SOMAT
We can deliver SOMAT products on the same day! Most products are in stock, so you don't have to wait. Place your order from the comfort of your home and have it delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Why shop anywhere else but on Alza.cz?
Continue
All from 45
Somat Dishwasher polish duopack 2 x 750ml
7.99 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dishwasher Rinse Aid does not leave drops of dried water, protects against limescale - 5.33 €/1 l
Somat Dishwasher salt 1,5kg
2.49 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dishwasher Salt protection against limescale, prolongs the life of the dishwasher - 1.66 €/1 kg
SOMAT Excellence 5in1, 65 pcs
17.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dishwasher Tablets - combined, Somat Excellence, 65 pc(s) in package - 0.28 €/1 pc(s)
SOMAT All in 1 Extra Lemon & Lime 75 pcs
14.79 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dishwasher Tablets - combined, All in 1, 75 pc(s) in package - 0.20 €/1 pc(s)
SOMAT Excellence 5in1, 130 pcs
39.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dishwasher Tablets - combined, Somat Excellence, 130 pc(s) in package - 0.31 €/1 pc(s)
SOMAT Excellence Anti-Grease 90 doses, 1,62 l
17.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dishwasher Gel - for perfect cleanliness and shine, 1,62 l - 0.20 €/mytí - from 11.05 €/1 l
SOMAT Excellence Premium 5in1 Gel Anti Grease 60 doses, 2× 540 ml
14.79 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dishwasher Gel - for perfect cleanliness and shine, 1,08 l - 0.25 €/mytí - from 13.69 €/1 l
SOMAT All in One Extra Lemon 115 pcs
23.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dishwasher Tablets - fixed, All in 1, 115 pc(s) in package - 0.21 €/1 pc(s)
SOMAT 3in1 Lemon 88 pcs
17.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dishwasher Tablets - combined, Somat Excellence, 88 pc(s) in package - 0.20 €/1 pc(s)
SOMAT Classic Power Lemon 95 pcs
17.49 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dishwasher Tablets - combined, Classic, 95 pc(s) in package - 0.18 €/1 pc(s)
SOMAT All in One Extra Lemon 230 pcs
51.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dishwasher Tablets - fixed, All in 1, 230 pc(s) in package - 0.23 €/1 pc(s)
SOMAT Excellence Premium 5in1 Gel Anti Grease 114 doses, 3× 684 ml
24.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dishwasher Gel - for perfect cleanliness and shine, 2,052 l - 0.22 €/mytí - from 12.13 €/1 l
SOMAT Excellence 5in1, 80 pcs
21.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dishwasher Tablets - combined, Somat Excellence, 80 pc(s) in package - 0.27 €/1 pc(s)
SOMAT 3in1 Lemon 176 pcs
38.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dishwasher Tablets - combined, Somat Excellence, 176 pc(s) in package - 0.22 €/1 pc(s)
SOMAT All-in-1 Lemon & Lime 80 doses, 1,44 l
14.78 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dishwasher Gel - for perfect cleanliness and shine, 1,44 l - 0.18 €/mytí - from 10.26 €/1 l
SOMAT Excellence Anti-Grease 2× 2.052L (228 Washes)
52.69 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dishwasher Gel - for perfect cleanliness and shine, 4,104 l - 8.78 €/mytí - from 12.84 €/1 l
SOMAT Excellence 5in1, 160 pcs
51.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dishwasher Tablets - combined, Somat Excellence, 160 pc(s) in package - 0.32 €/1 pc(s)
Somat Dishwasher polish 750 ml
5.09 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dishwasher Rinse Aid - for high gloss without stains and lime deposits, polish with glassware protection - 6.79 €/1 l
Somat Deo Duo-Perls Lemon & Orange Dishwasher Freshener 60 Wash Cycles
3.39 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dishwasher Freshener - lemon aroma and long-lasting freshness in your dishwasher, neutralises unpleasant smells, one freshener lasts up to 60 wash cycles - 0.06 €/1 Cycle
SOMAT All in 1 Extra 100 pcs
Great price
19.09 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dishwasher Tablets - combined, All in 1, 100 pc(s) in package - 0.19 €/1 pc(s)
Somat Dishwasher cleaner in tablets 5 pcs
7.59 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dishwasher Cleaner can be used in the normal dishwashing cycle - 1.52 €/pcs
SOMAT All in 1 Extra 200 pcs
39.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dishwasher Tablets - fixed, All in 1, 200 pc(s) in package - 0.20 €/tableta - from 0.20 €/1 pc(s)
SOMAT dishwasher polish Lemon & Lime 750 ml
5.09 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dishwasher Rinse Aid not only provides an anti-water drop effect and protection against limescale, but also keeps your dishwasher sparkling with a fresh scent - 6.79 €/1 l
SOMAT Excellence Duo Hygienic Cleanliness 60 doses, 1.08 l
14.79 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dishwasher Gel - for perfect cleanliness and shine, 1,08 l - 0.25 €/mytí - from 13.69 €/1 l