Single Origin Teas
Single Origin Teas – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.sk.
Continue
All from 583
Tea Garden Ceylon Nuwara Eliya Pekoe 80g - black tea
8.21 €
102.63 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single varietal, Sri Lankan, weight 80 g - 102.63 €/1 kg
Tea Garden Green Sani Powder Rooibos Premium 100 g
12.98 €
129.80 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - rooibos, loose, single species, south African, weight 100 g - 129.80 €/1 kg
TET Tea British Empire 25 sachets
3 €
60 €/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single varietal, Sri Lankan, weight 50 g - 60 €/1 kg
JUKL Heather extract 50 g
2.87 €
57.40 €/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, the raw material used is heather with a positive impact on immunity, detoxification and digestion and digestion, single-species, Czech, weight 50 g, volume...
JUKL Cornflower 30 g
4.30 €
143.33 €/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, the raw material used is cornflower with a positive impact on immunity, detoxification and digestion and digestion, single-species, Czech, weight 30 g,...
Tea Garden Maca root powder 100 g
4.30 €
43 €/kg
In stock 2 pcs at the supplier's
Tea - herbal, loose, single-species, Peruvian, weight 100 g - 43 €/1 kg
Tea Garden India Assam BOP Mijicajan - black tea, 90g
8.21 €
91.22 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single species, Indian, weight 90 g - 91.22 €/1 kg
Tea Garden - Japan Tamaryokucha Gokase - green tea, 50 g
17.33 €
346.60 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - green, loose, single species, Japanese, weight 50 g - 346.60 €/1 kg
Tea Garden - Japan Gyokuro Asahi - green tea, 500 g
149.79 €
299.58 €/kg
In stock 4 pcs at the supplier's
Tea - green, loose, single-species, Japanese, weight 500 g - 299.58 €/1 kg
Tea Garden India Nilgiri TGFOPI High Grown Sutton - black tea, 90g
8.21 €
91.22 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single species, Indian, weight 90 g - 91.22 €/1 kg
Tea Garden China Keemun Congou - black tea, 90g
8.21 €
91.22 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single varietal, Chinese, weight 90 g - 91.22 €/1 kg
JUKL Hawthorn extract 50 g
2.74 €
91.33 €/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, the raw material used is hawthorn with a positive impact on immunity, detoxification and digestion and digestion, single-species, Czech, weight 30 g,...
Tea Garden - China Gunpowder - green tea, 500 g
30.36 €
60.72 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - green, loose, single varietal, Chinese, weight 500 g - 60.72 €/1 kg
Serafin Do Hajan - herbal tea for children 20 × 1,5 g portioned
5.90 €
196.67 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - 196.67 €/1 kg
JUKL Mistletoe extract 50 g
2.48 €
82.67 €/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, the raw material used is mistletoe with a positive impact on immunity, detoxification and digestion and digestion, single-species, Czech, weight 30 g,...
Tea Garden - Japan Matcha Jajoi Premium Green Tea, 30 g
17.33 €
577.67 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - green and matcha, powder, single varietal, Japanese, weight 30 g - 577.67 €/1 kg
Tea Garden Puerh Tea King Organic 80 g
10.82 €
120.22 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single varietal, Chinese, weight 90 g - 120.22 €/1 kg
Tea Garden Formosa Oolong 500 g
43.39 €
86.78 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - green and oolong, loose, single varietal, Taiwanese, weight 500 g - 86.78 €/1 kg
Tea Garden Earl Grey - black flavoured tea, 500g
43.39 €
86.78 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - Black, sprinkled, the raw material used is bergamot with a positive impact on energy and memory, single-species, Chinese, weight 500 g - 86.78 €/1 kg
Tea Garden China Golden Dragon - black tea, 500g
56.42 €
112.84 €/kg
In stock 5 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single varietal, Chinese, weight 500 g - 112.84 €/1 kg
JUKL Fescue root 50 g
2.91 €
97 €/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, the raw material used is fescue with a positive impact on immunity, detoxification and digestion and digestion, single-species, Czech, weight 30 g, volume...
In the category Single Origin Teas on Alza.sk, we currently have a total of 583 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Jednodruhové čaje
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Gyógynövény teák