Single Origin Teas
Single Origin Teas – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.sk.
Continue
All from 581
Tea Garden Cranberry tea - black flavoured tea, 500g
43.39 €
86.78 €/kg
In stock 4 pcs at the supplier's
Tea - Black, sprinkled, the raw material used is cranberry with a positive impact on energy and memory, single-species, German, weight 500 g - 86.78 €/1 kg
Tea Garden India Darjeeling TGFOPI Lingia - black tea, 500g
58.58 €
117.16 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single species, Indian, weight 500 g - 117.16 €/1 kg
Tea Garden India Nilgiri TGFOPI High Grown Sutton - black tea, 500g
43.39 €
86.78 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single species, Indian, weight 500 g - 86.78 €/1 kg
Tea Garden India Darjeeling TGFOPI - black tea WITHOUT COFFEE, 500g
58.58 €
117.16 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single species, Indian, weight 500 g - 117.16 €/1 kg
Tea Garden Mozambique OPI Monte Metilile - black tea, 500g
43.39 €
86.78 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single varietal, mosambia, weight 500 g - 86.78 €/1 kg
Tea garden Mozambique OPI Monte Metilile - black tea, 80g
8.21 €
102.63 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single varietal, mosambia, weight 80 g - 102.63 €/1 kg
Tea Garden India Darjeeling FTGFOPI Marybong - black tea, 60g
8.64 €
144 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single-species, Indian, weight 60 g - 144 €/1 kg
Tea Garden India Darjeeling Mim FF - black tea, 500g
58.58 €
117.16 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single species, Indian, weight 500 g - 117.16 €/1 kg
Tea Garden China OP Qu Men - Black Tea, 1000g
82.47 €
82.47 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single varietal, Chinese, weight 1000 g - 82.47 €/1 kg
Tea Garden China OP Qu Men - Black Tea, 500g
43.39 €
86.78 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single varietal, Chinese, weight 500 g - 86.78 €/1 kg
Tea Garden India Darjeeling FTGFOPI Marybong - black tea, 500g
58.58 €
117.16 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single species, Indian, weight 500 g - 117.16 €/1 kg
Tea Garden Irish Whiskey - black flavoured tea, 1000g
82.47 €
82.47 €/kg
In stock 4 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single varietal, German, weight 1000 g - 82.47 €/1 kg
Tea Garden India Darjeeling Puttabong FF - black tea, 1000g
112.87 €
112.87 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single species, Indian, weight 1000 g - 112.87 €/1 kg
Tea Garden India Darjeeling Puttabong FF - black tea, 500g
58.58 €
117.16 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single species, Indian, weight 500 g - 117.16 €/1 kg
Tea Garden China Keemun Congou - black tea, 500g
43.39 €
86.78 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single varietal, Chinese, weight 500 g - 86.78 €/1 kg
Tea Garden India Assam TGFOPI Achabam - black tea, 500g
43.39 €
86.78 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single species, Indian, weight 500 g - 86.78 €/1 kg
Tea Garden India Assam TGFOPI Achabam - black tea, 1000g
82.47 €
82.47 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single species, Indian, weight 1000 g - 82.47 €/1 kg
Tea Garden China Keemun Congou - black tea, 1000g
82.47 €
82.47 €/kg
In stock 3 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single varietal, Chinese, weight 1000 g - 82.47 €/1 kg
Tea Garden Iran TGFOP Lahijan - black tea, 500g
43.39 €
86.78 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single varietal, Iranian, weight 500 g - 86.78 €/1 kg
Tea Garden Iran TGFOP Lahijan - black tea, 1000g
82.47 €
82.47 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single varietal, Iranian, weight 1000 g - 82.47 €/1 kg
Tea Garden India Darjeeling FTGFOPI Sivitar - black tea, 1000g
112.87 €
112.87 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single species, Indian, weight 1000 g - 112.87 €/1 kg
Tea Garden China Golden Dragon - black tea, 1000g
112.87 €
112.87 €/kg
In stock 2 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single varietal, Chinese, weight 1000 g - 112.87 €/1 kg
In the category Single Origin Teas on Alza.sk, we currently have a total of 581 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Jednodruhové čaje
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Gyógynövény teák