AlzaPlus+ deals - Hair Styling
Amazing discounts within your reach. All you need is an active AlzaPlus+ membership 🤩
- The offer is valid from 22nd of September 2026 to the 4th of October 2026.
- Full terms and conditions of the campaign can be found here.
All from 83
got2b Chaotic modelling fibre rubber 100 ml
8.29 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Styling Gum for messy and slightly messy hairstyles, with a natural, mouldable hold - 8.29 €/100 ml
URIAGE DS Hair Regulating Anti-Dandruff Lotion 100 ml
17.90 €
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Styling Spray - dermo, for all hair types, volume 100 ml - 17.90 €/100 ml
SCHWARZKOPF TAFT Powerfull Age 5 Hairspray 250 ml
from
5.52 €
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hairspray - vegan, pro all hair types, provides protection from external influences, strong hold, volume 250 ml - from 2.60 €/100 ml
SCHWARZKOPF TAFT Ultra 250 ml
from
5.52 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hairspray - vegan, pro coloured, fine, greasy, normal, damaged, dry, wavy, curly, unruly, frizzy, aging and greying hair, provides protection from external influences, extra strong...
SLICK GORILLA Clay hair clay 70 g
15.29 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair pomade - for men, strong hold
SCHWARZKOPF TAFT Phyto Keratin 4 Hairspray 250 ml
from
5.52 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hairspray - vegan, pro all hair types, provides protection from external influences, strong hold, volume 250 ml - from 2.60 €/100 ml
SCHWARZKOPF TAFT Looks MaXX Power gel 150 ml
7.29 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Gel - vegan, for coloured, fine, greasy, normal, damaged, dry, wavy, curly, unruly, frizzy, aging and greying hair, protects from external influences, strong hold, volume 150...
URIAGE Bébé 1st Cradle Cap Care Cream 40 ml
Great price
9.59 €
Save 3.80 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Cream - dermo, for all hair types, volume 40 ml - 23.98 €/100 ml
TRESEMMÉ Keratin&Smooth thermo-protective spray with keratin 200 ml
8.19 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Styling Spray - professional, for unruly and frizzy hair, protects from high temperature, volume 200 ml - 4.10 €/100 ml
SYOSS Max Hold - hairspray mini 75 ml
4.09 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hairspray - pro normal hair, provides protection from UV radiation, high temperature and external influences, strong hold, volume 75 ml - 5.45 €/100 ml
SCHWARZKOPF TAFT Shine 4 Hairspray 250 ml
from
5.52 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hairspray - vegan, pro all hair types, provides protection from external influences, strong hold, volume 250 ml - from 2.60 €/100 ml
SYOSS Max Hold Gel 250 ml
8.89 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Gel - for all hair types, extra strong hold, volume 250 ml - 3.56 €/100 ml
AUSSIE SOS Heat Defence 100 ml
8.29 €
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Styling Spray - vegan, for all hair types, protects from external influences, volume 100 ml - 8.29 €/100 ml
SCHWARZKOPF TAFT foam hardener ultra strong volume 200 ml
6.49 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Mousse - vegan, for all hair types, provides protection from external influences, strong hold, volume 200 ml - 3.25 €/100 ml
Schauma Kids detangling spray 150 ml
4.09 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Styling Spray - for unruly and frizzy hair, volume 150 ml - 2.73 €/100 ml
SYOSS Keratin Style Perfection Mousse 250ml
8.89 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Mousse - for all hair types, extra strong hold, volume 250 ml - 3.56 €/100 ml
SYOSS Matt Fiber Cream 100 ml
6.59 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Paste - for all hair types, protects from external influences, strong hold, volume 100 ml - 6.59 €/100 ml
SYOSS Ceramide hairspray 300 ml
8.29 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hairspray - pro coloured, fine, greasy, normal, damaged, dry, wavy, curly, unruly, frizzy, aging and greying hair, provides protection from external influences, extra strong hold,...
SYOSS Volume Lift Mousse 250ml
8.89 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Mousse - for all hair types, extra strong hold, volume 250 ml - 3.56 €/100 ml
SYOSS Curl Control hair mousse 250 ml
8.89 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Mousse - for all hair types, provides protection from high temperature, volume 250 ml - 3.56 €/100 ml
SCHWARZKOPF TAFT Power Invisible gel 150 ml
from
6.17 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Gel - vegan, for all hair types, protects from external influences, strong hold, volume 150 ml - from 4.86 €/100 ml
YVES ROCHER Shaping cream for curly hair 150 ml
12.49 €
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Cream - vegan, for wavy and curly hair, light hold, volume 150 ml - 8.33 €/100 ml
SYOSS Keratin Volume Thermo Protective Spray 200 ml
8.89 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Styling Spray - for all hair types, volume 200 ml - 4.45 €/100 ml
SCHWARZKOPF TAFT foaming mousse hardener mega strong volume 200 ml
6.49 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Mousse - vegan, for all hair types, provides protection from external influences, strong hold, volume 200 ml - 3.25 €/100 ml