Cheap functional Beverages
On this page you will find functional Beverages at the lowest prices, more so all functional Beverages ranked from the lowest to the highest price. It will be easier to see products that are now marked at their lowest price. The item with the lowest price in this category is English Tea Shop Tea mix Premium quality 34g, 20 pcs organic ETS20 marked at 4.69 € incl. VAT. Is this what you’re looking for?
All from 39
English Tea Shop Tea mix Premium quality 34g, 20 pcs organic ETS20
4.69 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - organic, British brand, great gift, box of 20 bags, 5 flavours, tea mix - 0.23 €/pcs - from 137.94 €/1 kg
Ye-ba Yerba Mate 100% 250 g
6.09 €
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - maté, loose, tea blend, weight 250 g - 24.36 €/1 kg
GymBeam VanaVita BIO Yerba Mate powder 100 g
6.49 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - maté, loose, single-species, weight 100 g - 64.90 €/1 kg
Ye-ba Yerba Mate Lemon 250 g
6.49 €
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - mate, loose, tea blend, weight 250 g, composition lemon - 25.96 €/1 kg
Vilgain Yerba maté BIO con palo 500 g
7.79 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 15.58 €/1 kg
Tea Garden Mate La Traviata 90 g
8.21 €
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - mate, sprinkled, tea blend, Brazilian, weight 90 g, composition of holly, strawberry and rhubarb - 91.22 €/1 kg
Tea Garden Mate Carnival 90 g
8.21 €
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - mate, sprinkled, tea blend, Brazilian, weight 90 g, composition of holly, Chocolate, grunts, cocoa and sunflower - 91.22 €/1 kg
English Tea Shop Super Goodies gift box 12x1,5g
8.59 €
On the way > 5 pcs
Expected 05/10/2026
Tea Tea, Bio, British brand, a great gift, 12 pyramids of syp tea, 3 flavours - 477.22 €/1 kg
Yuzu Grep 550 g
9.99 €
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Syrup - suitable for hot drinks or healthy lemonade, for making mixed alcoholic and non-alcoholic drinks or for spreading on pancakes, exotic aroma and taste, weight 550 g -...
GymBeam Ginger Shot 6 x 50 ml
10.86 €
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Ginger shot – form: shots, energy value: 250 kcal - 1.81 €/pcs - from 36.20 €/1 l
YURAMI Hallabong 550 g
11.23 €
Currently Unavailable
Syrup - Hallabong, a Korean mandarin from Jeju Island, with a very sweet flavour and high levels of vitamin C, antioxidants and fibre; it boosts the immune system and promotes...
YURAMI Ginger 550 g
11.29 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Syrup - a traditional ginger base rich in vitamins and minerals; supports the immune system, digestion and respiratory health; suitable for use in both hot and cold drinks,...
YURAMI Passion Fruit 550 g
11.29 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Syrup - produced using the traditional method of macerating passion fruit pieces in sugar; contains both pulp and seeds; a rich source of vitamins A, B and C, fibre, iron and...
YURAMI Yuzu 550 g
11.29 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Syrup - traditionally prepared in Korea, with a history stretching back over a thousand years; contains three times more vitamin C than lemons; rich in antioxidants to support the...
YURAMI Lemon 550 g
New arrival
11.29 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Syrup - a concentrated formula with a balanced sweet-and-sour lemon flavour; high in vitamin C to support the immune system and metabolism; suitable for both hot and cold drinks...
YURAMI Grapefruit 550 g
11.29 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Syrup - the bittersweet flavour of grapefruit, a source of vitamins C, B1 and K, as well as natural flavonoids to boost immunity; suitable for both cold and hot drinks and dishes -...
YURAMI Yuzu and Ginger 550 g
New arrival
11.69 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Syrup - a combination of yuzu citrus and ginger extract, containing up to 2.5 times more vitamin C than lemon, with a warming and invigorating effect, boosts the immune system,...
YURAMI Passion Fruit and Ginger 550 g
11.69 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Syrup - a combination of passion fruit and ginger extract; a sweet-and-sour, exotic flavour with a subtle spiciness; boosts immunity and vitality; suitable for making both hot...
YURAMI Lemon and Ginger 550 g
New arrival
11.69 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Syrup - a blend of lemon and ginger extract, with a delicately spicy and refreshing flavour; helps boost the immune system when suffering from a cold or feeling tired; suitable for...
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Funkční nápoje
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Egészséges italok