Cheap loose Leaf Teas
On this page you will find loose Leaf Teas at the lowest prices, more so all loose Leaf Teas ranked from the lowest to the highest price. It will be easier to see products that are now marked at their lowest price. The item with the lowest price in this category is JUKL Fennel fruit 50 g marked at 2.43 € incl. VAT. Is this what you’re looking for?
All from 1,030
RISTON Merry Christmas White Tin 85g
New arrival
9.19 €
108.12 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.15 €/pcs - from 108.12 €/1 kg
Ecce Vita Herbal Tea Slimfit 50g
9.51 €
190.20 €/kg
Currently Unavailable
Tea - herbal mixture of 11 herbs with forest gym - support of body weight control - 190.20 €/1 kg
BASILUR Vintage Celebrations Assorted Gift Box 40 × 2g
New arrival
10 €
125 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.17 €/pcs - from 125 €/1 kg
Tarlton Tea Pot Jasmine Teardrops green Tea tin 100 g
10 €
100 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.83 €/pcs - from 100 €/1 kg
TARLTON Tea Pot Royal Strawberry Black Tea 100 g, tin
10 €
100 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 100 €/1 kg
TARLTON Tea Pot Glorious Harmony Green Tea Tin 100g
10 €
100 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - loose green loose tea with strawberry pieces and the aroma of graviola, guava and strawberry - 100 €/1 kg
BASILUR Winter Berries Cranberries, 100g tin
from
8.58 €
102.90 €/kg
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - black tea flavoured with plant parts (pieces of fruit), sprinkled, composition: black tea, cranberry, cornflower, cranberry aroma - from 102.90 €/1 kg
BASILUR Four Seasons Winter Tea, 100g tin
10.69 €
106.90 €/kg
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - black tea flavoured with flavouring plant parts (pieces of fruit), sprinkled, composition: Orange Pekoe black tea, cranberry 4,25%, cranberry aroma - 106.90 €/1 kg
Tea Garden - China Yin Xiang & Green Buddha Green Tea, 70 g
10.82 €
154.57 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - green, loose-leaf, tea blend, Chinese, weight 70 g - 154.57 €/1 kg
Tea garden - India Darjeeling KGFOPI North Tukvar - green tea, 70 g
10.82 €
154.57 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - green, loose, single-species, Indian, weight 70 g - 154.57 €/1 kg
Tea Garden - India Sikkim Temi Green - green tea, 60 g
10.82 €
180.33 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - green, loose, single species, Indian, weight 60 g - 180.33 €/1 kg
Abuamo Green Tea Loose Longjing 50 g
10.82 €
216.40 €/kg
In stock 3 pcs at the supplier's
Tea - green, loose, single varietal, Chinese, weight 50 g - 216.40 €/1 kg
Tea Garden Royal Christmas tea in a box
10.82 €
108.20 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - 108.20 €/1 kg
Tea Garden Rooibos Christmas candy in a box
10.82 €
108.20 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - rooibos, loose, German, weight 100 g - 108.20 €/1 kg
Tea Garden Christmas Bakery ® in a box - fruit tea
10.82 €
108.20 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - fruity and rooibos, sprinkled, tea blend, German, weight 100 g, composition lemongrass, cloves, grunts, hibiscus, apple, Linden, orange, cinnamon, I'm not sure, rosehip and...
Tea Garden Puerh Tea King Organic 80 g
10.82 €
120.22 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single varietal, Chinese, weight 90 g - 120.22 €/1 kg
BASILUR 2in1 Christmas Tin 30g and 70g
New arrival
10.89 €
108.90 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.18 €/pcs - from 108.90 €/1 kg
BASILUR Around The World Christmas in Prague Red Tin 75g
New arrival
10.89 €
145.20 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.18 €/pcs - from 145.20 €/1 kg
BASILUR Around the World Christmas in Prague Bronze Tin 75g
New arrival
10.89 €
145.20 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.18 €/pcs - from 145.20 €/1 kg
BASILUR Around the World Christmas in Prague Green Tin 75g
New arrival
10.89 €
145.20 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.18 €/pcs - from 145.20 €/1 kg
BASILUR Four Seasons Summer Tea, 100g tin
from
9.11 €
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Green tea flavoured with plant parts (pieces of fruit), loose; Ingredients: green tea, cornflower 0,25%, marigold 0,25%, wild strawberry 0,25%, papaya 2,75%, aroma (wild...
BASILUR Leaf of Ceylon Radella tin, 100g
from
9.11 €
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Green tea, loose; Ingredients: green tea from the Radella area in Sri Lanka
BASILUR Leaf of Ceylon Uva-OP tin, 100g
from
9.11 €
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Black tea, loose; Ingredients: black tea
BASILUR Orient Magic Nights tin, 100g
from
9.11 €
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Black tea flavored with plant elements (pieces of fruit), loose; Ingredients: black FBOP tea, cornflower 0,25%, blue malva 1%, cranberry 4,25%, aroma (strawberries, apricots,...
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Sypané čaje
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Szálas teák