Seasonic S12II-430
Show alternatives
Product accessories
Manufacturer website
Performance and format
Performance 430 W
Format ATX
Equipment
Features and functions Active PFC, Thermal speed control, Power switch
Connectors
Connectors ATX 24pin
Number of serial ATA 15-pin 4pc(s)
Cooling system
Fan size 120 mm
Dimensions
Width 150 mm (15 cm)
Height 140 mm (14 cm)
Depth 86 mm (8.6 cm)