Cheap single Origin Teas
On this page you will find single Origin Teas at the lowest prices, more so all single Origin Teas ranked from the lowest to the highest price. It will be easier to see products that are now marked at their lowest price. The item with the lowest price in this category is GreenFood Nutrition Matcha Tea 90 capsules marked at 1.99 € incl. VAT. Is this what you’re looking for?
All from 585
Leros Contryhel 50 g
from
2.36 €
55.80 €/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Herbal, sprinkled, single-species, Czech, weight 50 g, composition of the contryhel - from 55.80 €/1 kg
Leros Black Elderberry 20 × 1 g
from
2.36 €
139.50 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Herbal, bags, the raw material used is elderflower with a positive impact on the respiratory tract and the kidneys and urinary tract, single-species, Czech, weight 20 g -...
Leros Chamomile 20 × 1 g
from
2.36 €
93 €/kg
Currently Unavailable
Tea - Herbal, sprinkled, the raw material used is chamomile with a positive impact on nerves and sleep, digestion and digestion, single-species, Czech, weight 30 g -...
Leros Mint 20 × 1,5 g
from
2.36 €
93 €/kg
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Herbal, bags, the raw material used is mint with a positive impact on immunity, respiratory tract and digestion and digestion, single-species, Czech, weight 30 g -...
Leros Firefly 50 g
from
2.36 €
55.80 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Herbal, sprinkled, single-species, Czech, weight 50 g, composition of the skylight - from 55.80 €/1 kg
Leros Sage 20 × 1,5 g
from
2.36 €
93 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Herbal, bags, the raw material used is sage with a positive impact on immunity, respiratory tract and digestion and digestion, single-species, Czech, weight 30 g -...
Leros Burdock 20 × 1,5 g
from
2.36 €
93 €/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Herbal, bags, the raw material used is rapeseed with a positive impact on the respiratory tract, digestion and digestion and skin, single-species, Czech, weight 30 g -...
Allnature BIO For breastfeeding moms herbal 20×1.5 g
2.79 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Herbal, bags, single-species, Czech, anise composition, Fennel, caraway, Lemon balm and hawthorn - 0.14 €/pcs
JUKL Fenugreek root 50 g
2.80 €
56 €/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, the raw material used is a nutmeg with a positive impact on immunity, detoxification and digestion and digestion, single-species, Czech, weight 50 g,...
JUKL Heather extract 50 g
2.88 €
57.60 €/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, the raw material used is heather with a positive impact on immunity, detoxification and digestion and digestion, single-species, Czech, weight 50 g, volume...
Megafyt Raspberry 20 × 1,5 g
2.89 €
96.33 €/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - raspberry leaf, herbal tea from the Herbal Pharmacy series by a Czech manufacturer - 0.14 €/pcs - from 96.33 €/1 kg
Megafyt Contryhel 20 × 1,5 g
2.89 €
96.33 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - butterbur stem, herbal tea from the Herbal Pharmacy series by a Czech manufacturer - 0.14 €/pcs - from 96.33 €/1 kg
Leros Rosehip 150 g
from
2.48 €
19.27 €/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Herbal, sprinkled, the raw material used is rosehip with a positive impact on immunity and respiratory tract, single-species, Czech, weight 150 g - from 19.27 €/1 kg
JUKL Fenugreek root 50 g
2.93 €
58.60 €/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, the raw material used is a fenugreek with a positive impact on immunity, detoxification and digestion and digestion, single-species, Czech, weight 50 g,...
JUKL Safflower 50 g
2.93 €
58.60 €/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, the raw material used is safflower with a positive impact on immunity, detoxification and digestion and digestion, single-species, Czech, weight 50 g,...
JUKL Mochna foie gras 50 g
2.93 €
58.60 €/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, the raw material used is a moss with a positive impact on immunity, detoxification and digestion and digestion, single-species, Czech, weight 50 g, volume...
JUKL Bearberry leaf 50 g
2.93 €
58.60 €/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, the raw material used is bearberry with a positive impact on immunity, detoxification and digestion and digestion, single-species, Czech, weight 50 g,...
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Jednodruhové čaje
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Gyógynövény teák