Pregnancy Hospital Bag
Pregnancy Hospital Bag – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.sk.
Continue
All from 258
Chicco postpartum belt S
Great price
26.90 €
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Stomach binder made of breathable cotton material, thanks to elasticity it offers maximum freedom of movement, but also effectively acts on the sagging abdomen, intended for women...
CHILLY pH 3,5 200 ml
from
3.68 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Intimate Hygiene Gel helps to restore and maintain the natural pH balance of the mucosa
CHICCO Antibacterial Bra Tampons 60 pcs
9.79 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Breast Pads fabric, anatomically shaped, láthatatlan a ruházat alatt, highly absorbent, with adhesive tape and antibacterial - 0.16 €/1 pc(s)
Canpol babies Maternity and postpartum panties 2in1 L/XL, 2 pcs
8.09 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Postpartum Underwear , a must-have for new mums, they are flexible and Reusable. size: L/XL . - 4.05 €/1 pc(s)
PruriGyne Vulvar Cream 30 ml
16.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cream , with a volume of 30ml
CHILLY Hydrating 200 ml
from
3.68 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Intimate Hygiene Gel - provides gentle and gentle daily care for the intimate parts of the body
ZIAJA Cream Intimate Hygiene Regenerative with lactobionic acid 500 ml
3.79 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Intimate Hygiene Gel - Ladies, moisturizing, protective and regenerative, helps against irritation and odour, everyday, Vegan, active ingredients include allantoin and provitamin...
Momcozy YN46 Seamless Support Floral Bra Skin L
49.19 €
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nursing Bra seamless, size L, colour: beige
AKUKU lactation shells 2 pcs
7.49 €
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Breast Pads silicone, reusable - 3.75 €/1 pc(s)
GOLDIM Babio Bio tea for mothers 20 pcs
2.09 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nursing Tea in a bag for breastfeeding mothers, organic quality, no added sugar, supports milk production - 69.67 €/1 kg
BabyOno Briefs Reusable size L 2pc
3.95 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Postpartum Underwear , a must-have for new mums, they are flexible and Reusable. Material: Polypropylene, size: L. - 1.98 €/1 pc(s)
Chicco nipple protector skintoskin silicone 2 pcs, S/M
7.89 €
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nipple Protectors allow maximum contact of the baby's skin with the mother's skin - 3.95 €/pcs - from 3.95 €/1 pc(s)
Canpol babies Disposable postpartum panties with insert 2in1 S/M 5 pcs
8.09 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Postpartum Underwear , a must-have for new mums, they are elastic and Reusable. size: S/M. - 1.62 €/1 pc(s)
BabyOno disposable postpartum Night&Day pads 10 pcs
3.49 €
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Postpartum Pads Disposable - 0.35 €/1 pc(s)
MOLICARE Skin Protective Cream with Zinc 200ml
8.09 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Cream - for both men and women, pH neutral and with vitamins, contains also zinc
MomCare Probiotic Intimate Wash 200 ml
10.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Intimate Hygiene Gel - Ladies, soothing, cleansing and refreshing, helps against irritation and itching, after giving birth, Vegan, the active ingredients include allantoin, lactic...
SALOOS Intimia Shower Oil 125 ml
6.09 €
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Intimate Hygiene Gel - Essential oils from geranium, tea tree and manua are very suitable for the delicate and gentle care of intimate parts (even for seating baths). -...
SAFORELLE Gentle Soothing Cleansing Care 250 ml
10.59 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Intimate Hygiene Gel - French intimate hygiene
Canpol babies Hot&Cold postpartum gel pads/pads 2 pcs
8.59 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Postpartum Pads - without wings, reusable, cool and warm, suitable for the day, dimensions 25 cm × 5,5 cm, 2 pieces in the package - 4.30 €/1 pc(s)
BabyOno Comfort disposable postpartum pads 10 pcs
3.09 €
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Postpartum Pads Disposable - 0.31 €/1 pc(s)
MÁDARA Intim Hyaluron-Lactic Intimate Cleansing Foam 150 ml
Great price
14.50 €
Save 1.80 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Intimate Hygiene Gel
BabyOno Panties Reusable Size XXL 2pcs
4.07 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Postpartum Underwear , a must-have for new mums, they are flexible and Reusable. Material: Polypropylene, size: XXL. - 2.04 €/1 pc(s)
Ginexid Gynaecological cleansing foam 150 ml
19.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Foam - gynaecological cleansing foam for gentle, but very effective daily intimate hygiene, thanks to its formulation without aggressive surfactants, the foam cleans gently and is...
BabyOno c silicone nipple cups M, 2 pcs
3.39 €
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nipple Protectors silicone, protects sensitive nipples from irritation during breastfeeding, the soft and gentle silicone perfectly mimics the skin, encourage breastfeeding, when...
In the category Pregnancy Hospital Bag on Alza.sk, we currently have a total of 258 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Taška do porodnice
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Kórházi csomag