Cheap single Origin Teas
On this page you will find single Origin Teas at the lowest prices, more so all single Origin Teas ranked from the lowest to the highest price. It will be easier to see products that are now marked at their lowest price. The item with the lowest price in this category is GreenFood Nutrition Matcha Tea 90 capsules marked at 1.99 € incl. VAT. Is this what you’re looking for?
All from 585
BASILUR Premium Ceylon green unshelled 100 × 2 g
8.29 €
41.45 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - green, bags, single species, Sri Lankan, weight 200 g - 0.69 €/pcs - from 41.45 €/1 kg
ChariTea Darjeeling, black, BIO 20 × 2 g
8.44 €
351.67 €/kg
Currently Unavailable
Tea - 351.67 €/1 kg
ChariTea Arabian Mint, mint, ORGANIC 20 × 2 g
8.44 €
351.67 €/kg
Currently Unavailable
Tea - 351.67 €/1 kg
ChariTea Chamomile, chamomile, BIO 20 x 2 g
8.44 €
351.67 €/kg
Currently Unavailable
Tea - 351.67 €/1 kg
Abuamo White Tea Loose White Peony 50 g
8.66 €
173.20 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - white, loose, single varietal, Chinese, weight 50 g - 173.20 €/1 kg
Tea Garden - Jiaogulan - Ginseng - herbal tea 40 g
8.66 €
216.50 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - herbal, loose, single-species, Chinese, weight 40 g - 216.50 €/1 kg
Tea Garden - China Lung Ching - green tea, 70 g
8.66 €
123.71 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - green, loose, single varietal, Chinese, weight 70 g - 123.71 €/1 kg
Tea Garden - Japan Bancha - green tea, 70 g
8.66 €
123.71 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - green, loose, single-species, Japanese, weight 70 g - 123.71 €/1 kg
Tea Garden - Korea Jeoncha Sencha - green tea, 70 g
8.66 €
123.71 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - green, loose, single varietal, Korean, weight 70 g - 123.71 €/1 kg
Tea Garden - Kenya Lelsa Lung Chee - green tea, 70 g
8.66 €
123.71 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - green, loose, single varietal, Kenyan, weight 70 g - 123.71 €/1 kg
Tea Garden - Korea OP Jeju - green tea, 70 g
8.66 €
123.71 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - green, loose, single varietal, Korean, weight 70 g - 123.71 €/1 kg
Tea Garden Japan Kyoshi Gen Mai Cha - green tea, 70 g
8.66 €
123.71 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - green, loose, single-species, Japanese, weight 70 g - 123.71 €/1 kg
Tea Garden - India Darjeeling Puttabong Green - green tea, 70 g
8.66 €
123.71 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - green, loose, single-species, Indian, weight 70 g - 123.71 €/1 kg
Tea Garden - Japan Makinohara - green tea, 70 g
8.66 €
123.71 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - green, loose, single-species, Japanese, weight 70 g - 123.71 €/1 kg
Tea Garden Japan Asuka Houjicha - green tea, 70 g
8.66 €
123.71 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - green, loose, single-species, Japanese, weight 70 g - 123.71 €/1 kg
Tea Garden - China Sencha - decaffeinated green tea, 60 g
8.66 €
144.33 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - green, loose, single varietal, Chinese, weight 60 g - 144.33 €/1 kg
Tea Garden - Japan Sencha Kakegawa - green tea, 70 g
8.66 €
123.71 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - green, loose, single-species, Japanese, weight 70 g - 123.71 €/1 kg
Tea Garden - India Darjeeling Ambootia Green Organic - green tea, 70 g
8.66 €
123.71 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - green, loose, single-species, Indian, weight 70 g - 123.71 €/1 kg
Tea Garden - Japan Kukicha - green tea, 70 g
8.66 €
123.71 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - green, loose, single-species, Japanese, weight 70 g - 123.71 €/1 kg
Tea Garden Formosa Oolong 80 g
8.66 €
108.25 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - green and oolong, loose, single varietal, Taiwanese, weight 80 g - 108.25 €/1 kg
Tea Garden Puerh Tea Original 90 g
8.66 €
96.22 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single varietal, Chinese, weight 90 g - 96.22 €/1 kg
Tea Garden India Darjeeling FTGFOPI Moondakotee - black tea, 80g
8.66 €
108.25 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single species, Indian, weight 80 g - 108.25 €/1 kg
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Jednodruhové čaje
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Gyógynövény teák