AlzaPlus+ deals - Shower Gels for Men
Amazing discounts within your reach. All you need is an active AlzaPlus+ membership 🤩
- The offer is valid from 22nd of September 2026 to the 4th of October 2026.
- Full terms and conditions of the campaign can be found here.
All from 123
NIVEA MEN Fresh Energy Shower Gel 500 ml
from
4.85 €
1.08 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for men, suitable for oily, normal, combination and dry skin, cleaning and moisturising, paraben-free, 500 ml volume - from 1.08 €/100 ml
WELEDA MANDARINO DI CAPRI Shower Gel 200ml
7.59 €
3.80 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - Cleansing, for normal skin, fruity scent, natural and vegan, volume 200ml - 3.80 €/100 ml
CREMO Bourbon & Oak 473 ml
Amazing Deal
12.90 €
2.73 €/100 ml
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for men, suitable for normal skin, moisturising, softening and refreshing, 473 ml volume - 2.73 €/100 ml
NIVEA MEN Fresh Impact Shower Gel 500 ml
5.39 €
1.08 €/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for men, suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, cleaning, moisturising and softening, 500 ml volume - 1.08 €/100 ml
NIVEA Creme Soft Shower Gel 500ml
from
4.85 €
1.08 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - unisex, suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, moisturising and softening, 500 ml volume - from 1.08 €/100 ml
FA Men Shower Gel Sport 400 ml
4.39 €
1.10 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for men, suitable for oily, normal, combination and dry skin, cleaning and refreshing, ph neutral, formula: vegan, 400 ml volume - 1.10 €/100 ml
OLD SPICE Cold Spice 3in1 1 l
12.90 €
1.29 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for men, suitable for normal skin, cleaning and refreshing, 1000 ml volume - 1.29 €/100 ml
KNEIPP Shower Gel Goodbye Stress 200 ml
3.49 €
1.75 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - unisex, suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, cooling and refreshing, silicone-free, formula: vegan, 200 ml volume - 1.75 €/100 ml
OLD SPICE Epic Legend 1 l
9.79 €
0.98 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for men, suitable for normal skin, cleaning, paraben-free and silicone-free, 1000 ml volume - 0.98 €/100 ml
FA Cream&Oil Cacao 750 ml
from
5.58 €
0.83 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - unisex, suitable for sensitive, oily, normal, combination and dry skin, nourishing, softening and refreshing, perfect for: dry skin, formula: vegan, 750 ml volume -...
YVES ROCHER Argan & Rose 400 ml
8.09 €
2.02 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - unisex, suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, cleaning, moisturising and relaxation, no artificial colours, paraben-free and sulphate-free,...
PALMOLIVE MEN Red Energising 3in1 500 ml
4.49 €
0.90 €/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for men, suitable for sensitive, oily, normal, combination, dry and mature skin, cleaning, moisturising and refreshing, ph neutral, 500 ml volume - 0.90 €/100 ml
KUNDAL Eau Thermale Scrub Body Wash Violet Muguet 500 ml
Amazing Deal
13.39 €
Save 11.54 €
2.68 €/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - unisex, suitable for sensitive, oily, normal, combination, dry and mature skin, cleaning, exfoliating, moisturising, softening and soothing, perfect for: dry skin,...
YVES ROCHER Monoi 600 ml
10.39 €
1.73 €/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - unisex, suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, cleaning, moisturising and relaxation, no artificial colours, paraben-free and sulphate-free,...
NIVEA Shower Creme Aloe 750 ml
5.59 €
0.75 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - unisex, suitable for sensitive, oily, normal, combination, dry and mature skin, cleaning, nourishing, softening, softening and relaxation, with vitamins, 750 ml volume...
NIVEA MEN Active Energy Shower 500 ml
from
4.85 €
1.08 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for men, suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, antioxidant, relaxing and smoothing, no artificial colours, 500 ml volume - from 1.08 €/100 ml
NIVEA Lemongrass & Oil 250 ml
from
3.17 €
1.44 €/100 ml
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - unisex, suitable for normal, combination, dry and mature skin, cleaning, moisturising and protective, active ingredients include vitamin c, perfect for: irritated skin...
NIVEA MEN Protect & Care Shower Gel 2 × 500 ml
10.90 €
1.09 €/100 ml
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for men, suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, moisturising and soothing, active ingredients include aloe vera, no artificial colours, 1000 ml...
NIVEA MEN Deep Clean Shower Gel 250 ml
3.59 €
1.44 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for men, suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, moisturising, alcohol-free and no artificial colours, 250 ml volume - 1.44 €/100 ml
AXE Shower Gel Dark Temptation 250 ml
from
3.08 €
1.40 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for men, suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, moisturising and relaxing, no artificial colours, 250 ml volume - from 1.40 €/100 ml
CREMO Sage & Citrus 473 ml
14.90 €
3.15 €/100 ml
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for men, suitable for normal skin, moisturising, softening and refreshing, 473 ml volume - 3.15 €/100 ml
NIVEA MEN Sensitive Shower Gel 2 × 500 ml
9.90 €
0.99 €/100 ml
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for men, suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, moisturising, relaxing and soothing, 1000 ml volume - 0.99 €/100 ml
KNEIPP Lieblings Mensch 200 ml
Great price
3.49 €
Save 0.46 €
1.75 €/100 ml
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - unisex, suitable for sensitive, normal and dry skin, moisturising, regenerating and soothing, perfect for: irritated skin, dry skin and anti-ageing , paraben-free and...
FA Mystic Moments 750 ml
from
5.58 €
0.83 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - unisex, suitable for sensitive and normal skin, refreshing, formula: vegan, 750 ml volume - from 0.83 €/100 ml