LG U series 14UD530-KX50K
Display
Display size 14 "
Processor
Processor frequency 1.6 GHz (1,600 MHz)
Cache processor 3 MB
Memory
Memory frequency 1,600 MHz (1.6 GHz)
GPU series/model
Graphics card series NVIDIA GeForce
Hard drive
Drive interfaces Serial ATA III
Dimensions
Width 333 mm
Depth 228 mm