Cheap postpartum Care
On this page you will find postpartum Care at the lowest prices, more so all postpartum Care ranked from the lowest to the highest price. It will be easier to see products that are now marked at their lowest price. The item with the lowest price in this category is PAMPERS Pants size 5 (272 pcs) marked at 0.99 € incl. VAT. Is this what you’re looking for?
All from 2,981
NENO Reducer 17 mm for Neno and Perla breast pumps
3.09 €
Currently Unavailable
Pump Accessory - designed to reduce the size of the silicone nipple of breast pumps, compatible with 24 mm silicone tips, size 17mm, gentle, soft material, protects the skin from...
BELLA Baby Happy anti-rash cream 75 ml
3.09 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nappy cream – volume of 75ml, suitable from the age of 0 years - 4.12 €/100 ml
BabyOno water thermometer giraffe, grey
Amazing Deal
3.09 €
Save 0.40 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Bath Thermometer contactless, measurement speed 5s
BabyOno water thermometer giraffe, white
Amazing Deal
3.09 €
Save 1.06 €
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Bath Thermometer contactless, measurement speed 5s
BabyOno water thermometer giraffe, green
Amazing Deal
3.09 €
Save 0.40 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Bath Thermometer contactless, measurement speed 5s
MOLTEX Pure with 99% Water (60 pcs)
Discounted -6 %
3.09 €
3.29 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Wet Wipes - for children, for face and body, cleansing, alcohol-free, pH neutral and hypoallergenic, contains 99% water, fragrance-free, suitable for normal, sensitive and...
PANDOO Bamboo cotton buds for ears with organic cotton 200 pcs
3.09 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cotton Swabs - not only for ears, but also for make-up or cleaning small things, 100% degradable, compostable and completely odourless - 0.02 €/1 pc(s)
BabyOno Baby Steel Infant Scissors
3.09 €
In stock > 50 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nail Scissors to care for delicate baby nails, ideal for babies, whose nails grow quickly and need to be cared for, the special rounded shape of the scissors reduces the risk of...
TIERRA VERDE Natural barrel 13,5 × 9 cm
from
2.64 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Luffa - for the peeling, massage and blood circulation, for children and adults, natural, strap included, material cotton, white colour, dimensions 13,5 × 9 cm (H×W)
SPOKAR 3429 X Ultrasoft
from
2.70 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothbrush - baby, ultra soft, plastic, suitable from 3 years of age, blue, pink and purple colour
300 ml Palmolive Aquarium
from
2.48 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Liquid Soap - suitable for normal skin, cleaning and moisturising, with pump and for everyday use, vegan, floral fragrance, suitable for men, women, and children, volume 300 ml -...
BabyOno c silicone nipple cups M, 2 pcs
Discounted -5 %
3.19 €
3.39 €
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nipple Protectors silicone, protects sensitive nipples from irritation during breastfeeding, the soft and gentle silicone perfectly mimics the skin, encourage breastfeeding, when...
BabyOno silicone nipple protectors S, 2 pcs
Discounted -5 %
3.19 €
3.39 €
Currently Unavailable
Nipple Protectors silicone, protects sensitive nipples from irritation during breastfeeding, the soft and gentle silicone perfectly mimics the skin, encourage breastfeeding, when...
ALPA Toddler baby shampoo with olive oil 200 ml
3.19 €
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Children's Shampoo - liquid, for all hair types, volume 200 ml - 1.60 €/100 ml
Canpol babies EasyStart universal M/L 2 pcs
3.19 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nipple Protectors made of soft silicone, for sore, sensitive, flat nipples during breastfeeding - 1.60 €/pcs - from 1.60 €/1 pc(s)
SALOOS Organic shea butter children's nasal balm 19 ml
3.19 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Children's Body Cream -
ZIAJA Baby Creamy Bath Oil Seahorse 300ml
3.19 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Children's Shower Gel - suitable from birth, cleansing, for sensitive skin, volume 300ml - 1.06 €/100 ml
ZIAJA Baby Penguin Body and Hair Wash 400ml
3.19 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Children's Shower Gel - suitable from birth, cleansing, hydrating and hypoallergenic, for sensitive skin, fresh fragrance, volume 400ml - 0.80 €/100 ml
ALPA Massage Gel Chestnut 100ml
from
2.71 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Gel - for children for both men and women, massage and muscle relaxation, suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, 100 ml volume - from 3.19 €/100 ml
BabyOno baby toothbrush set 3 pcs, pink
3.28 €
In stock > 10 pcs at the supplier's
Toothbrush - children's, soft, silicone bristles, plastic, teaching (massage), 3 brushes in pack, suitable from 3 months, pink colour
AKUKU Lactation Ultrasoft Breast Pads 30 pcs
3.28 €
In stock > 20 pcs at the supplier's
Breast Pads highly absorbent and with adhesive tape - 0.11 €/1 pc(s)
PROTEX Sensitive 250 ml
3.29 €
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Liquid Soap - disinfectant, suitable for normal skin, antibacterial and moisturising, with pump, fresh fragrance, suitable for men, women, and children, volume 250 ml -...
ZIAJA Kids Bath & Shower Gel Bubble Gum 500ml
3.29 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Children's Shower Gel - suitable from 3 years, cleansing and hydrating, for atopic, eczematic, sensitive, oily, normal, problematic, combination, dry and mature skin, sweet...
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Péče po porodu
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Szülés utáni kellékek