Pregnancy Hospital Bag
Pregnancy Hospital Bag – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.sk.
Continue
All from 259
Lansinoh disposable bra pads 60 pcs
12.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Breast Pads fabric, anatomically shaped, láthatatlan a ruházat alatt, highly absorbent, breathable and with adhesive tape - 0.22 €/pcs - from 0.22 €/1 pc(s)
BELLA Mamma M/L (2 pcs)
2.99 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Postpartum Underwear , a must-have for new mums, they are elastic and Reusable. Material: fishnet and elastic mesh, size: M/L. - 1.50 €/1 pc(s)
BabyOno Expert Postpartum Belly Belt, S
28.90 €
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Stomach binder covers the whole belly, from the lower abdomen up to below the bottom line of the breasts, flexible, the tummy tightens and the pressure helps it to return to its...
HiPP Mama tea for breastfeeding mothers 200 g
6.89 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nursing Tea - Carefully selected herbs such as fennel, aniseed and cumin are known for their effect of promoting milk production. This tasty tea drink will help you cover the...
LACTACYD Retail Girl 200 ml
5.59 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Intimate Hygiene Gel - ultra-fine intimate hygienic cleansing gel with a composition suitable especially for the sensitive skin of young girls, contains natural lactic acid to...
Canpol babies Intimate Shower 500 ml
4.79 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hygiene Product Canpol babies intimate shower for gentle washing of the intimate area when using the toilet, replaces the traditional bidet. Recommended by the midwife.
Canpol babies Postpartum Night Pads 10 pcs
3.59 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Postpartum Pads - extended, breathable and neutralises odours - 0.36 €/1 pc(s)
BELLA Mamma Nursing Pads (60pcs)
5.09 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Breast Pads fabric, anatomically shaped, highly absorbent, breathable and with adhesive tape - 0.08 €/1 pc(s)
FRIDA MOM Disposable panties - shorts, 8 pcs
22.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Postpartum Underwear , a must-have for new mums, they are flexible and disposable. size: UNI. - 2.86 €/1 pc(s)
BabyOno Expert Postpartum Belly Belt, L
23.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Stomach binder covers the whole belly, from the lower abdomen up to below the bottom line of the breasts, flexible, the tummy tightens and the pressure helps it to return to its...
ZIAJA Men Gel for intimate hygiene 300 ml
2.99 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Intimate Hygiene Gel - Men's, soothing, moisturizing and protective, helps against irritation and odour, everyday, Vegan, the active ingredients include allantoin, lactic acid and...
URIAGE Gyn-Phy Refreshing Gel Intimate Hygiene 200 ml
Amazing Deal
9.69 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Intimate Hygiene Gel - - 4.85 €/100 ml
CHILLY Antibacterial 200 ml
from
3.68 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Intimate Hygiene Gel - helps protect intimate areas from aggressive bacteria
Philips AVENT SCF153/01 Nipple Shields S, 2 pcs
12.49 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nipple Protectors - of extra fine silicone, it relieves sore and cracked nipples during breastfeeding - 6.25 €/pcs - from 6.25 €/1 pc(s)
LACTACYD Oxygen Fresh 200 ml
Great price
5.49 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Intimate Hygiene Gel - ultimate refreshing cleansing gel for intimate hygiene, enriched with oxygen bubbles and arctic berries, provides comfort, clarity and freshness for up to 12...
BELLA Mamma XL (2 pcs)
2.99 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Postpartum Underwear , a must-have for new mums, they are elastic and Reusable. Material: fishnet and organic cotton, size: XL. - 1.50 €/1 pc(s)
Canpol babies Multifunctional Panties after Birth S/M, 2pcs
4.49 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Postpartum Underwear , a must-have for new mums, they are elastic and Reusable. Material: breathable nylon and elastic mesh, size: S/M. - 2.25 €/1 pc(s)
LACTACYD Retail Soothing 200 ml
Amazing Deal
4.79 €
Save 0.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Intimate Hygiene Gel - Emulsion for intimate hygiene - 2.40 €/100 ml
MOLICARE Skin Cleansing Foam 400 ml
7.49 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Foam - designed for quick and gentle cleansing of intimate areas after urine or stool leakage without the use of soap and water
ZIAJA Gel for intimate hygiene Chamomile 500 ml
3.39 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Intimate Hygiene Gel - preserves the natural bacterial flora, relieves redness, itching and burning, with lactic acid and herbs, without parabens, 500 ml
URIAGE Gyn-Phy Refreshing Gel Intimate Hygiene 500 ml
17.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Intimate Hygiene Gel - - 3.58 €/100 ml
FRIDA MOM Disposable panties after caesarean section, 8 pcs
22.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Postpartum Underwear , a must-have for new mums, they are flexible and disposable. size: UNI. - 2.86 €/1 pc(s)
LACTACYD Precious Oil 200 ml
Great price
5.59 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Intimate Hygiene Gel - extremely gentle cleanser for intimate hygiene, enriched with precious oil extracts, formulated specifically to gently cleanse and moisturise the skin,...
Canpol babies set for pregnant women S/M
14.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Newborn baby set contains: 2in1 maternity and postpartum panties (2 pcs), intimate shower and lanolin nipple ointment
In the category Pregnancy Hospital Bag on Alza.sk, we currently have a total of 259 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Taška do porodnice
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Kórházi csomag