Insect Repellents
Insect Repellents – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.sk.
Continue
All from 61
Incognito® Repellent Ball Deodorant
8.29 €
165.80 €/l
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Repellent - perfumed, repels ticks, mosquitoes, tropical insects, flies - 165.80 €/1 l
Suavinex Set in practical pouch - Repellent 50 ml and bite ball 15 ml
Discounted -9 %
18.90 €
20.90 €
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toiletry Set contains mosquito repellent and a stick with a steel ball after the bite to soothe and cool the skin, volume 15 ml, suitable for use during pregnancy and...
Suavinex Mosquito Stickers 14 pcs
6.39 €
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Repellent - perfume free, mosquitoes
LIFESYSTEMS Expedition Ultra 100 ml
13.74 €
137.40 €/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Repellent - perfume free, mosquitoes, tropical insects - 137.40 €/1 l
ASTRID Repellent spray for children 150 ml
5.01 €
33.40 €/l
In stock > 20 pcs at the supplier's
Repellent - perfumed, repels ticks, mosquitoes - 33.40 €/1 l
Wooden Spoon Natural mosquito and insect repellent 50 ml
12.63 €
252.60 €/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Repellent - perfume free, mosquitoes - 252.60 €/1 l
NanoSPACE Cosmetics Anti-mosquito set: repellent and gel patch
25.01 €
In stock > 10 pcs at the supplier's
Repellent - perfume free, mosquitoes
NanoSPACE Cosmetics Natural mosquito repellent Green Line
12.48 €
124.80 €/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Repellent - perfume free, mosquitoes - 124.80 €/1 l
Biotrade Mosquito, tick and flea repellent Repelex 50 ml Biorůže
11.37 €
227.40 €/l
In stock 3 pcs at the supplier's
Repellent - perfumed, repels ticks, mosquitoes, flies, wasps and hornets - 227.40 €/1 l
PREDATOR Junior 150ml
9.49 €
63.27 €/l
Currently Unavailable
Repellent - perfumed, repels ticks, mosquitoes - 63.27 €/1 l
PREDATOR Green Lander BOV 150 ml
11.90 €
79.33 €/l
Currently Unavailable
Repellent - perfume free, repels ticks, mosquitoes, tropical insects - 79.33 €/1 l
In the category Insect Repellents on Alza.sk, we currently have a total of 61 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Repelenty