 €/1 kg
BIG BOY Rice porridge Sweet and Salty with salted caramel flavour 350g
9.19 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Porridge , energy value per 100g: 425 kcal - 26.26 €/1 kg
Allnature Coconut oil BIO 1000ml
Great price
9.19 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Oil - coconut, 100% natural cold-pressed oil, melts from 23 °C, versatile use, volume 1000 ml - 9.19 €/1 l
GRIZLY Cashew cream 100% fine 500 g
Amazing Deal
9.39 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nut Cream - smooth, cashew, natural, 15.3 g protein per 100 g, 574 kcal per 100 g, gluten-free, palm oil-free, weight 500 g - 18.78 €/1 kg
Allnature Organic Pumpkin seed oil 250 ml
9.39 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Oil - pressed from organic seeds - 37.56 €/1 l
BIG BOY Dark chocolate covered cherries 190g by @kamilasikl
9.39 €
Currently Unavailable
Dried Fruit - sour cherries in chocolate, 190 g - 49.42 €/1 kg
Mixit Peanuts from the oven - Kampot pepper and honey 160g
9.40 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nuts - cashew spicy and in honey, 160 g - 58.75 €/1 kg
BIG BOY Raspberry cheesecake porridge 350 g
9.49 €
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Porridge , energy value per 100g: 399 kcal
BIG BOY Bigerska 220 g Sweet peanut cream with cocoa and salted caramel
9.49 €
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nut Cream - crunchy, hazelnut, cocoa and salted caramel flavour, 15 g protein per 100 g, 542 kcal per 100 g, weight 408 g - 23.26 €/1 kg
Powerlogy Upgraded Keto Granola Strawberry 350 g
Great price
9.49 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Granola - strawberry flavour, weight 350 g, energy value per 100 g is 497 kcal - 27.11 €/1 kg
Powerlogy Upgraded Probio Oatmeal Dark Chocolate 350 g
Great price
9.49 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Oatmeal , energy value per 100g: 357 kcal
Powerlogy Upgraded Protein Oatmeal Cacao & Peanut 350 g
Great price
9.49 €
Currently Unavailable
Oatmeal , energy value per 100g: 410 kcal
Powerlogy Upgraded Low Carb Granola Chocolate Strawberry 350 g
Great price
9.49 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Granola - chocolate and strawberry flavour, weight 350 g, manufacturer's energy value per 100 g is 447 kcal - 27.11 €/1 kg
Powerlogy Upgraded Protein Oatmeal Strawberry 350 g
Great price
9.49 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Oatmeal , energy value per 100g: 415 kcal
Bery Jones Peanuts XL in wasabi slightly spicy 750g
Great price
9.49 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nuts - spicy peanuts and wasabi, 750 g - 12.65 €/1 kg
Vilgain Protein Granola salted caramel with white chocolate 350 g
9.49 €
Currently Unavailable
Granola - flavour salted caramel, weight 350 g, energy value per 100 g is 490 kcal - 27.11 €/1 kg
Bery Jones Lyophilised strawberries in dark chocolate 250g
Great price
9.49 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Freeze-Dried Fruit - intense and balanced combination of flavours, freeze-dried strawberries retain their colour, taste and nutritional values, thick layer of dark chocolate (88%)...
Bery Jones White Chocolate Zabaione Almonds with eggnog flavour 250g
Great price
9.49 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nuts - roasted almond kernels coated in white chocolate with egg liqueur flavour (76%), perfect with coffee, as a dessert, or as an original gift, ideal for special occasions and...
Bery Jones Cranberries Sweetened with Cane Sugar Canada BIO 500g
Great price
9.49 €
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Fruit - cranberries, 500 g - 18.98 €/1 kg
Mixit Chocolate porridge with pecans 520 g
9.49 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Rice Porridge , energy value per 100g: 448,16 kcal - 18.25 €/1 kg
Lifelike Twister Vanilla ELI 300g
9.49 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nut Cream - crunchy, mixed nut, vanilla flavour, 14.7 g protein per 100 g, 558 kcal per 100 g, weight 300 g - 31.63 €/1 kg
NATU Vanilla cashews with coconut 300 g
9.49 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nut Cream - crunchy, cashew, vanilla and coconut flavour, 18 g protein per 100 g, 595 kcal per 100 g, gluten-free, palm oil-free, weight 300 g - 31.63 €/1 kg
Mixit Big crispy strawberry 100g
9.49 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Freeze-Dried Fruit -, 100 g - 94.90 €/1 kg
Mixit Porridge by Adam Ondra 400g
9.49 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Porridge , energy value per 100g: 448,31 kcal - 23.73 €/1 kg
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Zdravá výživa
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Egészséges ételek