AlzaPlus+ deals - Toothpastes
Amazing discounts within your reach. All you need is an active AlzaPlus+ membership 🤩
- The offer is valid from 22nd of September 2026 to the 4th of October 2026.
- Full terms and conditions of the campaign can be found here.
All from 139
ELMEX Caries Protection Toothpaste Duopack 2×75 ml
8.39 €
55.93 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - cavity protection, enamel protection, mentol flavour, volume 150 ml, 2 toothpastes in the pack - 4.20 €/pcs - from 55.93 €/1 l
MERIDOL 3× 75ml
12.90 €
57.33 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - gum protection, cavity protection, helps prevent gum disease, with fluoride, mentol flavour, volume 225 ml, 3 toothpastes in the pack - 4.30 €/pcs - from 57.33 €/1 l
ELMEX Anti-Caries Professional Junior 6-12 years 75 ml
5.76 €
76.80 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - children's, cavity protection, with fluoride, mentol flavour, volume 75 ml - 76.80 €/1 l
SENSODYNE Sensitivity & Gum Whitening 3×75 ml
15.90 €
70.67 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - whitening, with fluoride, for sensitive teeth, volume 225 ml, 3 toothpastes in the pack - 5.30 €/pcs - from 70.67 €/1 l
SENSODYNE Kids 0-6 years 2×50 ml
Great price
5.89 €
58.90 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - children's, cavity protection, enamel protection, fruit flavour, volume 100 ml, 2 toothpastes in the pack - 2.95 €/ks - from 58.90 €/1 l
ELMEX Sensitive Professional Gentle Whitnening 3 × 75 ml
17.90 €
79.56 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - whitening, with fluoride, for sensitive teeth, mentol flavour, volume 225 ml, 3 toothpastes in the pack - 5.97 €/pcs - from 79.56 €/1 l
COLGATE Max Fresh Cool Mint 75 ml
Great price
3.19 €
42.53 €/l
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - cavity protection, with fluoride, mentol flavour, volume 75 ml - 42.53 €/1 l
SWISSDENT Extreme intensive whitening 50 ml
12.90 €
258 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - whitening, gum protection, cavity protection, enamel protection, with fluoride, volume 50 ml - 258 €/1 l
ELMEX Mix Case 3×75 ml
13.91 €
61.82 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - gum protection, cavity protection, enamel protection, mentol flavour, volume 225 ml, 3 toothpastes in the pack - 4.64 €/ks - from 61.82 €/1 l
ELMEX Anti-Caries Professional 3× 75ml
17.83 €
79.24 €/l
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - cavity protection, mentol flavour, volume 225 ml, 3 toothpastes in the pack - 5.94 €/pcs - from 79.24 €/1 l
ELMEX Sensitive Professional 75 ml
Discounted -7 %
4.79 €
5.19 €
63.87 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - cavity protection, for sensitive teeth, mentol flavour, volume 75 ml - 63.87 €/1 l
ELMEX Junior 3× 75ml
10.90 €
48.44 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - children's, cavity protection, with fluoride, mentol flavour, volume 225 ml, 3 toothpastes in the pack - 3.63 €/pcs - from 48.44 €/1 l
BIOMED Superwhite 100 g
4.99 €
49.90 €/l
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - whitening, fluoride-free, gum protection, cavity protection, enamel protection, mentol flavour, volume 100 ml - 49.90 €/1 l
COLGATE Whitening & Triple Action 6×75 ml
11.90 €
26.44 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - cavity protection, mentol flavour, volume 450 ml, 6 toothpastes in the pack - 1.98 €/ks - from 26.44 €/1 l
MERIDOL Gentle White 75 ml
Amazing Deal
4.99 €
66.53 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - whitening, gum protection, cavity protection, with fluoride, mentol flavour, volume 75 ml - 66.53 €/1 l
SENSODYNE Clinical Repair Active Clean 2×75 ml
14.90 €
198.67 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - enamel protection, with fluoride, for sensitive teeth, mentol flavour, volume 75 ml, 2 toothpastes in the pack - 7.45 €/ks - from 198.67 €/1 l
PARODONTAX Gum Strengthening and Protection Fresh Mint with Hyaluronic Acid 2×75 ml
11.90 €
158.67 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - for exposed tooth necks, helps prevent gum disease, wth hyaluronic acid, mentol flavour, volume 75 ml, 2 toothpastes in the pack - 5.95 €/ks - from 158.67 €/1 l
PARODONTAX Gum Restoration Fresh Mint 2×75 ml
8.99 €
119.87 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - for exposed tooth necks, helps prevent gum disease, with fluoride, for sensitive teeth, mentol flavour, volume 75 ml, 2 toothpastes in the pack - 4.50 €/ks -...
COLGATE Triple Action Original Mint 75 ml
from
1.36 €
21.20 €/l
In stock > 50 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - whitening, enamel protection, with fluoride, mentol flavour, volume 75 ml - from 21.20 €/1 l
SENSODYNE Repair & Protect Extra Fresh 3x75ml
15.90 €
70.67 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - for sensitive teeth, volume 225 ml, 3 toothpastes in the pack - 5.30 €/pcs - from 70.67 €/1 l
ELMEX Enamel Repair 3×75 ml
14.33 €
63.69 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - enamel protection, mentol flavour, volume 225 ml, 3 toothpastes in the pack - 4.78 €/ks - from 63.69 €/1 l
ELMEX Caries Protection Plus Complete Care 3x 75 ml
21.27 €
94.53 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - gum protection, cavity protection, mentol flavour, volume 225 ml, 3 toothpastes in the pack - 7.09 €/ks - from 94.53 €/1 l
ELMEX Sensitive Professional 3× 75ml
19.03 €
84.58 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - cavity protection, for sensitive teeth, mentol flavour, volume 225 ml, 3 toothpastes in the pack - 6.34 €/pcs - from 84.58 €/1 l
MERIDOL 75ml
6.89 €
91.87 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - gum protection, cavity protection, with fluoride, mentol flavour, volume 75 ml - 91.87 €/1 l