Herbal Teas
Herbal Teas – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.sk.
Continue
All from 1,670
Apotheke Urological with cranberry 20 × 1,5 g
from
2.21 €
86.33 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Herbal, bags, tea blend, Czech, weight 30 g, composition cranberry, Birch, Horsetail, Arrow, heather and goldenrod - from 0.11 €/pcs - from 86.33 €/1 kg
Dilmah PREMIUM 100 × 2 g
8.79 €
43.95 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.09 €/pcs - from 43.95 €/1 kg
Ra Hygge BIO Focus Fusion green tea with Lion´s mane 16 pcs
6.99 €
199.71 €/kg
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.44 €/pcs - from 199.71 €/1 kg
ORGANSIA BIO Bed Time Apple with Elderflower 18 × 1,5 g, cover
4.79 €
177.41 €/kg
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - herbal and fruity, bags, tea blend, Sri Lankan, weight 27 g, composition elderflower and apple - 0.80 €/pcs - from 177.41 €/1 kg
Leros Tea Party Peach Ice Tea 20 × 2,2 g
from
2.69 €
16.52 €/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - from 0.13 €/pcs - from 16.52 €/1 kg
Link Natural Products Swastha Amurtha Herbal Drink sachets 7 × 4 g
Discounted -5 %
3.29 €
3.49 €
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Drink - 100% natural herbal drink prepared according to the principles of Ayurveda, contains carefully selected blends of herbs, spices and natural ingredients that support the...
Teekanne WOF Fresh Orange 20 sachets
2.59 €
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea
Megafyt Children's tea Forest strawberry 20 × 2 g
3.09 €
77.25 €/kg
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - fruity, for children from 6 months - 0.15 €/pcs - from 77.25 €/1 kg
Herbalist's Soothing Tea 40 × 1,6 g
from
2.21 €
40.47 €/kg
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Herbal, bags, tea blend, Czech, weight 64 g, the composition of the geranium, Motherwort, Lemon balm, St. John's Wort and St. John's Wort - from 0.06 €/pcs -...
Apotheke Sleep and relax + vitamin B3 20 × 1.5 g
from
2.21 €
86.33 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - herbal and fruity, bags, tea blend, Czech, weight 30 g, composition lemon, lemongrass, Chicory, apple, Lavender, raspberry, Lemon balm and St. John's wort -...
Teekanne Ice Tea Sport Apple-Lemon 18 × 2.5g
2.99 €
66.44 €/l
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Iced Tea - fruity and herbal taste, sugar-free and alcohol-free, apple and lemon flavour, ideal as a refreshing iced drink, teabags, pack size 18 × 2.5g - 0.17 €/pcs
Apotheke Kidney with horsetail 20 × 1,5 g
from
2.21 €
86.33 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - goldenrod, horsetail and sagebrush contribute to the normal functioning of the urinary system, horsetail promotes excretion - from 0.11 €/pcs - from 86.33 €/1 kg
Teekanne Green Tea Yuzu 20 sachets
2.51 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea
Organis Lactose-free Matcha Latte 10 × 27 g
11.90 €
44.07 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Matcha - powdered drink, matcha latte, coconut milk, lactose-free, natural sweetness, a vanilla note, creamy consistency - 44.07 €/1 kg
Megafyt Children's bronchial tea 20 × 2 g
3.19 €
79.75 €/kg
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - herbal, has a beneficial effect on the bronchial tubes - 0.16 €/pcs - from 79.75 €/1 kg
Ra Hygge BIO Spice It Up Herbal Tea with Tremella 16 pcs
6.99 €
199.71 €/kg
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.44 €/pcs - from 199.71 €/1 kg
Herbalist's tea Liver 40 × 1,6 g
from
2.21 €
40.47 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - dandelion stimulates digestion, supports normal activity of gallbladder and liver, agrimony, milk thistle and smil contribute to normal digestion and normal liver function -...
Megafyt Milk Thistle 20 × 2,5 g
3.39 €
67.80 €/kg
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - milk thistle fruit, herbal tea from the Herbal Pharmacy series by a Czech manufacturer - 0.17 €/pcs - from 67.80 €/1 kg
ORGANSIA BIO Spicy Blood Orange 18 × 1,8 g, cover
4.79 €
149.69 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - herbal and fruity, bags, tea blend, Sri Lankan, weight 32 g, composition orange - 0.80 €/pcs - from 149.69 €/1 kg
Ronnefeldt JOY OF TEA Royal Assam 15 servings
7.19 €
184.36 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.48 €/pcs - from 184.36 €/1 kg
Ronnefeldt Teavelope Assam 25 servings
7.79 €
205 €/kg
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.31 €/pcs - from 205 €/1 kg
Leros Gift sleeve summer refreshment 2 × 20 bags
5.79 €
39.12 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.14 €/pcs - from 39.12 €/1 kg
Ra Hygge BIO Harmony herbal tea with Reishi 16 pcs
8.99 €
256.86 €/kg
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.56 €/pcs - from 256.86 €/1 kg
Herbalist's tea For blood sugar 40 × 1.6 g
from
2.21 €
40.47 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - blueberry affects glucose metabolism, has a positive effect on blood sugar, oman contributes to normal digestion - from 0.06 €/pcs - from 40.47 €/1 kg
In the category Herbal Teas on Alza.sk, we currently have a total of 1670 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Bylinné čaje
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Gyógyteák