AlzaPlus+ deals - Shower Gels for Men
Amazing discounts within your reach. All you need is an active AlzaPlus+ membership 🤩
- The offer is valid from 22nd of September 2026 to the 4th of October 2026.
- Full terms and conditions of the campaign can be found here.
All from 123
AXE Jungle Fresh 400 ml
from
3.61 €
1.02 €/100 ml
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for men, suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, cleaning and refreshing, 400 ml volume - from 1.02 €/100 ml
NIVEA MEN Fresh Kick Shower Gel 250 ml
from
3.17 €
1.44 €/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for men, suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, cleaning, moisturising, relaxing and refreshing, active ingredients include menthol, 250 ml...
OLD SPICE Rockstar 1 l
11.90 €
1.19 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for men, suitable for normal skin, cleaning, paraben-free and silicone-free, 1000 ml volume - 1.19 €/100 ml
BULLDOG Ginger & Ptchouli 500 ml
6.90 €
1.38 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for men, suitable for normal and dry skin, cleaning, moisturising and refreshing, sulphate-free, formula: vegan, 500 ml volume - 1.38 €/100 ml
FA MEN Shower Gel Red Cedarwood 400 ml
4.39 €
1.10 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for men, suitable for oily, normal, combination and dry skin, cleaning and refreshing, formula: vegan, 400 ml volume - 1.10 €/100 ml
FA Men Xtreme Sport Energy Boost 400 ml
4.39 €
1.10 €/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for men, suitable for normal skin, cleaning, regenerating and refreshing, formula: vegan, 400 ml volume - 1.10 €/100 ml
NIVEA Shower Rose & Almond Oil 750 ml
6.89 €
0.92 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - unisex, suitable for sensitive, oily, normal, combination, dry and mature skin, cleaning, nourishing, softening, softening and relaxation, 750 ml volume -...
KNEIPP Shower Gel Travel Morning Wake-up 75 ml
3.59 €
4.79 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for men, suitable for oily, normal, combination and dry skin, cleaning, moisturising and refreshing, active ingredients include panthenol , perfect for: dry skin,...
AXE Cherry Fizz 400 ml
5.99 €
1.50 €/100 ml
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for men, cleaning and moisturising, 400 ml volume - 1.50 €/100 ml
PALMOLIVE Men Intense Spice Up shower gel for men 500 ml
from
3.82 €
0.90 €/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for men, suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, cleaning and softening, 500 ml volume - from 0.90 €/100 ml
NIVEA Men Deep Shower gel 500 ml
from
4.85 €
1.08 €/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for men, suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, cleaning, softening and refreshing, 500 ml volume - from 1.08 €/100 ml
KNEIPP Me Time 200 ml
3.99 €
2 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for children unisex, suitable for normal skin, softening, perfect for: dry skin, 200 ml volume for children - 2 €/100 ml
OLD SPICE Cold Spice 3in1 400 ml
5.39 €
1.35 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for men, suitable for normal skin, cleaning and refreshing, 400 ml volume - 1.35 €/100 ml
FA MEN Spicy Bergamot 400 ml
4.39 €
1.10 €/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for men, suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, cleaning, formula: vegan, 400 ml volume - 1.10 €/100 ml
FA MEN Xtra Cool 2in1 400 ml
4.39 €
1.10 €/100 ml
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for men, suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, cleaning and refreshing, formula: vegan, 400 ml volume - 1.10 €/100 ml
KNEIPP You are wonderful 200 ml
3.49 €
1.75 €/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - unisex, suitable for normal skin, regenerating, nourishing and softening, alcohol-free and paraben-free, formula: vegan, 200 ml volume - 1.75 €/100 ml
AXE Blue Lavender 400 ml
5.99 €
1.50 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for men, cleaning and moisturising, 400 ml volume - 1.50 €/100 ml
NIVEA MEN Fresh Ocean 250 ml
3.59 €
1.44 €/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for men, suitable for sensitive, oily, normal, combination, dry and mature skin, moisturising, regenerating and soothing, perfect for: dry skin, alcohol-free and...
NIVEA MEN Shower gel Deep Sport 500 ml
from
4.58 €
1.08 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for men, suitable for dry skin, cleaning, moisturising, regenerating, nourishing and soothing, perfect for: dry skin, 500 ml volume - from 1.08 €/100 ml
OLD SPICE Captain 3in1 90 ml
2.49 €
2.77 €/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for men, suitable for normal skin, cleaning, 90 ml volume - 2.77 €/100 ml
AXE Black Vanilla 400 ml
5.99 €
1.50 €/100 ml
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for men, cleaning and moisturising, 400 ml volume - 1.50 €/100 ml
CREMO Citrus & Mint Leaf 473 ml
17.12 €
3.62 €/100 ml
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for men, suitable for normal skin, moisturising, softening and refreshing, 473 ml volume - 3.62 €/100 ml
YVES ROCHER Bois De Sauge 200 ml
14.59 €
7.30 €/100 ml
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for men, suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, cleaning, moisturising and relaxation, no artificial colours, paraben-free and sulphate-free,...
YVES ROCHER Granite Bleu 200 ml
14.99 €
7.50 €/100 ml
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for men, suitable for normal skin, moisturising, sulphate-free, 200 ml volume - 7.50 €/100 ml