Cheap loose Leaf Teas
On this page you will find loose Leaf Teas at the lowest prices, more so all loose Leaf Teas ranked from the lowest to the highest price. It will be easier to see products that are now marked at their lowest price. The item with the lowest price in this category is JUKL Fennel fruit 50 g marked at 2.43 € incl. VAT. Is this what you’re looking for?
All from 1,031
Grešík Valdemar Strawberry cup 100 g
6.69 €
66.90 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - 66.90 €/1 kg
Grešík Valdemar Forest fruits 100 g
6.69 €
66.90 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - 66.90 €/1 kg
Grešik Valdemar Indian Summer 90 g
6.69 €
74.33 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - 74.33 €/1 kg
Grešík Valdemar Fruit caress 100 g
6.69 €
66.90 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - 66.90 €/1 kg
Ecce Vita Herbal Tea Stomach 50g
6.77 €
135.40 €/kg
Currently Unavailable
Tea - herbal mixture of 7 herbs with angelica and gentian yellow- stomach, pH - 135.40 €/1 kg
Ecce Vita Herbal Tea Gynhelp 50 g
6.95 €
139 €/kg
Currently Unavailable
Tea - herbal mixture of 7 herbs containing echinacea and butterbur - support of the lower urinary tract - 139 €/1 kg
BASILUR Winter Theatre Act IV: Fireworks Paper 75g
New arrival
6.99 €
49.93 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.12 €/pcs - from 49.93 €/1 kg
Dilmah EARL GREY 125 g
6.99 €
55.92 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 55.92 €/1 kg
Dilmah ENGLISH BREAKFAST 125 g
6.99 €
55.92 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 55.92 €/1 kg
BASILUR Chinese Milk Oolong paper 100 g
6.99 €
69.90 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.58 €/pcs - from 69.90 €/1 kg
BASILUR Chinese White Tea paper 100 g
New arrival
6.99 €
69.90 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.58 €/pcs - from 69.90 €/1 kg
BASILUR Orient Moroccan Mint paper 100 g
New arrival
6.99 €
69.90 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.58 €/pcs - from 69.90 €/1 kg
BASILUR Chinese Jasmine Green paper 100 g
6.99 €
69.90 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.58 €/pcs - from 69.90 €/1 kg
BASILUR Chinese Pu-Erh paper 100 g
6.99 €
69.90 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.58 €/pcs - from 69.90 €/1 kg
BASILUR Orient Persian Earl Grey paper 100 g
New arrival
6.99 €
69.90 €/kg
Currently Unavailable
Tea - 0.58 €/pcs - from 69.90 €/1 kg
BASILUR Orient Masala Chai paper 100 g
New arrival
6.99 €
69.90 €/kg
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.58 €/pcs - from 69.90 €/1 kg
BASILUR Orient White Moon paper 100 g
New arrival
6.99 €
69.90 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.58 €/pcs - from 69.90 €/1 kg
BASILUR Orient Magic Nights paper 100 g
New arrival
6.99 €
69.90 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.58 €/pcs - from 69.90 €/1 kg
BASILUR Orient Caramel Dream paper 100 g
New arrival
6.99 €
69.90 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.58 €/pcs - from 69.90 €/1 kg
BASILUR White Tea Strawberry Vanilla paper 100 g
6.99 €
69.90 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - white, sprinkled, tea blend, Sri Lankan, weight 100 g, strawberry composition, Jasmine and Rose - 0.58 €/pcs - from 69.90 €/1 kg
BASILUR White Tea Peach Rose paper 100 g
6.99 €
69.90 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - white, sprinkled, tea blend, Sri Lankan, weight 100 g, composition calendula, Rose and Apricot - 0.58 €/pcs - from 69.90 €/1 kg
BASILUR White Tea Mango Orange paper 100 g
6.99 €
69.90 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - white, sprinkled, tea blend, Sri Lankan, weight 100 g, composition of the cornflower, orange and mango - 0.58 €/pcs - from 69.90 €/1 kg
BASILUR White Tea Forest Fruit paper 100 g
6.99 €
69.90 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - white, sprinkled, tea blend, Sri Lankan, weight 100 g, composition currant and amaranth - 0.58 €/pcs - from 69.90 €/1 kg
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Sypané čaje
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Szálas teák