Single Origin Teas
Single Origin Teas – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.sk.
Continue
All from 583
Tea Garden - India Sikkim Temi Green - green tea, 60 g
10.82 €
180.33 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - green, loose, single species, Indian, weight 60 g - 180.33 €/1 kg
Tea Garden - Japan Kukicha - green tea, 500 g
58.58 €
117.16 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - green, loose, single-species, Japanese, weight 500 g - 117.16 €/1 kg
Tea garden Rooibos green 1000 g
82.47 €
82.47 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - rooibos, loose, single-species, South African, weight 1000 g - 82.47 €/1 kg
Tea garden Java OP Malabar - black tea, 500g
43.39 €
86.78 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single varietal, indonesian, weight 500 g - 86.78 €/1 kg
Tea Garden India Assam TGFOPI Orangajuli - black tea, 500g
43.39 €
86.78 €/kg
In stock 2 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single species, Indian, weight 500 g - 86.78 €/1 kg
Tea Garden India Darjeeling Ambootia Autumnal - black tea, 500g
58.58 €
117.16 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single species, Indian, weight 500 g - 117.16 €/1 kg
Tea Garden Rwanda Rukeri - black tea, 500g
43.39 €
86.78 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single varietal, rwandan, weight 500 g - 86.78 €/1 kg
Tea Garden Irish Whiskey - black flavoured tea, 500g
43.39 €
86.78 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single varietal, German, weight 500 g - 86.78 €/1 kg
Tea Garden Nepal FTGFOPI Maloom - black tea, 500g
43.39 €
86.78 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single-species, Nepalese, weight 500 g - 86.78 €/1 kg
Tea Garden India Darjeeling TGFOPI Lingia - black tea, 1000g
112.87 €
112.87 €/kg
In stock 4 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single species, Indian, weight 1000 g - 112.87 €/1 kg
Tea Garden India Darjeeling FTGFOPI Castleton - black tea, 500g
58.58 €
117.16 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single species, Indian, weight 500 g - 117.16 €/1 kg
Tea Garden India Darjeeling Ambootia Autumnal - black tea, 1000g
112.87 €
112.87 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single species, Indian, weight 1000 g - 112.87 €/1 kg
Tea Garden India Darjeeling TGFOPI Ambootia - black tea, 60g
8.64 €
144 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single-species, Indian, weight 60 g - 144 €/1 kg
Tea Garden China Golden Monkey Jin Hou - black tea, 500g
95.50 €
191 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single varietal, Chinese, weight 500 g - 191 €/1 kg
Tea Garden China Golden Monkey Jin Hou - black tea, 1000g
173.67 €
173.67 €/kg
In stock 4 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single varietal, Chinese, weight 1000 g - 173.67 €/1 kg
Tea Garden Earl Grey - black flavored tea, 1000g
82.47 €
82.47 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - Black, sprinkled, the raw material used is bergamot with a positive impact on energy and memory, single-species, Chinese, weight 1000 g - 82.47 €/1 kg
Tea Garden India Assam TGFOPI Bokel - black tea, 500g
43.39 €
86.78 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single species, Indian, weight 500 g - 86.78 €/1 kg
Tea Garden India Assam TGFOPI Bokel - black tea, 1000g
82.47 €
82.47 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single species, Indian, weight 1000 g - 82.47 €/1 kg
Tea garden Karamel - black flavoured tea, 500g
43.39 €
86.78 €/kg
In stock 4 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single varietal, German, weight 500 g - 86.78 €/1 kg
Tea Garden India Darjeeling FTGFOPI Nurbong - black tea, 1000g
112.87 €
112.87 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single species, Indian, weight 1000 g - 112.87 €/1 kg
Tea Garden India Darjeeling Ambootia Organic FF - black tea, 1000g
112.87 €
112.87 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single species, Indian, weight 1000 g - 112.87 €/1 kg
Tea Garden China Lapsang Souchong - black tea, 500g
43.39 €
86.78 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - Black, sprinkled, the raw material used is cinnamon with a positive impact on energy and memory, single-species, Chinese, weight 500 g - 86.78 €/1 kg
In the category Single Origin Teas on Alza.sk, we currently have a total of 583 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Jednodruhové čaje
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Gyógynövény teák