Single Origin Teas
Single Origin Teas – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.sk.
Continue
All from 583
Yucca Benedict, 50 g
2.91 €
58.20 €/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - herbal, loose, single-species, weight 50 g - 58.20 €/1 kg
Tea Garden - Ceylon Dimbula OPI Green - green tea, 80 g
8.21 €
102.63 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - green, loose, single varietal, Sri Lankan, weight 80 g - 102.63 €/1 kg
Tea Garden Caramel - black flavored tea, 90g
8.21 €
91.22 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single-grain, German, weight 90 g - 91.22 €/1 kg
Grešík Valdemar Marigold 20 × 2 g n. s.
4.90 €
122.50 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - 122.50 €/1 kg
Grešík Valdemar Herbal digestive 20 × 1,5 g n. s.
5.39 €
179.67 €/kg
In stock 5 pcs at the supplier's
Tea - 179.67 €/1 kg
Gresik Valdemar Podbel leaf 50 g
4.56 €
91.20 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - 91.20 €/1 kg
Tea Garden Ceylon UVA OP 80g - black tea
8.21 €
102.63 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single varietal, Sri Lankan, weight 80 g - 102.63 €/1 kg
Grešík Valdemar Raspberry cup 20 × 2 g n. s. fruit tea
5.30 €
132.50 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - 132.50 €/1 kg
Grešik Valdemar Assam 20 × 2 g n. s. black tea
5.21 €
130.25 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - 130.25 €/1 kg
JUKL Ground Honey Marigold 50 g
2.61 €
52.20 €/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, the raw material used is an earthy smoke with a positive impact on immunity, detoxification and digestion and digestion, single-species, Czech, weight 50...
Grešík Valdemar Good digestion 50 g Nine herbs
5.17 €
103.40 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - 103.40 €/1 kg
JUKL Kakost nasturtium 50 g
3 €
100 €/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, the raw material used is kakost with a positive impact on immunity, detoxification and digestion and digestion, single-species, Czech, weight 30 g, volume...
Grešík Valdemar Raspberry cup 100 g
6.03 €
60.30 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - 60.30 €/1 kg
Serafin Serafin's tea - herbal tea for children 20 × 1,5 g portioned
5.90 €
196.67 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - 196.67 €/1 kg
Abuamo Powdered Mindra Tea
11.18 €
223.60 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - 223.60 €/1 kg
JUKL White willow herb 50 g
2.48 €
49.60 €/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, the raw material used is white willow with a positive impact on immunity, detoxification and digestion and digestion, single-species, Czech, weight 50 g,...
JUKL Hemp marigold 50 g
2.48 €
82.67 €/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, the raw material used is cannabis with a positive impact on immunity, detoxification and digestion and digestion, single-species, Czech, weight 30 g,...
Tea Garden - Nepal Guranse Blatt Green - green tea, 500 g
58.58 €
117.16 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - green, loose, single-species, Nepalese, weight 500 g - 117.16 €/1 kg
Tea Garden - Japan Bancha - green tea, 500 g
58.58 €
117.16 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - green, loose, single-species, Japanese, weight 500 g - 117.16 €/1 kg
Tea Garden - Japan Gabalong - green tea, 500 g
95.50 €
191 €/kg
In stock 5 pcs at the supplier's
Tea - green, loose, single-species, Japanese, weight 500 g - 191 €/1 kg
Tea Garden Vietnam Oolong Kim Tuyem Red 500 g
95.50 €
191 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - green and oolong, loose, single varietal, Vietnamese, weight 500 g - 191 €/1 kg
Tea Garden India Darjeeling FTGFOPI Nurbong - black tea, 500g
58.58 €
117.16 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single species, Indian, weight 500 g - 117.16 €/1 kg
Tea Garden India Darjeeling North Tukvar FF - black tea, 1000g
112.87 €
112.87 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single species, Indian, weight 1000 g - 112.87 €/1 kg
Tea Garden India Darjeeling TGFOPI Gielle - black tea, 500g
58.58 €
117.16 €/kg
In stock 5 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single species, Indian, weight 500 g - 117.16 €/1 kg
In the category Single Origin Teas on Alza.sk, we currently have a total of 583 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Jednodruhové čaje
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Gyógynövény teák