Cleaning Products
Cleaning Products – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.sk.
Continue
All from 1,012
ALORI Protection for granite sinks 100 ml
10.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Kitchen Cleaner for granite sinks, provides protection against scale
HG tile cleaner 1 l
8.59 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Floor Cleaner for tiles, highly concentrated, with a fresh scent, for regular cleaning - 8.59 €/1 l
HG gel waste cleaner 1000 ml
8.15 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Drain Cleaner -
AlzaEco white vinegar 10% 500 ml
Great price
2.89 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Universal Cleaning Product - strong cleaning and disinfecting properties, versatile for cleaning throughout the home
HYGEE Antisplash Ocean urinal strainer, enzymatic, blue green, 2 pcs
6.69 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Urinal Freshener - with disinfecting effect, 2 pc(s) in the package - 3.35 €/1 pc(s)
CHANTE CLAIR Candeggina degreaser and cleaner 625 ml
3.29 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Universal Cleaning Product - to degrease, disinfection and deodorization of bathrooms, kitchen and other domestic areas, suitable for use on sanitation, stainless steel surfaces,...
BREF Brilliant Gel Arctic Ocean 3×42 g
Great price
4.39 €
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toilet Block - maintains the hygienic cleanliness and freshness of your toilet - 1.46 €/1 pc(s)
SIDOLUX Professional Kitchen Active Foam 500 ml
from
1.70 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Kitchen Cleaner for removing grease and other dirt in kitchens, suitable for cleaning food contact surfaces, leaves a pleasant aroma
HYGEE Antisplash Mango urinal strainer, enzymatic, orange, 2 pcs
6.69 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Urinal Freshener - with disinfecting effect, 2 pc(s) in the package - 3.35 €/1 pc(s)
AlzaEco Citrus for bathrooms 3 l
Great price
8.99 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Bathroom Cleaner - for bathrooms with fresh scent, removes scale, calcareous deposits, grease and organic dirt from smooth surfaces - 3 €/1 l
BOSCH 00311897 Cleaner for ceramic glass, induction and stainless steel
9.29 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Kitchen Cleaner - efficient and yet gentle, all kinds of dirt are removed by simple application, do not use on the control panel
FROSCH EKO Quicksand Lemon 500ml
3.47 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Liquid Sand - kitchen, - 6.94 €/1 l
PRESTO universal wet wipes 72 pcs
2.49 €
In stock > 50 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cleaning Wipes - vhlčené - 0.03 €/1 pc(s)
Den Braven Label and tape remover 400ml TA
6.69 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Sticker Remover Removes adhesive residues excellently, old prints, camouflage tapes, Isolate, textile belts, stickers from all common surfaces. Does not damage paint or metal. -...
SIDOLUX Premium Floor Care Ylang Ylang vinyl and linoleum 5 l
12.90 €
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Floor Cleaner for vinyl, tiles and linoleum with the fresh scent of Ylang Ylang - 2.58 €/1 l
AlzaEco Citrus for bathrooms 500 ml
Great price
2.69 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Bathroom Cleaner - Foam, to remove limescale, grease and organic dirt from bathroom surfaces, citrus scent, does not burden domestic septic tanks or sewage treatment plants -...
DUCK Fresh Stick Forest 3 × 9 g
2.69 €
In stock > 50 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toilet Block - maintains the hygienic cleanliness and freshness of your toilet - 0.90 €/1 pc(s)
BREF Brilliant Gel Spring Rain 3×42g
4.39 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toilet Block - maintains the hygienic cleanliness and freshness of your toilet - 1.46 €/1 pc(s)
HG natural floor oil 1000 ml
40.35 €
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Impregnation - natural oil, protects the wood from dirt, stains and drying, nourishing and revitalising effects, designed for wooden floors, volume 1000 ml
DUCK Power Pine 750 ml
2.79 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toilet Cleaner - fresh fragrance, chlorine-free, disinfectant, descaling, volume 750 ml - 3.72 €/1 l
TIERRA VERDE lemon limescale gel 750 ml
5.09 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Limescale Remover - for bathroom, - 6.79 €/1 l
CIF Power & Shine Spray 750 ml
4.94 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Bathroom Cleaner – 100% natural descaler - 6.59 €/1 l
REAL For ovens, grills and fireplace glass 550 g
4.99 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Oven & Grill Cleaner - a concentrated formulation with a high content of active ingredients, for grease, soot, burns and other stubborn dirt, cleans the outside and inside of the...
HG protective film for laminate and vinyl with gloss 1000 ml
16.90 €
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Floor Cleaner - for laminate floors, creates a protective film with gloss, protects against wear and damage, anti-slip effect, volume 1000 ml - 16.90 €/1 l
In the category Cleaning Products on Alza.sk, we currently have a total of 1013 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Čisticí prostředky
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Tisztítószerek és takarítószerek