Cheap fruit Teas
On this page you will find fruit Teas at the lowest prices, more so all fruit Teas ranked from the lowest to the highest price. It will be easier to see products that are now marked at their lowest price. The item with the lowest price in this category is BASILUR KINGSLEAF Apple & Cinnamon, refill pack, 20 × 1.8 g marked at 2.59 € incl. VAT. Is this what you’re looking for?
All from 270
Tea Garden - Apricot & Peach - fruit tea, 90 g
8.21 €
91.22 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - fruity, sprinkled, tea blend, German, weight 90 g, composition of hibiscus - 91.22 €/1 kg
Tea Garden - Apple & Cinnamon - fruit tea, 90 g
8.21 €
91.22 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - fruity, sprinkled, tea blend, German, weight 90 g, composition hibiscus and apple - 91.22 €/1 kg
Tea Garden - Coral Island ® - fruit tea, 90 g
8.21 €
91.22 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - fruity, sprinkled, tea blend, German, weight 90 g, composition of hibiscus - 91.22 €/1 kg
Tea Garden - Grandma's Basket ® - fruit tea, 90 g
8.21 €
91.22 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - fruity, sprinkled, tea blend, German, weight 90 g, composition of hibiscus - 91.22 €/1 kg
ChariTea Wild Fruit, fruity, BIO 20 x 2 g
8.42 €
350.83 €/kg
Currently Unavailable
Tea - 350.83 €/1 kg
Svorc Baked Tea Cassette 4 × 60 ml
8.49 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea Set - beverage concentrate, with fruit pieces, for the preparation of fruit tea
English Tea Shop Red Magic, 12 pyramids
8.59 €
12.27 €/kg
Currently Unavailable
Tea - Herbal, fruity and rooibos, sprinkled, tea set, Sri Lankan, weight 700 g - 0.72 €/pcs - from 12.27 €/1 kg
English Tea Shop Christmas Green Magic, 12 pyramids
8.59 €
12.27 €/kg
Currently Unavailable
Tea - Herbal, fruity and rooibos, sprinkled, tea set, Sri Lankan, weight 700 g - 0.72 €/pcs - from 12.27 €/1 kg
English Tea Shop Super Goodies gift box 12x1,5g
8.59 €
477.22 €/kg
On the way > 5 pcs
Expected 05/10/2026
Tea Tea, Bio, British brand, a great gift, 12 pyramids of syp tea, 3 flavours - 477.22 €/1 kg
English Tea Shop, Green Christmas Collection 24g, 12pcs, Organic, ETS12
8.59 €
357.92 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - organic, British brand, gift set, 4 flavours, mixed teas - 0.72 €/pcs - from 357.92 €/1 kg
English Tea Shop White Christmas Collection 24 g, 12 pcs organic ETS12
8.59 €
357.92 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - organic, British brand, gift set, 4 flavours, tea mix - 0.72 €/pcs - from 357.92 €/1 kg
English Tea Shop Gift Set of Christmas Figures for the Tree 20g, 10 pcs Organic ETS10
8.59 €
429.50 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - organic, British brand, gift set, 5 flavours, tea mix - 0.43 €/pcs - from 429.50 €/1 kg
ETS Super Fruit Collection 12 Pyramids Bio
9.09 €
378.75 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea Tea, Bio, British brand, a great gift, 12 pyramids of syp tea, 3 flavours - 0.76 €/pcs - from 378.75 €/1 kg
English Tea Shop Gift set Wellness pyramids 24 g, 12 pcs organic ETS12
9.09 €
378.75 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - organic, British brand, gift set, 6 flavours, tea mix - 0.76 €/pcs - from 378.75 €/1 kg
English Tea Shop Gift Collection Super Goodness Pyramids 24g, 12 pcs organic ETS12
9.09 €
378.75 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - organic, British brand, gift set, 6 flavours, tea mix - 0.76 €/pcs - from 378.75 €/1 kg
Teekanne Let it snow collection 3 × 20 sachets + mug
9.89 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Gift Set - 3 species: Let it Snow, Magic Moments, Winter Time
Pickwick Winter Edition Collection of teas in a tin
10 €
111.11 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Gift Set - winter edition, unique gift pack of teas, in a tin
Basilur Merry Berry Assorted Vol. II 20 × 2 g, 10 × 1.5 g, 10 × 1.8 g
10.49 €
143.70 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - green, black and fruit, tea blend, weight 73 g - 143.70 €/1 kg
BASILUR Cold Brew Assorted cover 40 × 2 g
10.49 €
131.13 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - fruity, bags, tea set, Sri Lankan, weight 80 g, composition pomegranate, hibiscus, Mint, orange, rosehip and mango - 0.87 €/pcs - from 131.13 €/1 kg
BASILUR Fruit Infusions Assorted Vol. II cover 40 gastro sachets
10.49 €
131.13 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - fruity, bags, tea set, Sri Lankan, weight 80 g, composition lemon and mango - 0.87 €/pcs - from 131.13 €/1 kg
BASILUR Fruit Infusions Assorted Vol. III cover 40 gastro sachets
10.49 €
131.13 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - fruity, bags, tea set, Sri Lankan, weight 80 g, composition cranberry and raspberry - 0.87 €/pcs - from 131.13 €/1 kg
Tea Garden Christmas Bakery ® in a box - fruit tea
10.82 €
108.20 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - fruity and rooibos, sprinkled, tea blend, German, weight 100 g, composition lemongrass, cloves, grunts, hibiscus, apple, Linden, orange, cinnamon, I'm not sure, rosehip and...
BASILUR Around The World Christmas in Prague Red Tin 75g
New arrival
10.89 €
145.20 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.18 €/pcs - from 145.20 €/1 kg
BASILUR Christmas Fruit Assorted Vol. II Sleeve 40 × 1.8g
New arrival
10.89 €
151.25 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.18 €/pcs - from 151.25 €/1 kg
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Ovocné čaje
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Gyümölcsteák